bugün

Andriana lima gibi poz verip, hz.hatice gibi soz paylasan bir suru gereksizin bulundugu yer.
an itibariyle giriş yapamadığım sosyal medya. bende mi bir problem var yoksa çöktü mü noldu anlamadım.
Bu aralar çok şükür şeyma subaşıdan kalır yanımın olmadığı uygulama.
artık yalnızca çizimlerimi ve yağlı boya resimlerimi paylaşmak için kullandığım zıvırtı.
Ulan herkes ne kadar mutlu amk dedirten uygulama.
eski sembolünü özlediğimin.
bir tiyatronun sahnesi herkesin instagramı, ışıltılı , heyecan verici, herkes bohem , herkes mutlu , evli olanlar iyi evlendim diye dua ediyorlar , kocalarına yada karılarına aşk yağdırıyorlar, sırf herkes görsün diye mutluluk komedyası oynuyorlar...

ama gerçek aynı tiyatro sahnesinin arkası gibi, bizans oyunları, kaso, göz yaşı , mutsuzluk, gerginlik,
görünenin tam aksi bir karanlık, kir koku pas...
cahil platformu.

entelektüel seviyesi yüksek insanlar orada yok. ilber ortaylı, celal şengör, murat bardakçı...
fotoğraf günlüğü. bu şekilde baksanız, milletin gezmesine tozmasına, giyimine kuşamına, kiminle nerede ne yaptığına deli gibi kafa yormasanız sıkıntınız kalmayacak da yapamıyorsunuz işte. hem herkesi gece gündüz gözetleyeyim hem de arkalarından verip veriştireyim. yazık.
Kullanmadığım, kullanmamakta direttiğim zımbırtı.

“insan sosyal bir varlıktır” tanımı bu değil, olmamalı. Hissettiklerimizin gerçek hayatta karşılık bulması, birkaç bin pikselin mükemmel şekilde bir araya gelişine bağlı artık.

Her ne kadar modern teknolojik hayatın getirilerine adapte olmaya çalıştıysam da bunu tam olarak başaramıyorum. içimde bastıramadığım ve artık tanımlamakta zorlandığım onlarca his-düşünce var ve hiçbirine bu medyatik saçmalıklar dehlizinde bir karşılık bulamıyorum.
ayda yılda bir kullandığım, benim için aşırı arka planda olan sosyal mecra.
Hiçbir zaman üye olmayacağım platform. Sürekli kızlar soruyor vallahi bunaldım, yok olum yok sevmiyorum . Buraya fotoğraf atmak daha zevkli .
Bazı insanların kendisini pazarladığı sosyal medya seysi,ego masturbasyonu vb.
Yediklerimi içtiklerimi koyam
Her gittiğim yerde 377383 hikaye atam
Binler heşteg yazıp like kasam
Likelandıkça orgazm olam.
@bedreddin48

takibe takip yapılır
seri layk atılır.
ebeveynler için güzel uygulama.

açtım bir hesap, çocuklarımı takip ediyorum. çocukları sıkmam ama göz kulak da olmak lazım.

yemek fotoğrafı paylaşmağı yasakladım. sizi tenzih ediyorum ama benim nazarımda basbayağı görgüsüzlük. ayrıca olan var olmayan var.

çocuklara yegane tavsiyem, arkadaşlarınızla bol bol kahkaha atın ve bunları fotoğraflayın.

dünyada güzel olan tek hapsetme, mutlu olduğunuz anları fotoğraflamak bana kalırsa.
Şuan iptal.
@bedreddin48

takibe takip yapılır.
50 yaşındaki amcalardan bile daha uzağım bu platforma.
t i b b karşiiim birazdan duvarındayım...
gidin başka yerde takipleşin lan.*
japon kız varsa instagram adresini atsın, takip edecem de.
kedi coşturan.
kullanıcılarına sövüp sayanları çok acınası buluyorum. kardeşim çok şükür ayaklarınız tutmuyor mu sizin? yürüme yetiniz yok mu? bütün gün bilgisayarda, akıllı telefonda vakit öldüreceğinize çıkın siz de gezin. fotoğraf çekin, instagrama atın. bak çoğu insan bunu evde durmayıp dışarı çıkmak için bir sebep olarak değerlendiriyor, sen de yapabilirsin aynısını. yaşadığın yerde illa ki gezilecek, gidilecek yerler vardır. öyle paraya pula da ihtiyaç yok arayan belasını da mevlasını da demişler. neymiş efendim, insanlar buna mutlu olduğunu kanıtlamaya uğraşıyormuş! bayılıyorum bu leş egoya. insanların senin onları dikizleyip sonra bir köşede ağlayıp böyle enteresan çıkarımlarda bulunduğundan haberi bile yok. onlar dışarı çıkmakla meşgul. ama öyle ama böyle hayata bir yerinden yapışmakla meşgul. dene bak. kapıyı aç, dışarı çık. yapabilirsin.
Yaptığı her aktiviteyi paylaşan insanlarla dolu bir sosyal platform. Geçen saat 01:00 civarında arkadaşım dışarının fotoğrafını atıp (tabi saat etiketi de koyarak) uyku tutmuyor yazmış ben de merak edip sordum bir sıkıntın mı var diye bana verdiği cevap yok kanka bakkala gitmiştim dışarıdaymışım gibi gözüksün diye attım dedi. insanların geldiği son nokta bu.