bugün

quentin tarantino'nun çekimlerine bir türlü başlayamadığı, gösterim tarihi 2008 yılına sarkmış olduğu gözüken film projesinin adı.
http://www.imdb.com/title/tt0361748/
michael Madsen ve Tim Roth'un oynıyacağı film.
(bkz: leonardo dicaprio)
(bkz: brad pitt)
çekimlerine ekim ayında almanya' da başlanacakmış. pitt, filmin konusu olan 2.dünya savaşı' nda nazilere karşı yahudi direnişçilerinin başı olan teğmen aldo raine' yi canlandıracakmış. pitt ile tarantino'nun birlikte olduğu ilk proje.
2009 un son aylarında gösterime girecek olan filmdir.
21 Ağustos 2009 da amerika da gösterime girecek olan filmin traileri da yayınlandı.
--spoiler--
hitler'in arkasindaki avrupa haritasinda, türkiye üzerinde osmanli yazmasiyla, ilk hatasini buldugum film. ama herseye ragmen, quentin tarantino hayrani olarak merakla ve heyecanla bekliyoruz.
--spoiler--
tarantino nun kahraman abd kahrolsun naziler gibi çok "özgün" bir konu üzerine çektiği film.
bile bile yanlış yazıldığını düşündüğüm tarantino filmi.

(bkz: Inglourious Basterds)
Cannes'da ilk gösterimi yapılacak olan ve 21 ağustosta tüm dünyada vizyona girecek olan tarantino eseri.
cannes gösterimi ardından gelen güzel yorumlarla sabırsızlandıran.
bağıra bağıra ''ben geliyorum'' diyen filmdir. büyük beklenti var, tek temenni hayal kırıklığı yaratmaması.
"we're gonna be doin one thang, one thang only.. killin nazis"
oh ye bebeğim, bir elimde tabancam, bir elimde beyzbol sopamla gideceğim sinemaya. kahrolsun natsiler!
(bkz: benim lan bu)
lan şimdi farkettim, brad pitt burda çemçük ağızlı söyliyim. sonra uyarmadı demeyin.
bide boğazında bi asma izi var, ipten kurtulmuş, kesin natsilere atıcaklar suçu.

ama saç kaş bıyık üçgeni awesome mnakoyım. lan sinemayı bekleyemicem, warez sitelerine mi abansam.

siz de söyleyin lan bişeyler. paso kendi kendime konşyom aqaq faq.
brad pitt in rol aldığı son filmmiş kendisi. bundan sonra vaktini kendine ayırcakmış filan.
daniel brühl de filmde rol almaktadır.
not: bu entry'nin neresi kötü?
Quentin Tarantino'nun en son filmi. 21 ağustos 2009 tarihinde türkiye'de vizyonda.

--spoiler--
Aynı günlerda Avrupa nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından 'P.çler' yakıştırmasıyla bilinen Raine ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.
--spoiler--
oldukça keyifli bir film.. her dakikası savaşın kasvetli ortamında geçmiyor.. brad pitt kepçuk ağızlı bir şekilde karşımızda..

tabii Christoph Waltz harika bir oyunculuk çıkartmış..
brad pitt e hayranlık duymak için bir sebep daha sunan film.Yönetmen e diyecek laf yok zaten.

christoph waltz u da unutmamak lazım bu arada.
sözlük be bu tarantino çok farklı bi yönetmen bunu bir kez daha kanıtladı bu filmle. genel anlamda hoş, komik, alternatif tarihçi * bir film olmuş. abimize emeğine sağlık diyor +rep veriyoruz. filmle ilgili üzerinde durmak istediğim birkaç nokta var. hafif spoiler içerebilr o yüzden aman dikkat diyorum.

--spoiler--
öncelikle söze oyunculuklardan başlamak istiyorum.

Christoph Waltz: inanılmaz bir oyunculuk çıkarmış. bence filmin en başarılı oyuncusuydu. özellikle yüzündeki o düşmanın kokusunu alan tavrı ve iticiliği izleyiciye çok iyi yansıtmış. bu filmle keşfettik izleme listesine şimdiden girdi diyebiliriz.
brad pitt: yine harika bir oyunculuk daha. filmin başından sonuna aynı yüz ifadesini takınması ne kadar rolüne kendini verdiğinin bir göstergesi bence. sinemaya sırf brad pitt için gelen çıtır hatunları görmek de güzeldi hani. hala cazibesi var demek ki, da pek onlara göre olmadı heralde, deri yüzmeleri falan. konuyu dağıtmadan, fazla rolü olmamasına rağmen rolünü iyi kotarmış diyoruz.
Mélanie Laurent: bu tatlı fransız hatun da filmin iyi oyunculuk çıkarmış oyuncularından biriydi. yolu açık gibi görünüyor. hadi hayırlısı.

ayrıca,
amerikalıların yabancı dil bilmemesi hakkında yapılan gönderme çok iyiydi.
hitler'i de almanca konuşturmaları güzel olmuş. bıkmıştık artık bir sürü filmde ingilizce konuşmasından.

--spoiler--
ben gittim izledim bu filmi. taramalı action o kadar çok yok ama olanlar da baya sağlam.
italyanca konuşma sahnesinde brad pitt'in yüzünü görmek için bile gidilir.
brad pitt'in en sağlam oyuncu olup aksine en fazla görünmediği filmdir. ayrıca 3 dilin birlikte konuşulduğu filmde yahudi taraflılığı şaşırtırken, kurgu ve görsel olarak üst düzey denebilecek bir filmdir. kısacası;
(bkz: tarantino yapmışsa tamamdır)
son zamanlarda izlediğim en iyi film.. gerek konuyu işleyişi, gerek oyunculuk, gerekse tarantino'nun yönetmenliği çok başarılıdır bu filmde..
birkaç yıl ortalığı kan gölüne çevirdikten ve kesip biçtikten sonra içi boş filmlerinden o da sıkılmış olacak ki geri dönmüş tarantino. kendine gelmiş. ve yine bir başyapıt yaratmış. en son aldo da söylüyor zaten "bu benim en iyi eserim" diye.
tanım: başyapıt.