bugün

bir kısmı istanbul'da geçen kitap.

--spoiler--
bu kısım kitap okuduktan sonra doldurulacak.
yaklaşık bir kaç ay sonra yani.*
--spoiler-
az önce bitirdiğim kitaptır.
sanırım dan brown yine dünyayı kasıp kavuracak.
adam betimlemeleriyle gezdiği her yere gitme hissi uyandırıyor.
dan brown'ın başlangıç olarak character setting kısmında pek bir sıçtığı kitap.

langdon isimli prof kişisi kitabın başlarında cebinde üzerinde biyolojik tehdit anlamına gelen bir tüp buluyor sonra da yaklaşık olarak 15 yerde "ben bir profum nereden geldi bu bana benim ne işim olur böyle şeylerle" diyip duruyor.

uzaylılara karıştın yalan oldukları ortaya çıktı, sonra gittin bırak biyolojik silah virus olayını anti madde ile vatikan patlatacak adamlara karışıp paplık seçiminde belirleyici oldun. sonra da oradan fransaya gidip isanın çocuklarını buldun torunu ile sanıyorum ileriki dönemde yiyiştin sikiştin sonra cebinden tüp çıkıyor, "ne alakam olur benim bunlarla" diyip duruyorsun. siktir git ya.
http://www.imdb.com/title/tt0139151/?ref_=fn_al_tt_3
14 Mayıs da Türkiye ile birlikte 18 ülkede aynı gün yayında olan Dan Brown ın yeni kitabıdır. Az önce elime ulaşmıştır. içinde istanbul ile ilgili olaylar da geçiyor.
dan brown un en kötü kitabı alıp da pişman olmayın.
ayrıca burası italyan sömürgesi midir? neden her kitabın, filmin başlığı gavurca ahhh özentiydik değil mi unutmuşum.
ANTALYA KEMER DEKi büyük eğlence mekanıdır.
dan brown'ın son kitabının adıdır.

--spoiler--
her yerde söylenenin aksine kitap tam olarak türkiyede veya istanbulda geçmiyor. 500 sayfalık kitabın son 100 sayfasına kadar başka bir ülke toprağında geçiyor. merak ettiğiniz şey sadece "türkiye hakkında ne demiş" ise okumayın daha iyi.
--spoiler--

herkesin okumasını tavsiye ettiğim sağlam bir kitap.
dan brown mıktırı boktan kıtabı. dıger kıtaplarıyla karsılatırısanız fos.
EDiT: BEN CEHENNEME YAZMISTIM NERDEN BURAYA DUSTUM LA !!!
Altın Kitaplar'a bin türlü küfür yağdırdığım kitap olmuştur... Sen git ciltli versiyonuna o kadar para bayıl, kitabın en can alıcı yerini kabak gibi kitabın arka kapağına koysunlar. Spolier'in kralını yapmıştır Altın Kitaplar ve okuma zevkinin içine sıçmıştır. Spoiler vermeden yazıyorum ki, alacak olanlar mümkün ise kitabın arka kapağına bakmasınlar. Hoş baksalar da, adamlar bas bas bağırıyor zaten cehennemin kapıları istanbul'a açılıyor diye.
dan brown'ın yeni çıkan kitabının adı.

Kitabın piyasaya çıktığı tarih, ingilizce’de "5-14-13" diye yazılıyor. Bunu tersinden okuduğunuz zaman karşılaşacağınız 3.1415, pi sayısını veriyor.
dan brown'un olayların istanbulda geçtiği kitabıdır. Kitabın yarısına geldim nerdeyse ıstanbul kelimesi bile geçmedi daha.
dan brown'ın son kitabının adıdır. kitabın kapağının arkasında istanbul ayasofya gösterilmiş. kitabın finali istanbulda geçiyor. 400. sayfadayım ve daha istanbul adı son 3 sayfadır konu oldu. önce ki 400 sayfa italyada ve yoğunlukla Floransa’da geçiyor. klasik bir dan brown kitabı diyebilirim. biraz mistiklik, bol mimari tanıtım, biraz kaçıklık ve sürekli bir bilmece çözerken kaçma hali...
ama genede tavsiye ederim.

not : bu gotik mimari ve hristiyan sembollerine dayalı macera biraz sos vermeye başladı. bütün kitaplarını okudum fakat bundan sonra ki kitabı okumayı düşünmüyorum. tarzını değiştirmek zorunda.
tarzını değiştirsin, yine olmamış aynısı gibi eleştiriler almış olabilir, ama ben bu adamın tarzını seviyorum, bok yazsa bile güzel yazar bu adam. tarzı aynı olabilir, ama müthiş zeka isteyen bir senaryo, o değilde filmi çekilirse tom hanks istanbul'a mı gelecek? *

--spoiler--
ne oldu rte en az üç çocuk diyodun?!
Bertrand Zobrist'in fendi rte'yi yendi!!

o değilde şimdi biz, allam daha yaşım genç!

--spoiler--

Sienna Brooks'u natalie portman oynasın!

--spoiler--
çünkü kellik en çok bu hatuna yakışıyor. net
https://encrypted-tbn2.gs...v5Uy4Olaj0O_H9idqD_R_nfmu
--spoiler--
dan brown adlı yazar kişisinin en son çıkan kitabıdır.
dan brown'ın eski tadını bulamadığımız kitabıdır.

eski heyecan fırtınaları yaşanmıyor artık yapıtlarında. sadece pazarlama yönüne kaymış dan brown. blackberry fantezisinden sonra, bu kitapta ıphone fantezisini göreceksiniz kendisinin.

yazık, bu adam da yoldan çıktı; sanatı sanat için değil, para için, pazarlama için yapan adamın daha da kitabını okumam.
dan brown'un en son çıkan, benim ise 3. sıraya yerleştirdiğim kitabıdır.
Dan brown'un yeni kitabının adı (bkz: infero)
eğer rönesans ve floransa aşığıysanız okunması gerekn bir kitaptır. yeminlen elimden bırakamadım floransa'yı ve oradaki eşsiz sanat eserleri anlatılırken. dibim düştü her zamanki gibi. bu adam direk floransa ya da italya'daki diğer şehirlerle ilgili gezilebilecek yerleri yazsa da olur cidden çok harika anlatıyor sanat ve tarihi. olayların dönüp dolaşıp rönesansı bulması da ayrı güzel. tabi dante ve ünlü eserinin bu kadar etkili kullanılması da güzeldi ama en güzeli de floransa'ydı. inaat ettim bitirene kadar uğraştım. sonu the lost symbol'de olduğu gibi fazla tırttı ama floransa ve rönesans güzel işlenmişti işte.
dan brown ın son kitabıdır.

--spoiler--
kitabın girişi çok iyi(yaklaşık ilk 50 sayfası) buraya kadar tavsiye ederim ama daha sonra kitabı bırakıp 300. sayfaya kadar yerine floransa sanat tarih kitabı alıp okuyabilirsiniz eminim çok bişey kaybetmezsiniz daha sonra floransayı bırakıp 370. sayfaya kadar venedik sanat tarihi kitabı alın ondan devam edin. 370 ile 400. sayfalar arası kitap yine ilk 50 sayfa gibi kendini okutuyor buralar güzel tavsiye ederim. daha sonrada osmanlı tarihi ve kitap bitiyor.

açıkcası gereksiz ayrıntıya çok yer vermiş ve kitapla alakası olan tarihi eserinde olmayan eserinde en ince detayına kadar anlatmış. dan brown kitabı olduğunu bilmeyip okusam ve bana kitabı bana bi tür altına koy deseler macera-aksiyon değilde sanat tarihi kitabı derdim.
--spoiler--
klasik bir dan brown romanı. olaylar mekanlarla ilişkili.
son kelimesi yıldız olan Dan Brown'ın yazdığı sürükleyici eser.
dan brown'un son kitabının adı. her zamanki kahramanı robert langdon ile sembollerin peşinden koşulan hareketli kitap. ben elimden bırakamadım. yer tasvirleri, sanat eserlerinin yorumları çok iyi. kitabın sonunda tipik dan brown ters köşesi yok bu da benim için çok hoş oldu. hikaye dante'nin ve botticelli'nin cehennem tasviri üzerine kurgulanmış. tarih severler için kaynak kitap bile olur. kitapta geçen yerler ve tablolar için link:

http://www.turkish-media....t-eserleri-ve-tum-yerler/
birçok dilde cehennem anlamına gelen kelime.
ayrıca Altın Kitaplar Yayınevi tarafından basılan dan brown kitabının ismidir.
yakın zamanda bitirdiğim, uzun süredir en keyif aldığım kitap.

klasik popüleri taşlayalım ya da övelimcilerden uzak kalarak, fikirlerimi yazacağım.

öncelikle dan brown'un bütün kitaplarını okudum, dijital kale ve kayıp sembol dışında hepsini de çok beğendim (favorilerim melekler ve şeytanlar ve ihanet noktası ). kendisinin okuduğum ilk kitabı ( daha çılgın popüler olmamıştı ) da vinci şifresiydi.

ama, melekler ve şeytanlar'ı hayatımda hiçbir kitabı okumadığım şekilde bir gecede bitirmiştim ( ah gençlik ).

cehennem'e gelirsek eğer, kitabın ilk 500 sayfası neredeyse bir tarih kitabı gibi. brown'u, fazla tarihsel bilgi kullanıyor, zaten bilinen şeylerle sayfa dolduruyor diye eleştirenler var, ben bu eleştirilere katılmamaktayım. Çünkü, bu bilgileri güzelce vermek, sıkmadan anlatmak bence her baba yiğidin harcı değil. kitabın son 100 sayfası ise, son zamanlarda çok tartışılan fikirlere ve kantarı kaymış etik kavramına bir bakış gibi, hem öğrendiklerim hem de tekrar üstünde düşündüklerimle, gayet keyif aldım son 100 sayfadan.

--spoiler--
kitap yine ters köşelerle geliyor, kimin ağzından çıktığı belli olmayan kısımlar, dostun düşmanın sürekli değiştiği hikayeler vs vs derken, bir ara langdondan bile şüpjelendim.
--spoiler--

eğer benim gibi bir dante hayranıysanız, assassin's creed'in ezio'nun başrolünü oynadığı oyunları baştacınızsa, herhangi bir dine ait olmadan, dinlerin mimarilerini seviyorsanız, rönesans dendiğinde bile keyiflenen biriyseniz ve son olarak, dünyanın kalabalığından rahatsız oluyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun.

not: kitabı okuduysanız, kitaptaki filozof biyoloğun fikirlerini tartışabiliriz, bir mesaj uzağınızdayım.