bugün

angelina jolie,kate hudson,elisha cuthbert,jessica simpson,britney spears...vb yıldızların diğer hayatlarına konaklayacakları favori mekan.Onlarsız bir cehennem düşünülemez...
dünyada yapılan kötülüklere kesilen cezanın uygulancağı yer.
YÜREKTEN GELEN BKZ:
(#35125)
(bkz: cehennet)
kazanlar, kazanların içinde yananlar ve o kazanların altını harlayanların birlikteliğiyle oluşmuş olan, cenneti anlamlı kılan yer.
(bkz: diyalektik)
(bkz: endişelenme ben senin altını harlarım)
Ve Cehennem öylesine aç gözlü, öylesine doymak bilmez bir yerdir ki: Hayir doymadim! Daha var mi? seklinde Tanri'ya cevap verir. Kaf sûresi'nin 30. âyet'iniokuyalim: O gün ki Cehennem'e: 'Doldun mu?' diyecegiz, o: -'Daha ziyade var mi? diyecek... (K. 50, Kaf sûresi, âyet 30). Cehennem'in büyüklügü nedir, ve ne kadar insan alir? bilemiyoruz. Fakat söylemeye gerek yoktur ki Tanri'nin Doldun mu?sorusuna Cehennem: Henüz dolmadim, daha var mi? dedigi süre boyunca Tanri, Cehennem'i doldurmak maksadiyle, kendi kendine verdigi sözü yerine getirmek üzere insanlari kâfir kilmaga devam edecektir. Bununla beraber Muhammed'in söylemesine göre Tanri ayagini koyuncaya kadar Cehennem bu sekilde konusacaktir ki, iste o vakit ... Yetisir yetisir diyerek dolmus oldugunu anlatmis olacaktir. Yine Muhammed'in söylemesine göre Tanri Cehennem'e: (Ey Cehennem!) sen sirf benim azabimsin, ben seninle kullarimdan diledigime azâb ederim... demistir3; muhtemelen bu sözleriyle Cehennem'e iltifatta bulunmak istemistir
cennete gidenlerin hiçbi zaman gidemeyecegi yer.
fani dünyanın nihayete erdiği zaman tüm günahkarların gideceği, cezalarını çekeceği, zebanilerin bekçilik ettiği lavlarla dolu azap yuvası.
kuran'da "sekar" diye geçen sıcak iklimli bölge.
dünyada ki adresi için (bkz: ali sami yen stadyumu)
birlikte olmak istenilesi çoğu insanın gideceği mekan, nasıl olsa sonsuza kadar ordayım, ne muhabbetler döner bi düşünün... niçeyle abaza muhabbeti yaptığınızı düşünsenize... * *
Kuran'a göre gireceklerin belli olduğu mekan. (bkz: araf suresi 179 ayet)
(bkz: cehennemin nükleer enerjiye geçmesi)
ateşin varmı diye sorulmayacak olan yer.
kıyamat günü içinde zerre kadar bile imanı olanların içinde kalmayacağı yer.
bu şekilde açıklanıyor ancak bizdezerrekadar iman var mı onu anlamamız için de
zerre kadar imanın ölçüsü bize bir hadiste şöyle açıklanıyor:
içinde zerre kadar iman olan kişi bir vakit namazını kaçırdığında,
anasını babasını eşini çocuklarını tüm sevdiklerini birden yitirmiş kadar
üzülen kişidir.
gerçekten ne olduğunu bilseydik yada tam anlamıyla anlasaydık...

yan cehennem yan, 5 kamyon kömürle geliyom yan...
bu konuda konuşmam yasak ama bir kaç bilgi versek pek sıkıntı olacağını sanmıyorum. Cehennem i öteki dünyada arayan yanılgılardan bahsetmek lazım ilk başta..

beynimizde hepimizi kendimize göre bir cehennem hayal etmişizidir.. Lav lar devasa ateş ler kaynayan kazanlar.. Gerçek nedir söyleyeyim.

Cehennemi kitaplardan okumanız anlatılanları dinlemeniz her seferinde kafanızı biraz daha karışacaktır. Gerçekten o dedikleri varsa hiç birimizin en ufacık bile günah işlememiz lazım. Yada hepimiz aslan yürekliyiz diyecem ama sanmıyorum.

Size yapılan en büyük kötülüğü hatırlayın ?.. Size o kötülüğü yapan için ne düşündünüz aklınızdan ne geçirdiniz?.. Belki fiil i bir eylem yapmadınız ama aklınızdan keşke bana yaptığı için başına şöyle bir şey gelseydi dediniz ?.. işte cehennemi yarattınız ilahi adalet tecelli ettiği zaman gerçekten suçlu ise cehennemde sizin istediğiniz cehennemi yaşayacak. tabi hak sahibi siz iseniz.!

sozluk yazarlarlarına torpil yapılacaktır.
yahudilikte olmayan şey.

-abi var ya sen cayır cayır yanacaksın abi cehennemde
-haha bizde cehennem yok ki
-?!!
kotulugun, nefretin, hasetligin, esitsizligin, hırsın, tehlikenin, korkunun tumu.
ben almayayım dedigimiz ancak galiba hepimizin gideceği yer. ola ki gittiniz pişik kremi almayı unutmayın.
insan sote yapımı icin kullanılacak olan kazan.
büyük ve küçük diye ayrılan mekan.
1-) küçük cehennem: magna tabakasıdır ki, 200000 santigrat derecedir.
2-) büyük cehennem: küçükten milyon kat daha büyük olan yerdir.
abbasi halifesi harun reşiddöneminde halkın meczup olarak bildiği behlül dana bir gün toz toprak içinde şehrin dışından çıkagelmiş. neden bu halde olduğunu ve nereden geldiğini soran halka "cehenneme ateş almaya gittim" demiş. ahali de "peki cehennemde ne dediler?" diyerek hazreti alaya alarak sormuşlar. behlül dana da cevap olarak "cehennmem kapısındaki bekçiler burada ateş bulunmaz, herkes kendi ateşini dünyadan kendisi getirir" diyerek ayarın önde gidenini ve cehennem hakkındaki en önemli bilgiyi vermiştir.
kimilerinin "tanrı özene bezene yarattığı kulunu yakmaz" diye inanmadığı yer.
kendisi sıcaklığın maximum seviyelerinde olduğu halde bir kötülük, haksızlıkvb. ile karşılaşıldığında "iyi ki var" dedirterek insanın içini serinleten mucazaat * mahalli
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar