1. 1.
    7 yaşından 11-12 yaşı dolaylarına kadar süren, 5 yıllık eğitim sistemi, ilk okul deneyimidir. zorunludur. sonra ismi değiştirilmiş, ilköğretim olmuş, zorunlu eğitim süresi 8 seneye çıkarılmıştır.
    ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    hayatın kasışlarıyla tanışmaya başladığınız yer.aynı zamanda kendinizi geliştirebilmeniz için attığınız ilk adım..
    ... rackula
  3. 3.
    cem yılmaz'ın deyimiyle 1. sınıfta bırakılmalıdır..*
    1 ... baudelaire
  4. 4.
    insanların ilk akedemik öğrenimini ve eğitimini aldığı 5 yıllık bir süreç. üzerinde durulması gereken en önemli eğitim öğretim sürecidir.
    ... sigarasi olan var mi
  5. 5.
    (bkz: sınıf öğretmeni).
    1 ... leggare
  6. 6.
    okulların en güzeli.anasınıfından bile güzeldi şerefsizim. zira anasınıfında biraz tedirginlik vardı bünyede. o güzel ev ortamını (?) bırakıp tanımadıgımız bir sınıf ortamına giriyorduk zira. ilkokula geldigimizde alıştık tabi buna. bunun icindir ki anasınıfından güzel olan.

(bkz: entry nin sıcması)
    -1 ... darklove
  7. 7.
    kalıcı arkadaşlıkların sağlandığı okul. her şey öyle saf ve temizken yıllar sonra buluşulduğunda daha bir sıcak olduğun zamanları yaşatacak yerlerdir. hüznü ve sevinci.
    ... kacak kelebek
  8. 8.
    bir dönüm bostan, yan gel yat osman mantığının uygulandığı, bütün derslerin 5 olduğu o muazzam yılları içeren eğitim süreci.
    ... umutluyum hala
  9. 9.
    kraker yiyen arkadaştan bir tane istemek için 2 saat kafada kurgu kurmanın gerektiği, özellikle ikincisini isteyecek kadar cesareti çok az bulabildiğiniz, sonraki yıllarda çok hayır getirmeyen ve pek hatırlanmayan arkadaşların bulunduğu ortam.
    1 ... tambirleydi
  10. 10.
    eğitim çilesine ilk adımını attığın an. sonrası çorap söküğü zaten senelerce bitmez.
    ... no name