bugün

entry'ler (13)

19 yaşında hala bakire olan kız

sevişmezse selülit yapar.

ibrahim üzülmez

özledik be.

damla debre

Bu hanım kızımızla pek bi sohpet eyledim.güzel olduğu kadar komik,komik olduğu kadar akıllıymış.aşktan yana yüzüm gülmüyor diyor.aklı başında işi gücü olan ev babası potansiyelin sahip sözlükçüler çiçeğini alsın gelsin diyor.yerim.

sinir olunan saçmalıklar

çekirdek çitlenmesi,sakız çiğnenmesi,elma yenmesi sesleri.
ama,bundan ziyade,uzun otobüs yolculuklarında,binbir çeşit cinayet planı kurgulamama sebep olan,sinir krizi sebebim,delirium etkenim:otobüste geç saatte haşır huşur poşetten cips çıkarılıp yenmesi.
bu eylemi yapan kardeşlerime ömer hayyam'dan geliyor.*

beyoğlu rapsodisi

istiklal caddesi'nin,gök yüzünden bakıldığında,haç şeklinde olduğu bilgisini veren,kanımca şahane kitap.*

sahibinden kiralık

Özen yula'nın en güzel oyunlarından biridir.Simay'ın,adnan'ın,diğerlerinin hikayesi.

"uzaklar hep güzel geldi bana.güzel ama korkunçta.bilmediğim yerlere gitmeye korkardım eskiden,oysa şimdi hazırım.belki önceden de hazırdım,bilemem."

para ara ra a

eski mısır tanrı'sı na emir verip akabinde kendine şaşırma cümlesi.*

ilkokul

yeniden çağrılmaktan ölesiye korktuğum yer.

mandal sepeti

Kalp şeklinde olanı vardı bizde.kalpli delikleri bi de.mandallar içine konurdu,ipe asılırdı.
şimdi balkona çamaşır asmak,statü belirler oldu.mandal sepetlerini göremiyorum.acaba benim çocuklarımda kurutucuya mı özlem duyacak?

tutku

Jeanette Winterson'un muhteşem kitabı.Orjinal adi "The passion" olan bu eser iletişim yayın evinden,evlerimize ulaşmakta.1987'de John Llewelyn Rhys Ödülü'nü aldı.

'Hiç tanışmadığımız insanları tanıyıp duracağız sonuna dek. Ama karanlık ile ölüm aynı değil. Biri geçici, öteki değil... Oynarsın, kazanırsın, oynarsın, kaybedersin. Oynarsın.'

peri çıkmazı

Beşiktaş'tan,Ortaköy'e giderken,sol tarafta,Mimar Sinan Üniversitesi'nin karşısında kalan çıkmaz.Çok sevimli,çok tatlı ve bir çok çıkmazdan daha yalnızdır.Önünde bir şehir akıp gider,lakin yaprağını kıpırdattığını görmedim.

pazar günü evden hiç çıkmamak

haftanın 7 günü bunu yapmak. (bkz: hayallerin gerçek olması)

mary and max

max'i çok seviyorum.gerçek olmasını ve bunu bilmesini dilerdim.