bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ilkokul bitince başlanan öğretim yılı ve tıfıl yıllar.
    ... heretic
  2. 2.
    zorunlu öğrenimin 8 yıla çıkması ile artık olmayan eğitim dönemi.
    ... deeplydisturbed
  3. 3.
    tuhaf duygularla geçen, kendimizle bol bol uğraştığımız dönemdi...
    1 ... baravi
  4. 4.
    kendi güzelliğimizi fark ettiğimiz ve aynanın başında vakit gecirdiğimiz dönemdir.
    ... pamuk proton ve 7 elektron
  5. 5.
    erken ergenlik ya da ergenlik döneminin olduğu yıllar ortaokul yıllardır.
    ilkokula ortaokulun yazılımları yıllardır tartışılır. bitişik mi ayrı mı yazıacak? sorun budur. bir türlü karar verilemediği için yazılımları sürekli olarak değiştirilmiştir.
    1 ... minti
  6. 6.
    değeri lisede sıkıştığımızda anlanılan eğitim kademesi.
    1 ... otopsi
  7. 7.
    ortaokula gittiğinizde artık ip atlayamazdınız. kızlarla bahçede dolaşırdınız. çünkü artık sizi büyümüşsünüzdür. Halbuki birkaç ay önce 5. sınıftaydınız ve okulun bahçesinde deli gibi ip atlayıp köşe kapmaca oynuyordunuz.
    3 -1 ... minti
  8. 8.
    yeni neslin bilmediği dönem. çünkü onlar orta 1'e, 2'ye, 3'e gitmiyor. ilköğretimde 6., 7., 8. sınıflara gidiyorlar.
    ... minti
  9. 9.
    ilkokul ile birlikte jübilesini yapmış olan kurumlardır. şimdi adları ilköğretim okulu olmuştur. bunu yaparken kimse sormamıştır sizin yeriniz var mı yeni sınıflar yeni öğrenciler için. ve ya 6-14 yaş arası çocukları bir arada tutacak, kontrol edebilecek psikolojik eğitimi olan eğitmenler yetiştirdik mi? olmayan sistemimizin pat diye paldır küldür kaldırdığı okullardı.

ayrıca benim hiç tatmadığım. çünkü ilkokul sonrası konservatuvar kazananlar o dönem ortaokulu-liseyi-üniversiteyide toptan orada okudukları için asla gidemedim ortaokula, yüzlerce ergen kişi ile birlikte saçmalayamadım. bu da böyle bir anımdır sözlük.*
    2 ... heros
  10. 10.
    cocuklugun yavasca bitip ergenligin baslarmis gibi olmasi.
    ... boreas