bugün

seksen kilodur. *
ıdeal kıloda oldugum zaman kendımı şişman hıssetmeme sebep olan durumdur.
(bkz: zayıfım mutluyum)*
bi kadın için hiç bi zaman olduğu kilo değildir.
Kadınlarda kocaman bir kalça erkeklerde göbektir.
kadının vucudu ne tutulabilecek nede tutulamayacak kadar olandır.
erkeklerde boyun ilk * 2 basamağındaki sayının 5 eksiğidir. örnek olarak;

185 cm * boyundaki bir insan 80 kilo olmalı.
kişiden kişiye farklılık gösterir. kimisinin ideal kilosu elli beş kilodur. kimisinin ideal kilosu da yetmiş kilodur. önemli olan kendini rahat, mutlu ve güzel hissettiğin kilodur.
1,84 ve 67,5 kilo olmak buna bir örnektir mesela.
http://www.herturlu.org/ideal-kilo.php

burda yanlış hesaplanan kilodur kanmayızın..
yahu ben 5 kilo vermenin derdindeyim, bana "2 kilo almalısınız" dedi*
yuh lan, obez olayım bari 3 le 5 le uğraşmayalım??
**
kadın da boyu ile dogru orantılı olsada 50- 55 kg ideal kilodur.
bayanda boy 1.77 civarı ise kilo 55 en fazla 57 olmalıdır. işte ordan hesaplayın.
ideal kilo hesaplanırken cinsiyet ve boy değişkenleri kadar, bel kalınlığı, vücut yağ oranı, kalça çevresi gibi değerlerin de birlikte ele alınması gerekmektedir. ideal kilo esas olarak kişinin kendini ruhsal açıdan ve mevcut sağlık durumu açısından iyi hissedeceği kilodur.
vücut ağırlığının (kg), boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanıyor. çıkan sonuç 20.0-24.9 arasındaysa kilon normal demektir.
teşekkürler drygt.
19-24 yaş arası hesaplama yöntemi böyle.
insanın kendisini en sağlıklı olduğunu gördüğü kilodur.
internet sitelerindeki hesaplara bakacak olursak yandık. birisi tamamen normal kilodasınız diyor, diğeri derhal 3 kilo almalısınız...eee hangisine inanıcam ben şimdi?
Olunan kilonun 5 kilo noksanidir.
hesaplanması oldukça güç olan kilodur.
sahip olmadığım, olamadığım şey.
bayan iseniz boyunuzun son 2 hanesinden 10 kilo daha az olmanizdir. Örnek verecek olursak;

diyelim boyunuz 1.70
ideal kilonuz 60

Gibi..
ideal kilo dediğimiz şeyi pek kale almıyorum. ona bakarsanız ben zayıfım. ama bana göre değilim. çünkü o ideal ölçü denen şeyi hesapladığımda, benim yağ ve kas oranımı göremiyorum. ki bende yağ oranımın kas oranımdan fazla olduğuna o kadar eminim. bunu nasıl ölçeceğiz acaba? illa diyetisyenlere mi gitmek lazım?
Aynaya baktığınız da gözünüze hoş gelen kilodur. Eğer vücuduna tamam işte böyle güzel diyorsan o kilo senin için idealdir.
nsan vücudu için;
yağın özgül ağırlığı = 0,8 gr/cm3 (veya ton/m3 aynı şey)
kasın özgül ağırlığı = 1,2 gr/cm3

dolayısıyla kasların çoksa tartıda çok gelip fit de görünebilirsin, yağların çoksa tartıda çok gelmemene rağmen kilolu da görünebilirsin.

bu aynı zamanda şu demek; aynı hacimdeki kas, yağdan %50 daha ağırdır ve tartıda seni fazla gösterir ancak sağlıklısındır fitsindir. yağ ise az kilo çeker ancak fazlası sağlıksızdır ve kilolu gösterir.

boy-10=kilo masalına ve obezite hesaplarına kanmayın. aslında tüm hesaplamalar kadında başka erkekte başkadır ve yaşa göre de değişir. işin özü; her insanın, ortak mekanizmalar olsa da kendine özgü bir sistemi vardır. düzgün beslenip sporu aksatmazsan 1-2 yıl sonra bir kiloda sabitlenir kalırsın işte bu senin ideal kilondur.
Kişiye göre değişendir.
Bir türlü inemediğimiz kilodur.
Yoktur böyle bir şey.

Birisi vardır 1.70 boy 80 kilo diğer kişi de yine 1.70 boy 80 kilodur ama ilk kişide yag oranı daha fazladır diğer kişi de kas oranı yüksektir.

ilk kişi kiloludur ikinci kişi içinse kilosu iyidir.