bugün

öğrenciler için gibi görünen bir forum.
(bkz: hoccam)*
muhtemelen cumhur onat'ın ellerinden çıkmış olan site..
birçok sözlüğe reklam vermeye çalışıp kabul ettiremeyen abazan bir çöpçatan sitesi. çakma facebook. dar kafalı moderatörler. yazık. bu siteye üye olanlara da yazık.
odtü'lü öğrencilerin istilası altındadır. msn den değil de hocam.com dan mesajlaşmaktadırlar.
hoccam com'un halka arz edilmiş halidir. odtü tekelinden çıkıp türkiye üniversitelerine hitap etmektedir. ne kadar gereklidir bilinmez ama yerli facebook olarak da adlandırılmaktadır.
ilk girdiğimde siteye odtülü çoğunluğu ile afallamıştım. sonra öğrendim ki kuruluş * aşamasında yalnız odtülü öğrenciler arasında kullanılmak için dizayn edilmiş.

sitede incelediğiniz profil direk karşı tarafa ispiyonlanıyo. adeta dışarda gördüğünüz güzelleri kesmek gibi.

sitenin farkı üniversitelerine göre sınıflandırmasımıdır üyelerini yoksa üye olurken ciddi* duruşumudur anlamadım. hayır sosyomattan ne farkı var?
an itibariyle ulu'daki hocam entryleriyle ilgili bir başlık açılmış olup ulu'ya ayar verilmeye çalışılmaktadır.
birbirinden rezil bi sürü adamın barındığı bir site. ben de üyesiyim bir yandan. bazen işe yarayabilen bir site.
şimdi şöyle,
barındırdığı insanlar zeka yaşı olarak bir hayli küçük,
bu sebeple belki olur da okurlar diye onlara hitaben şöyle başlamayı tercih ediyorum;

"bokuma benzer!"

mübala yapmıyorum, gerçekten de bokuma benziyor! ben pek forumlarda takılan bir insan değilim,
lakin, yakın zaman önce bir aylık tatil almış ve sonrasında çok pişman olmuştum. işte pişman olduktan
bir süre sonra, kendime yeni bir sanal mekan arayışlarındayken, birden hocam.com'un üyesi olduğum aklıma geldi.
üyesiydim; fakat hiç bünyesinde bulunmamıştım. sonra olaylar gelişti. tekrar girdim, fotoğraf ekledim,
güzel kızların fotoğraflarına baktım. onlar bana baktı, msn aldık, telefonlaştık, buluştuk, sevi..
neyse buralar biraz özele giriyor.

burada bir parantez!
sitenin kim bakmış diye bir özelliği var. çöpçatanlık sitesi olma yolunda atılmış en iyi adım bence.
coderlarını tebrik ediyorum ya da fikri kim düşünmüşse, önünde saygı ile eğilirken,
çatalımı da kapatıyorum sol elimle.

konudan uzaklaşmış gibi hissettim bir an! içime bi'bişiy oldu. her neyse. ne diyordum;

kendimi bildim bileli yazıyorum ve uzun zamandan beri de sözlüklere akıtıyorum içimdekileri. birçok sözlükte
hesabım var ve bilirim yani sözlük adabını; ama forum olayını bilmediğim için mi bana böyle sikindirik
geldi, yoksa zaten tüm forumlar mı sikindiriktir, işte o konuda biraz beyin kıvrımlarım anlamama yardımcı olmuyor.

günde onlarca başlık açılıyor, binlerce yazı giriliyor, yüzlerce insan online oluyor. 600-700lerde online üye sayısı. lakin, boş beleşlik gırla gidiyor.

başlıklarından birkaç örnek vermek gerekirse;

"yediğinizde yüzünüzü ekşiten meyveler hangileri?"
"sevgilinizin almasını istemediğiniz hediyeler!"
"sevgilinizin meme ucunu emdiğinizde çıkardığı ses? :>"
"sıçarken çok osurduğunuzda nasıl hissediyorsunuz?"
"hiç boka basıp düştünüz mü =)=)=) ehehe"

tamam, ben biraz abartmış olabilirim; ama gerçeğe yakın olmaya çalıştım.
şimdi düşünüyorum! bir insan neden böyle bir yerde bulunmak ister ki! neden?
kendilerine sorsanız, "ee eğitimli insanların bulunduğu, en elit mekandır hocam.com" derler.
kimse beni yanlış anlamasın; düşmanlık sergilemek ya da binlerce üyesi olan bir siteyi
karalamak istemem; zaten dediklerimde bir çamur kıvamı yok! aklı başında birinin,
siteye girip 5 dakika gezinmesi yeterli olacaktır, ortamın bokluğunu anlaması için.

şimdi, bir yerde bulunuyorsanız, oranın size kattığı, katmasını istediğiniz birşeyler olmalı!
he ne olur;
vakit öldürmece,
sosyalleşmece,
oyun moyun,
karı gız, erkek,
güncel olayları takip etme,
bilgilenme, aydınlanma!

aklıma gelenler bunlar. e bu hocam.com hangi işe yarıyor derseniz,
"sosyalleşme ve karı gız, erkek" seçeneğini gözüm kapalı işaretler, ardında da sonuna kadar dururum.
neden böyle bir yazı yazma gereği duyduğuma gelince,
büyük isimler, büyük düşünülürler. bu site de büyük,
lakin yakından bakınca basitliği çırılçıplak görülebiliyor!

her neyse be! her neyse! daha diyeceklerim vardi; ama, bir karalama kampanyasına dönüşmemesi için
burada bitiriyorum.

he belki ilginizi çeker; wewewenoktagönüldenverenlernoktakom!
eskiden üye olduğum, az buçuk tanındığım, küfür yüzünden 2038e banlandığım sitedir. ama işin ilginç yanı sizi 2038e kadar banlarken profilinizi silmiyorlar. bu sayede daha çok üye sayısına sahip olduklarını söyleyebiliyorlar. sonra ama biraz sesiniz çıkarsa silmek zorunda kalıyorlar elbette.

sitenin büyük bölümü forumda aktif olmaz. aktif olanlar da "birileri benden alıntı yapsın, forumda resmim görülsün, kısmetim artsın" mantığına sahiptir büyük çoğunlukla. tabii çok az da olsa, ki ben de bu gruptaydım, siyasi tartışmalara katılmak ve zaman geçirmek için sitede bulunur ki bunlar da sürekli bu durumdan uzak tutulmak için banlanır. çünkü hoccam.com hocam.com olduktan sonra iyice http://www.atsiki.com gibi çalışmaya başladı ve siyaset bu düşüncesiz gençlerin işine gelmiyordu, hocamın işine gelmiyordu. sonuç olarak ben ve benim gibi insanlar banlandı, hocam değişti.
vakit öldürmeye yarar site.
boş zaman doldurur.
cok da birşey katmıyor evet.
evet evet üyeyim.
ödev ve paylaşım* sitesi.
25.07.2009 19:20 PM tarih ve saati itibariyle başlatılan " Sözlük yazarı Hocam.com üyeleri!? " başlığındaki anket tekrar gündeme gelmiştir.
an itibari ile sonuç şu şekilde;

* Halen yazıyorum. 73 oy (%29)
* Zamanında yazdım. 50 oy (%20)
* Hiç yazar olmadım. 77 oy (%31)
* Sözlük derken? 16 oy (%7)
* Meraba! 36 oy (%15)

-mnskym herkes sözlük yazarı olmuş.

edit: bazı yorumlar da şöyle;

-çok canım sıkılırsa yazarım.
-ben yazıcı değilim okuyup çıkıcıyım ben sayılırmıyımm
-sözlük yazıyorum z harfindeyim bitmek üzere az kaldı..

(bkz: mavi ekran)
bu sitede prim yapmanın iki yolu vardır. çok güzel fotoğraflarınız olacak ya da çok taşşaklı bölümde okuyacaksınız. bu yönüyle türkiye' nin ve dünyanın ciddi bir sorununu çözmüştür; inek öğrenciler ile koca bulma derdindeki kızları bir araya getirmiştir. bu açıdan bakıldığında forumlarının ciddiyetsizliğini eleştirmek yanlış olur. çünkü sitenin kurulma amacı ülkeyi kurtarmak değildir.

siteye üye olmak da gerçekten zordur. bu konuda onay bekleyen 41,000 civarındaki insan bu konuda fikir verebilir. torpil bulmadan siteye üye olamazsınız, boşuna formu doldurup beklemeyin.
başlıkları incelediğiniz öğrenciler için sosyal paylaşım ağından çok, sosyal karı-kız ayarlama platformu olduğunu düşündüren site.
Radyolarıda kurulmuş site. güzel parçalar ve muhabbetler dönüyor.

http://www.radyohocam.com
genellikle erkeklerin kızlara asıldığı, bildiğin çöpçatanlık sitesi.
yaklaşık bir yıldır onay beklediğim, sanırım üye olamadan da mezun olup göçeceğim sitedir.
- an itibariyle 43923 onay bekleyen apaçi arasından 6159. sıradasınız.
- sağol.
hehehe kendi reklamını insanları sıraya sokarak yapan site.**
ayrıca günlük rutinde kabul ettikleri kayıt sayısı az olan site..
arkadaş daveti denenmiş olup ; vaadedilen 5000 kişi öne kayma muhabbeti yalan olan site.**
facebook un tahsil gören kesiminden oluşan yahut oluşturulmaya çalışan site.* *
seneler önce ilk kurulduğu zamanlarda yalnızca odtü'ye çalışan site. zaman geçtikçe nerde çokluk orada bokluk atasözünü tüm eski üyelerine benimsetmiş, ve ne yazık ki odtü içerisinde zaten tüh ne kadar salak varmış derken, sitenin tüm türkiyeye açılmasıyla salak sayısını giren üniversite oranında logaritmik artırmış, şu sıralar inci sözlük ergen tayfasının akınına uğramış, küfürlü konuşan her kıza o.pu gözü ile bakılırken, namusu bekaret sanan binlerce aptalın doluştuğu site halini almış oluşumcuk.
dün akşamüstü itibariyle saçmasapan bir kişilige küfür etmem sebebiyle 1 hafta ban yedigim sitedir. cok da iyi olmus, pek de iyi olmus bugün farkettim. *
üye olabilmek için facebooktan bir sürü yeni arkadaş çağırmanız ve onların da üyelik başvurusu yapması, halihazırda üye olmuş bir arkadaşınızın size puan vermesi ya da t-shirt almanız gibi üç seçenekten birini gerçekleştirmeniz gerekiyor. "biz öyle herkesi siteye almayız." paralelinde bir mesaj veriyorlar üye olmak isteyenlere. ama bu elitistliklerini 19 tl'ye satabiliyorlar*. bir de hesap ayarları kısmında sadece şifre ve e-posta adresinizi değiştirebiliyorsunuz. üyeliğin nasıl iptal edilebileceği tarafımca halen çözülememiştir.
edit: aktif üye olmadığım için dondurma* seçeneğini göremiyormuşum. tamamen iptali bilmem ama bir de dondurma* seçeneği varmış aslında. (misspoison'a teşekkür ederim bilgilendirme için)
saçma sapan bir gençlik forumu. benim düşünceme göre bu adamlar, kız alımlarında esnek davranıp onları direk alıyorlar; ama erkeklere gelince, yok şu sıradasın, yok bu sıradasın. şimdi beni eleştirecek olanlara gelelim amacım oraya girip kızlara yavşamak falan değil lan. kompleks edindim amk. bütün arkadaşlarım orda lan. beni niye almadılarki diye soruyorum. ilk baş yapılan zeka testini geçememişsindir diyorlar. ulan içeri bir gireyim arkadaşlarım görsünler beni geri çıkacam amk.
hocam.com değil de kocam.com olarak isminin değiştirilmesi gereken site.