bugün

hindi dilinde adi baharat'tir. bizim hindistan'in koku yarimadanin en yaygin dili olan hindi'dir.
baharat'a baharat dememizin sebebi de, baharat yolu'dur herhalde. o yoldan en degisik ve populer meta olan baharat geldigi yerin ismini almistir. gerci once araplar baharat demeye baslamislardir, sonra turkceye gecmistir.
misir carsinin adini da ayni baglamda aciklayabiliriz. ama yeri degil tabi burasi.
yavaştan yavaştan dünya yı fetheden insanların anavatanı.nereye giderseniz gidin karşınızda yüzlercesini bulursunuz ..
vaktinde ingiltere bunları köküne kadar sömürmemiş olsaydı,şu anda süper güç olabilirlerdi bile .. ingiltere 300 yıl sömürdükten sonra bu ülkeyi 3 e bölerek gitmiş ve bir çok ta sorun eklemiştir ki gelişemesin .. (bkz: pakistan) (bkz: banglades)
Renkler, kültürler ve gelenekler ülkesi ...
+90. 312. 438 21 95 hindistan buyuk elciliği(ankara)*
kamasutra gibi güsel ama bi okadar da akrobasi isteyen güzel bi sanatın yaratıcıları
inek yemeyi birakin inege yan bakmanin cok buyuk bir hata oldugu ulke. eger bir inek gorurseniz durup yol verin, yoksa cok kotu seyler olabilir.
ne zamanında* sahip olduğu baharat ile ne şimdi bilgisayar ve programcılıkda ortaya çıkan sivri tipleri ile ne de görkemiyle 'para' diye haykıran tac mahal ile henüz zengin bir ismin duyulmadığı* kalabalıktan mıdır bilinmez ölülerin yakılıp,zaten yer tutmayan küllerinin ganj nehrine fırlatıldığı fakirliği yetmezmiş gibi bir de depremin vurduğu pejmurde ülke
resmi dil hintçe ve ingilizce.. ama toplam 428 kayıtlı dil var bu adamların konuştuğu. bunların 13'ünüde artık konuşan kalmamış..
filmleri ve tunak tunak tun* adlı eseriyle beni benden alan daler mehndi siyle* sevdiğim ve saydığım bayağı kalabalık bir güney asya ülkesi
ingilizlerin sömürgeleştirmeye başladığı ilk yıllarda genç nesili aptallaştırmak için öğrencilere logaritma cetvelini ezberlettiği * bunun sonucunda gençlerin aptallaşmayarak aksine bilgisayar manyağı olduğu asya ülkesi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.