1. 1.
  ölmezlerin en güzel tanrıçası olan aphrodite'in, hermes'ten dünyaya gelen oğlunun adıdır.
  bu çocuktan kimsenin haberi yoktur, gizlemek zorunda kalır ve onu perilere emanet eder. bu sırada hermafrodit'e salmakis isimli bir peri aşık olur. hermafrodit onu iterek, aşkına karşılık vermez. salmakis ise "hiç kimse bizi birbirimizden ayırmasın" diye tanrılara yalvarır ve tanrılar da bu yakarışa karşılık onları tek vücut yapar.. ortaya iki cinsi de taşıyan bir varlık çıkar.
  bu yüzden tıpta da gözlenen çift cinsiyetli vakalara bu isim verilir.
  26 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: denizatı)
  6 ... devedikeni
 3. 3.
  Eric Cartman'ın annesi.
  8 -1 ... alibet
 4. 4.
  mitolojiye göre hermes ve afrodit birbirlerine aşık olurlar.birbilerini o kadar çok severler ki artık birlikte olmamaya dayanamıyorlardır.bir gün ulu tanrı zeus a gidip yalvarırlar."tanrım bizi öyle bi birleştir ki bir daha asla ayrılmayalım" ve de tanrı zeus hermes ile afroditi tek vücutta birleştirir.işte hermafrodit yani hem dişi hem erkek canlılar burdan gelmektedir.
  9 -3 ... freedean
 5. 5.
  Çift eşeylidirler, her iki eşeyin organlarını birlikte taşırlar...
  7 -1 ... i dont need that shit
 6. 6.
  orfoz balığı hermafrodit yapıya mükemmel örnektir. 12 - 15 yaşa kadar, yani ortalama 70 cm ve minimum 10 kg a kadar üretkendirler. Hermafrodit altyapıda olmaları nedeni ile, bu yaşa kadar dişidirler ve yumurtlarlar. Bu yaştan sonra, dişilik organları, üretkenliklerine son verir ve erkek cinsiyette kalırlar. Kısaca, en az 10 kg altındaki orfozlar, türün çoğalması için önemlidir. arada sırada spearfishing ile uğraşan freediver 'lar da orfoz neslinin devamı içim erkekleri tercih ederler. hatta belirli boyutlara ulaşmamış orfozların vuranlar ego tatmini ile suçlanır.
  5 ... roy mustang
 7. 7.
  hem erkek hem de dişi üreme organı bulunduran canlılara verilen addır.

  Kelime olarak hermafrodit yunan mitolojisindeki Ticaret Tanrısı olan Hermes ile Güzellik Tanrıçası olan Afrodit'in adından gelmektedir. Efsaneye göre Afrodit ile Hermes'in bir oğulları olur. Adını Hermafrodit koyarlar. Hermafrodit o kadar güzeldir ki bir su perisinin dikkatini çekmiştir. Peri kız, sürekli ona yakınlaşmak için uğraşır ;ama Hermafrodit'in nazı ile karşılaşır. Bir türlü yüz bulamayan peri kız, Hermafrodit gölde yüzerken birden karşısına çıkar ve sıkı bir şekilde ona sarılır. Tanrılara onları birbirlerinden ayırmamaları için yalvarır. Sonunda dileği kabul olur ve ikisi de aynı vücutta can bulurlar.
  2 ... lilith
 8. 8.
  bir bireyde hem dişi hem erkek üreme organlarının bulunması durumu.
  2 ... vend avesta
 9. 9.
  aphrodit ile hermes'in oğlu.bir gün hermaphrodite serinlemek için bir göle girmiş.gölün perisi delikanlıyı görünce aşık olmuş.ama delikanlı onu ciddiye almamış.bunun üzerine peri tanrılara yakarmış.'ey tanrılar hiç kimse bizi ayıramasın' demiş.tanrılar cevap vermiş ve ikisini tek vücut haline getirmişler.o günden sonra hem erkek hem kadın olaraktek bir vücut içinde yaşamaya başlamışlar.
  1 ... kiyisiz deniz
 10. 10.
  sevda demirel.
  1 ... kobrullah