bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  nam-ı diğer kara...akdeniz deki balıkçılar bu balığa kara derler...ancak kimileride kara ve orfoz un farklı balıklar olduğunu söylemektedirler...
  3 ... electronia
 2. 2.
  efsane balık. Özellikle dalma işiyle uğraşanlar arasında gerçek bir efsanedir. denizin altında bir orfozla karşılaşmak dünyanın en heyecanlı ve güzel anlarından biridir.nefesle dalıyorsanız nefesiniz bitmek üzereyken bir orfoz görürseniz, sanki görünmez bir yerlerden bedeninize hava üflenir ve bir o kadar daha suyun altında kalırsınız.
  2 ... kargabeyaz
 3. 3.
  etli büyük ve lezzetli bir avcı balığı.
  ... gezenadam
 4. 4.
  Orfoz hermafrodit olup, cinsel olgunluğa eriştiği zaman dişi cinsiyet organlarına sahiptir. Hayatının belirli bir dönemini dişi olarak geçirdikten sonra 18. yaşına geldiğinde dişi cinsiyet organları kaybolarak yerine erkek cinsiyet organları gelişir ve hayatının geri kalanını erkek olarak yaşar.Genellikle de lahoz ya da şeytan balığı ile karıştılan bir türdür.
  2 ... zimbiliklitiptip
 5. 5.
  ege civarında serbest dalanlar yakından tanırlar, meraklı,korkak bir o kadarda sempatik hayvanlardır. eti çok lezzetlidir. avlanmaları yasak olmasına rağmen kuşadasında gideceğiniz tüm balık pazarlarında ve balık lokantalarında bulabilirsiniz. fiyatı pahalıdır,an itibariyle 35-40 TL/kg civarındadır.bilinçsiz avlanma ve denetimsizlik orfozun neslinin tükenme hızına her geçen gün ivme katmaktadır.

  antalya-kaşda dalarken 25 metre civarında bir tanesine rastlamıştık en az bir 10 kilo civarında, scubacılara alışmış. elini öptürüyordu.
  ... kenzo
 6. 6.
  bodrum' da halikarnas' ın karşısında yer alan ve hemen hemen tüm deniz ürünlerini menüsünde bulunduran bir restoran.
  ... johnnyturhan
 7. 7.
  zıpkın ile avlanması kesinlikle yasak olan balık. dalgıcın karşısına geçip kelebek tabir edilen hareketi yapması muhteşem...
  ... lipsoz
 8. 8.
  (bkz: altın orfoz)
  ... italian stallion
 9. 9.
  on birinci nesil yazar. iyi yazmalar.
  1 ... mayom neyim yok benim
 10. 10.
  yeni bir yazar sanırım hoş gelmiştir. iyi yazmalar.
  1 ... mahzenegirdin