bugün

bir deniz canlısı
gençliğimde ankara da sakarya caddesinde bir pastane
17 ağustos depremi sonucunda yıkılıp ortadan kalkmış olan mudanya'da ki bar.
dünyadaki diğer bütün canlıların aksine, erkeklerinin doğum yaptığı deniz mahsulu
doğada erkeği doğuran tek canlı.
(bkz: elhamdulillah)
erkeğinin hamile kalabildiği ilginç deniz hayvanı
5-6 ay yaşayan canlılar olmaları sebebiyle "hayat kısa" derlermiş efendim hep.
kadıköy'de bulunan beşiktaş iskelesinin üstündeki kafe-bar. mekân oldukça hoştur ve haftanın belli günleri canlı müzik vardır. balkon manzarası keyiflidir. yemekleri de güzeldir. uğranılası yerdir.
denizde kullanılan atlara verilen ünvan...
(bkz: deniz otobüsü)
(bkz: deniz taksisi)
(bkz: deniz bisikleti)
(bkz: eksi verebilirsiniz bence de iğrençti)
görüş acısı iyi olan, temiz ve berrak suda yaşayan canlı.
dunyanin en asil canlilaridir, eslerini sectikten sonra ciftlesmeden once aylarca gunesin dogusunu ve batisini beraber izlerler, bu esnada kuyruklarini birbirine dolayip dans ederler, dogum islevini disisi yerine erkeginin gerceklestirmesi onu sanildigi gibi ibne yapmaz, aksine erkeginin kesesi doguma elverisli oldugu uzere tanri onlari bu kutsal goreve layik gormustur, ayrica dunyadaki ender tek esli canlilardandir, eslerden biri öldügü zaman digeri de kendini ölüme birakir. her seyiyle ornek alinasidir.
-Kişnemeyi öğren valla seni karaya atıcam
-torpil istemez
(bkz: siyah beyaz denizatları)
iki anaokulu ve bir iköğretim okulundan oluşan özel öğretim kurumları. istanbul'dadır.
görüklede 6 sene önce açılmış tutulması beklenirken hayal kırıklığına uğratmış bar. ertesi sene adı dino olarak değiştilmiştir ardından bir kaç isim daha değiştirdikten sonra en son adı farketmez olmuş ve internet kafe olarak hizmete açılmıştır. lanetli olduğu düşünülmekte ve yine tutmaması beklenmektedir.
itü denizcilik fakültesinin resmi yayın organı olan dergi.
(bkz: deniz ati)
heavy metal ilk dinlemeye başladığımda takıldığım izmir alsancaktaki şimdilerde conconların takıldığı mekan
bana çocuklugumun en büyük hayal kırıklıgını yaşatmış hayvanıdır.
5-6 yaşlarındayım daha yeni sosyalleşiyorum denizatı duydum biyerden.
her gece yatmadan hayaller kuruyorum, yazın denize girip arıyorum filan.
bi bulsam binicem sırtına vurucam kırbacı.
iki yıl civarı devam eden hayalleri bitiren ise ilkokul ögretmeni oluyor.
sınıfta hayat bilgisi dersinde denizatı anlatıyor. ne alakası varsa mınakoyim.
bunlar 5-10 cm civarında hayvanlardır diyor.
ne 5i hoca diyorum ne 5i bizim hayalleri siktin attın ama sen şimdi.
uyuz göt kadar hayvanlarmış megerse bunlar.
üstüne binsen binilmez, anca çay bardagına koyup izliyeceksin.
yalnızca temiz sularda yaşayan bir canlı. at dedğine bakılmamalıdır. oldukça yavaştır.
(bkz: deniz atına binen su kaplumbağası)
(bkz: siyah beyaz denizatları)
üreme esnasında erkeğinin hamile kaldığı yegane türlerden.
depremde içindekilerle cöken gece kulübü. mudanya'daydı, denizin üstüne kuruluydu, alternatifti, güzeldi, yazık oldu.
eskiden sevgiliyle birlikte gidilebilecek ho$ bir mekan iken son zamanlarda kıraathane görünümü almış hatta içerideki ağır sigara kokusundan erkek erkekğe bile takılılamadığımız bursada eski mekan. $u an onun olduğu yerde kuma$ pazarı var.*
kadıköy de, beşiktaş iskelesenin üzerinde mevcut bulunan kazıkçı çay bahçesi. paranın para olduğu zamanda 8 çaya 24 milyon vermiştik. ya da ben öyle hatırlıyorum. velakin güneşin batışını izlemek için ideal bir yerdir.
dünyada eşini aldatmayan tek erkek türüdür..