bugün

Parasını çatır çatır ödeyerek satın aldığınız ürünün bozuk olduğunu fark edip geri iade etmek istediğinizde,bütün çalışanlarının buharlaştığı alışveriş sitesi.
reklam kokan hareketler.
aldığım ürünü beğenmeyip iade etmek istediğimde hiçbir sorun çıkarmayarak tutarı 3-4 gün içinde kredi kartıma iade eden güzel alışveriş sitesi.
bu sitede yapılan yorumları okuyorum. salgın bir hastalık söz konusu. neden buraya yorum yazan insanların diğer insanları alışveriş yapmak için zorladıklarına, laf olsun diye değil, gerçekten bir türlü anlam veremiyorum. bir insan neden "önceki gün siparişini verdim, iki günde geldi, öncesinde tereddütlüydüm, ürün elime geçince ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım, her evet mutlaka lazım, hiç düşünmeden alın derim. bu fiyata benzeri yok" diye bir yorum yazar. buradaki amaç ne? yorum yazıp puan kazanılıyor, sonra bu puanlarla indirimli alışveriş yapılıyor filan. o zaman ne uzatıyosun yaz "ürün kullanışlı, kullanışsız, şu özelliği eksik" filan falan. şöylesi var mesela, buna hürriyet tarzı gazete yorumlarında da rastlıyoruz sıklıkla, sözlükte de var baya: "ne diyebilirim ki, çok harika, kaçırmayın" 'ne denilebilir ki'ymiş. amına koduğumun evladı, sana mikrofon mu uzattık ki ne diyeceğini bilemedin bi anda.

diyelim fiyatı uygun ama çok tanınmayan bir markanın herhangi bir ürünü hakkında yazılan yorumlara bakıyoruz: direkt (ctrl+f) yapıp "diğer markalar" diye aratabilirsiniz bu durumda. rahat 40 tane sonuç verir. o da diğer 50 tanesi imla hatasından çıkmadığı için. fiks yorum şu çünkü: "diğer markalara o kadar para vermeye gerek yok, aynı işi görüyor. anneme aldım bir tane, eve geldi bin tane. götüme de takıyorum artık. saçlarıma da sürdüm iyi geldi. bu fiyata kaçmaz."

aynı tip bir ürün marka olanının yorumlarına bakalım: "bu ürün elinize geçince inanamayacaksınız. sonuçta x markası kalitesi. ucuz etin yahnisi kakam gibi olur. basın paranızı, düşünmeyin. kız arkadaşıma aldım, beni öptü. nineme aldım, öldü. oleyoleyley"

arada çok nadir, belki birilerine faydam olur diye, doğru düzgün şeyler yazan insanlar var. ama bunu bulana kadar, babasına don alıp, araba kayışı olarak kullanabildiğini keşfeden insanları okumak zorundasınız. bak gene bu şeye takılıyorum ben. "ne diyebilirim ki"ye. "ne diyebilirim ki" ya! allah belanızı versin.
az önce bütün sinirlerimin alt üst olmasına sebebiyet veren site!
şu garip çin markalı telefonlardan alayım dedim.. wentto f5 . almaz olaydım! ürün kullanımış üstüne tanımadığım yurdum insanlarının görüntüleri var telefonun içinde.. artı konuşma sesi gelmiyor telefondan! yuh be işportacıdan alsam sokaktan bundan dandik çıkmazdı!! ayrıntılı bilgi için (bkz: wentto f5)
guvenilirligi konusunda soru isareti yaratmaktadir.
ne olduğu belli olmayan cep telefonlarında hep aynı kazığı atmakta bu firma. ama nokia, samsung vb. markalarda asla böyle bir durum söz konusu olmuyor.
en basit sorularıma anında cevap veren site iade konusu olunca saatlerdir cevap vermeden bekliyor. böyle bir alışveriş sitesiymiş bu.
ürün iadelerinde çok bekleten ağırdan alan site. benim durumum sonuca bağlanmadı hala.
ve şunu farkettim. 3gün içinde müşteri hizmetlerine aynı telefondan tekrar arayıp bağlanamıyorsunuz. netekim şöyle oluyor; diyelim ki pazartesi günü aradınız, salı ve çarşamba günleri aradığınızda , dinlediğiniz uzun bant kaydından sonra tam operatöre bağlanırken hattan düşüyorsunuz. bence bu şans değildir. düpedüz ayarlanmış bir sistem. 2 haftadır aynı sorunu yaşadım oradan biliyorum. farklı bir telefondan arayacağım şansımı denemek için.
an itibariyle 2 ürün sipariş ettiğim, fortis'le anlaşıp vezneden yapılan havaleler için ücret aldırmayan alışveriş sitesi.
(bkz: hepsibudala com)
ürünlerin genelinin tamirden, servislerden gelen ürünler olduğu söylenir. ilk duyduğumda inanmamıştım, ta ki iş arkadaşıma, şaşı gözlü üçgen kafalı ağzından mamalar akan uzaylı bir bebeğin fotosunun masaüstüne kurulu olduğu bir laptop gönderilene kadar. eski kullanıcının dünyalar güzeli çocuğu idi sanırım.
sikayetvar.com'daki tüm şikayetlerin altına aşağıdaki mesajı koyan ve sorunu çözdüğünü sanan rezil ötesi alışveriş sitesi. bu mesajla sorunları 'çözümlü' hale getiren sikayetvar.com'a ne demeli?

müşterimize maille bilgi iletilmiştir.

sayın müşterilerimiz; hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı bize aşağıda belirttiğimiz linkte bulunan bize sorun bölümünden iletebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/musteri.aspx?sid=1

saygılarımızla...
arayüzü çok iyi bir alışveriş sitesidir. istediğiniz birçok şeyi burda bulabilirsiniz ama kişisel tavsiyem sadece bakıp çıkın. farklı sitelerden alışveriş yapın. fahiş fiyat ve sorumsuz bir yönetim...
buradaki yorumları okuduktan sonra aklı olanın alışveriş yapmaması gereken sitedir.*
bir çok kişinin bir daha alışveriş yapmaya tövbe ettiği sitedir. ben de onlardanım. bir daha hepsiburada.com dan alışveriş mi yaparım? asla!
sorunsuz alışveriş yapmanın mümkün olmadığını anladığım dandik ötesi alışveriş sitesidir.
güvenerek alışveriş yapacağınız sitedir. işe yarardır.
beş para etmez, almış olduğum datron netbook bilgisayar dandik çıktı gönderilen kullanım kılavuzu xp için ancak yüklenen işletim sistemi ubuntu ve teknik servis numaraları tümü adanada cevap vermeyen bir telefon numarasına yönlendirilmiş, hepsiburada.com telefonla destek vermekten aciz, ne yapabileceğimi bilemez durumdayım sanırım avukat arkadaşım daha iyisini bilir...

bu siteden uzak durun siz de yanmayın, tavsiye etmiyorum...
Türkiye'nin en iyi alışveriş sitesi olarak bilinen site.
Valla fazla bilgim yok ama bi kersinde bi kulaklık almıştım oldukça iyiydi kargonun evi bulamaması ise sinirlendirdi ama bu kargonun suçuydu bide 3 5 yılda bir sokak ismini değiştirenlerin.
sipariş ettiğim bilgisayar kasasını paramparça yollayan ve altı gün önce değişim için ürünü geri yollamama rağmen değişim yapmayan e alışveriş sitesi. müşteri hizmetlerini aradığımda da şu diyaloğu geçtiğini belirtmek isterim:

ben: iyi günler bir kasa vardı benim. ona ne oldu?
m.h(müşteri hizmetleri personeli): serviste beyfendi.
ben: bir hafta oldu hala serviste mi?
m.h: beş gün olmuş efendim.
ben: yapma yahu! özür dilerim. kusura bakmayın. ben bir hafta sanıyordum. ama beş güncükmüş. nedirki beş gün dediğin! bilim adamları serviste anca araştırıyordur değil mi kasanın durumunu? çeşitli testler filan...

)))))dıt dıt dıt dıııt(((((

ayrıca dün bir adet monitör aldım sırf süper hızlı gönderi diye fakat üç gün oldu ürün daha elime ulaşmadı. ben anlayamıyorum bunların çalışma şeklini. ya süper hızlı olmasa ne olucaktı? merak ediyorum. umarım bu yazdıklarımı birileri okurda bir daha hepsiburada dan alışveriş yapmazlar. ve ben de hepsiburada nın para kazanmasını birazcıkta olsa engellemiş olurum. çünkü bu benim son alışverişim oldu. ve anladımki üç kuruş kar yapmaya çalışırken ömründen ömür veriyorsun. deymez arkadaş! fazla ver yerinden al: kendin, ellerinle, görerek...
bin kere yazılmıştır lakin üzerine basa basa tekrar edilmesi gereken site
Aklı olan bu siteden alışveriş yapmasın
deveyi diken, insanı seven alışveriş sitesi.