bugün

güvenilir alışveriş sitesi.
Beni hiç üzmeyen hiçbir şekilde sorun yaşamadığım e-ticaret sitesidir.
instagram üzerinden bunların linkine tıkladığımda, sayfa açılmadan önce, takım elbisesi ile kıvanç tatlıtuğnun fotoğrafı çıkıyor. Her tıklamada bu herif görünüyor.
Bunun anlamı nedir? Ne alakası var? Neden bunu görüyoruz? Sapık gibi bakış atmış. Neyi ispat etmek istiyorlar?
https://www.hepsiburada.com/sanatburada-eserler linkinde sanat eserleri satan site. Sanatı ve sanatçıları destekledikleri için hepsiburada'ya teşekkür ediyorum.
Cem yılmaz'lı reklamlar çekeceklerine Müşteri memnuniyetini geliştirmek için uğraşsaydılar keşke.
Bir dünya para harcamışlardır bu iş için. Bu parayı Dağıtım için ve fiyatlara yansıtsalar daha iyi olurdu bence. Özellikle Türk lirasının değer kaybı zamanında. insanlar daha mutlu olurdu.
tv yi geçtim her dakka telefonuma mesaj geliyor.
nasdaq borsasında işlem görmeye başlamış, piyasa değeri 4 milyar dolar olan e-ticaret şirketi.
dökülen yapraklar

araya kaynayan bazı satıcılar resmen otostop çocuğu

şirkette farkında ama onlarda kapacakları komisyondan

başka dertleri yok

yazık oluyor namusuyla iş yapmaya çalışana.

tırt.
200 e 50 lira indirim tanımışlar ama bütün gün uğraştım indirimi kullanamadım . inmeyen indirim yapmış orospu çocukları.
görsel
Kargom nerede diye bakayım dedim bu notla karşılaştım. Allah razı olsun reis ne diyim çok yormadık inş.
iki kitap aldım yanında güzel hediyeler gönderdiler. Teşekkür ediyorum. Evet.
indirim yapıyoruz ayağına sağlam kazık atan site, dolar düşmesine rağmen bazı elektronik ürünlere sessiz sedasız 150-200 tl vs fiyat arttırımı yapmışlar, böyle çakallık görülmedi.
bir ara sipariş etmek için kredi kartı bilgilerimi paylaştıktan sonra aynı gün kart bilgilerim çalınmıştı. dikkat edin.
bunlar da iyice milleti dolandırmaya basladi. satıcısının hepsiburada olduğu dükkandan bir ürün aldım sözüm ona aynı gün kargoya verilecekti. 10 gündür hala bekliyor. ürünün fiyatı 10 kere kampanyaya girdi düştü, çıktı. kargolanmadigi için siparişi iptal de edemiyoruz. süreçten anlayan hukukçu bir arkadaş yardım ederse sevinirim.

paraları milletten toplayıp dövize gomdunuz düşünce ortada mı kaldınız sayın Hepsiburada yönetimi.

özetle: rezil online alışveriş sitesi. uzak durun.
Efsane indirim diye kafa ütüleyen site. indirim falan yok bir hafta önce bindir sonra indirdim de. Evet.
bu aralar sürekli reklamı çıkıyor. gerçekten sıkıcı olmaya başladı.
efsane kasım reklamını görünce yazasım geldi. efsane kasımı gerçekten efsanedir. geçen sene efsane kasımda aldığım telefon 1 ay sonra gelmişti. müşteri hizmetlerini aradığımda kargoda, geliyor, şu gün veriyoruz kargoya, sık dişini koçum, faturanı kestik yarramı iptal edersin gibi durumlar vardı. o günden sonra bir daha kendisinden iğne ucu bile almadım. fiyat bile bakmadım desem yeridir.
bizim ülkemizden

neden uluslar arası bir firma çıkamaz

sorusunun

tam olarak karşılığıdır

kim bu soruyu merak ediyorsa

cevap olarak bu firmayı incelesin.
asıl sorunu müşterisine saygısı olmaması

aynı vodafon gibi

alt ve orta yönetimi bırakmışlar ergenlerin eline

götüyle başıyla kıra döke iş öğreniyorlar akılları sıra

asıl sorunda tabii ki bizde

vatandaş olmasını bilemedik ki

böylesi

sen ne konuşursan konuş biz bildiğimizi okuruz

diyen firmalardan alış verişi kesecen

patron bakacak

ne sipariş var

ne de müşteri

o zaman birşeyler düşünmesi gerektiğini akıl edecek

bunlarda biliyor

bizim millet kızar söylenir gene gelir

gelmeyeceksin, almayacaksın.

taş devrinde mi yaşıyorlar ?

sürat ney ?

ptt kargo ney ?

bunlarla iş yapana

değil sipariş

selam bile vermem.
Yakın geçmişte (yaklaşık bir ay kadar önce) kendileri ile bir alışveriş teşebbüsüm cereyan etti. Öyle rezil bir haldeler ki, müşteri hizmetleri ile girdiğim diyaloğu özetle aşağıya bırakıyorum;

Ben- merhaba falanca hanım, yaklaşık 10 gün önce şu telefonun siparişini verdim, cumartesi kargolanacağı öngörülüyor idi, cumartesiyi geçeli 5-6 gün oldu, hâlâ herhangi bir hareket tarafıma bildirilmedi. Alışverişimin akibetini bana söyler misiniz?

Müşteri hizmetleri- cokzararli bey, yaşattığımız maduriyet için üzgünüz, şuan ürünü temin etmekte ufak bir problem yaşıyoruz

Ben- ne yani? Hepsiburada gibi bir firma, stoğunda olmayan ürünü varmış gibi yapıp hayali satış mı yapıyor?

Müşteri hizmetleri- şöyle stoğumuzda 1500 adet ürün vardı, işte malum yoğunluktan falan fişman.

Ben- bakın hanım efendi; ben satıcı olsam, stoğumda 1500 ürün varken 3000 tane varmış gibi satış yapmam. Çünkü elimde olmayan malı satmış olurum. Ve tedarikte sorun yaşayınca müşteriye mahçup düşerim. Neyse saadete gelelim. Benim sipariş verdiğim ürün şuan canlı kanlı stokta var mı? Varsa ne zaman hareket ettireceksiniz?

Müşteri hizmetleri- efendim ben buradan stok miktarlarını göremiyorum (o durumda o konumda işi ne acaba?) En geç Perşembe size dönüş yapsam (3-4 gün sonra) olur mu?

Ben- paramı iade istesem ne zaman hesabıma geçer peki?

Müşteri hizmetleri- 1-2 gün içinde efendim.

Ben- lütfen iptal edin siparişimi.

Velhasıl param 1 gün sonra hesabıma geri geldi, rakip bir platformdan aynı telefonu aldım, ertesi gün elime ulaştı.

Elinde olmayan ürünleri rahatlıkla satabilen bir firma efendim. Yanlış anlaşılmaya mahal vermeyeyim; Hepsiburada satıcısının kendi adına olan mağazasından aldım.
müşterisine saygısı olmayan,
tamamen kazanacağı paraya kilitlenmiş
kayserili bezirgan mantalitesi ile çalışan cins firma.
araya koyduğu satıcıların çok azı namuslu düzgün olsa da,
çoğu götü başı oynak
alinin külahını velinin başına edip
yolunu bulmaya çalışan cins,

kendileri ise hiç bir şeyi umursamaz,
arayıp arkadaş bari şu kargo yu kendimiz seçelim

nedir lan bu sürat kargo ?
bu kadar aç mı kaldınız
taş devrinde mi yaşıyorsunuz ?
o sürat denen şeye kargo demeye utanmıyormusunuz ?

veya

ptt kargo,
lan ben bu ptt kargo ile çalışana değil sipariş
selam bile vermem
niye bizi bunlara mahkum ediyorsunuz diyorsun,
muhatap yok
telefona ergenin teki çıkıyor,
sen anlat biz yapacağımızı biliriz havalarında,

lan hırt altı da, üstü de
bana parası karşılığı mal satıyorsun

bağış yapmıyorsun, hayrat yapmıyorsun
ittiri boktan kargolara mahkum olmaya zorunluluğum niye ?
üstüne bir de senin gazını çekmem için sebep ne ?

bak bunların yaptığı ;

kredi kartından paranı kapana kadar şeker çocuk,

ondan sonra anlat derdini marko paşaya,

amazon da ne hikmetse
buraya adam gibi bir sistem kuramadı ki
bunları kumda oynamaya göndersin.

amazon oyuna girdiği an bunların alayını ağlatır.

son siparişimi verdim,
gelirse
bir daha tanıtım manıtım
mesaj filan dahi göndermesinler diye
hesabı da kapatıp,
kurtulmaya çalışacam.

türkcel ve vodafondan sonra memleketin en illet firması.

gerçi bu tikky gençlik varken bunların sırtı da yere gelmez

orası da ayrı,

ama uzak durulması gereken bir şirket.

anca en son çare olarak

bir şeyi aradın aradın ama başka yerde bulamadın

o zaman mecburi

yoksa geç.

ptt kargo ile iş yapacağını zanneden ilkel şey.

ptt kargonun kendi nereye gitmiş ki, seni nereye götürecek ?

gittiğin bir yer olursa oradan mesaj at.
Size sahte ürün gönderilirse "lan bu orijinal değil" dememeniz gereken alışveriş sitesidir.

Orijinal diye bir ürün alıyorum, sitedeki mağazalardan biri bana farklı model (hem de çakması) gönderiyor. Siteden iade talebi yapacağım olmuyor. Müşteri hizmetlerine "bana sahte ürün gönderdiler iade edeceğim" diyorum "tamam biz bi bakalım size döneceğiz" diyorlar, talep oluşuyor gelen cevap bizde sahte olmaz hepsi orijinal diyor. Bugün yeni talep açtım ürün yanlış geldi diye hemen iadeyi onayladılar. adamlar sahte olduğunu kabul etmiyor "bizde en orijinali var" diyorlar, siz sakın hata yapmayın zaman kaybetmeyin böyle durumlarda.

hayır birisi yapay y**r*k istese, adamlar size "bizde yapay y**r*k olmaz o gerçektir" diyecekler.
Bunlardan bir şey almam ben daha. iki defa sorun yaşadım.
Müşteriyi enayi yerine koyan e ticaret sitesi.
kendi sattığı kusurlu ürünün arkasında durmayıp, iade sürecini 2 hafta uzatarak ürün iadesini almayan zorba firma.

lenco marka pikap ürünü kusurlu olduğu için iade sürecini başlattım. önce 1 hafta kargo kabul edilmedi. ardından 2 haftadan uzun süre iade sürecini sonlandırmadılar. en sonunda da ürünü geri gönderdiler.

demem o ki; kesinlikle uzak durulması gereken, kendini aşırı derece bozmuş firma.

satış sonrası muhatap olarak hiçbir işe yaramayan müşteri temsilcileri, sonlanmayan süreçler ve zorbalık.
bu siteden alışveriş yaptığınızda geç gelmesinin sebebi tümüyle yönetimin bence saçma sistemleri yüzünden oluyor

satıcılar olarak bizler en kısa sürede kargoya teslim etmek istiyoruz ve sizlerde teslim alın fakat hepsiburada firması bizim anlaştığımız kargo firmaları üzerinden bizim anlaşmamız üzerinden göndereceksiniz diyorlar. Burada amaç sistemin otomatik işlemesi doğru fakat ( neden bunu yapardım. çünkü satıcıdan 10 tl tahsil edip kargo firmasına 8 tl öderim böylece aradan para kazanırım) bu yüzden de örnek bize mng kargo ile gönderin demiş.

alıcı yurtiçi ile isteyebilir ups ile isteyebilir veya kargo firmaları patlak alamıyorlar bazen 10 gün oraya gitseniz alamıyor burada müşterinin sucu nedir.

bu sorun diğer firmalarda yok
örnek alıcı olarak siz amazondan , trendyoldan , n11 den , gittigiidiyordan veya başka yerden nereden alırsanız alın biz satıcılar istediğimiz kargo ile gönderebiliriz. Bu sistem bunlarda sorunsuz işlerken sadece hepsiburada firmasında sıkıntılı

örnek bir siparişimizi mng kargo alamadığı için müşteri memnun olsun diye farklı bir kargo firması ile gönderdik.

takip numarasınıda normalde bizim kendimiz manuel girmek isteriz yok öyle bir sistem mecbur hepsiburada talep olusturacaksın. Talebi olusturdum şuan tam üzerinden 6 gün geçti ve bir talebi işleme alamadılar. açıkcası bu kadar saçma bir yönetim sistemi diğer pplatformlarda yok .

bu tür saçma haraketler yüzünden ürünleri kaldırdım. çünkü siparişş geliyor ama kargolayamıyorum bunun sonucu daha az satıcı, daha az rekabet ve daha fazla ücret ile almak zorunda kalan alıcı oluyor

bu yüzden tavsiyem ürün alırken diğer platform fiyatların karşılatırın saçma şeyler ile mağdur olmayın.
güncel Önemli Başlıklar