bugün

şimdi bir dinleyici olarak şunları söyleyebilirim. evet bu adam napıyor.farklı olmak mı derdin, oldun.arkanada kulakları ile uçabilen yegane cüce olan adamı da aldın.adam seni pohpohluyor.bunun da farkındayım.saç sıfat şeklinle de yaptın yapacağını. eeee ?
kaldı müzik ona bi bakalım;
yaptığı şarkılara baktıgım zaman bir bütünlük göremiyorum.yapıyosan brutal her şarkında buna bi değin bi bunu hissettir.birinde yaptım diğerinde yapmıyorum .ne bu taşşak mı geçiyorsun.bide bu çok önemli, birisi bu adama brutalin kafana göre aralarda böğürmek olmadığını da anlatmalı nefesin yetmiyor saçma sapan sesler çıkarıyorsun be abi. bunu türkiye de kabul ettirmekse derdin.ettirdin diyelim tamam ona da kabul de be arkadaş bir iki şarkın dışında hiç biri beş para etmez be abi** .onlarında sözleri idare eder müzikal olarak insana artı bir değer katmıyor.gitar soloları tek telden, riffler alakasız, ritm bir garip şarkılardaki. davul desen sırıtıyor.bildiğin çin malı sunrise davulun trampetine yada tomlarına vuruyor hissi uyandırıyor insanda.klavye ye laf yok ama oda bu kadar siktiri boktan topladığın müzisyenlerin çaldığı uyumsuz enstrümanın yanında taverna klavyesi gibi çıkıyor.

en iyisi ne mi yap hacı sen klavyeni çal o güzel suratınla da bir bok biliyor edalarına girme yaptığın iş ortada.

ne oldun sen ya.
tüketim toplumunu eleştirip sonra gençliği sömüren sektörlerin başında gelen firmaların reklamlarında oynayan; şarkılarında kendini, yaşamın anlamını sorguladığını söyleyen ama daha yaptığı müziğin türünü tanımlamaktan aciz (black ve death arası bir şey dedi ki ikisi bambaşka konuları işleyen rock türevleridir) bir insandır. bu laflarım sadece ona değildir. okan bayülgene' dir, şebnem ferah' adır, özlem tekin' edir...
ortalıkta sanatçıyım diye dolaşan şebeklerin alayındna çok daha kaliteli işlere imza atar-lar- o ayrı, ama gençliğin abarttığı gibi ne bir rock ilahıdır ne de bir sanatçıdır. müzikten para kazanan sıradan bir insandır. dahası dünyada rock yapan biri var mıdır o da tartışılır. rock güzel bir teoridir sadece ve teori olarak kalmıştır. rock kültürü deyip salaş takılan, konserlerde çadırda kalan insanların ismini haykırdığı gruplar, o insanlardan kazandıkları paralarla kapitalist düzene hayat verip o insanların hayalini kuramayacakları hayatları yaşamaktadırlar. buna da bir itirazım yok aslında, düzen böyle sonuçta. ama rock denmesin bu yapılanlara, tepkim yalnız buna.
tvden gördüğüm kadarıyla karakterli bir insana benziyor ancak müziği için pek olumlu değilim. mümkünse brutal vokal yapmayı öğrensin ve o tarzda bişiler yapsın. ya da hiç brutal yapmasın o garip sesiyle değişik parçalar yapmaya devam etsin ergenler coşsun.
arka sokakta görüp merhaba moruk diyerek sohbet edebiliceniz kadar egosuz,kompleksiz sağlam bi sanatçıdır.
sandık albümüyle müzikal çizgisinde git gide ne kadar geliştiğini gösteren sanatçıdır. sakin olmam lazım ve tanışma bitti gibi albümler fena olmamasına rağmen, bir şeylerin eksikliği fena halde izleyiciye yansımaktaydı. ama sandık albümü ile kusursuz ve mükemmel bir iş çıkarmıştır.
Egosu olmayan bizden biri olan şahane insan.
kosekapmaca.net'e verdiği röportaj için: http://www.kosekapmaca.ne...x.php/videos/videoizle/94

adamın hası hakikaten.
gotik ve grotesk.
sıklıkla dile getirilen ermeni kökeni ile ilgili açıklaması: "başka birini babam bilmem neylemiş olsaydı, bu sefer ben daha karma bir şey olacaktım." *
her türde söylüyo adam. hem de süper söylüyo.
(bkz: http://fizy.com/#s/1d78ik)
vallahi şarkılarını pek dinlemediğim için bilemem ama gerçekten hoşsohbet ve eğlenceli bi adam bu. yani al karşına sabaha kadar karşılıklı sohbet et, öyle.
sigara ve alkolden dolayı sesi eskisi kadar iyi değil ve çatallıdır.
şarkıları bana hitap etmese de adam komiktir.
an itibariyle disko kralındadır.

--spoiler--
benimki kısmı felç *
--spoiler--
an itibariyle disko kralı'nda yardırmakta. severek izliyoruz efendim.
(bkz: hıncal cake)
yılın ayarını vermiş santçıdır.

disko kralında gelen bir soruya hıncal cake cevabını vermiştir ve ardından ondan anca kek olur demiştir. (bkz: hıncal uluç)
anket sonuçlarına uygun bi' sonuç için ciddi performanslar sergilemektedir.
senin tasaklarini gezdirenler yesin be!
adamim benim.
hincal a selami da caktin ya kiz olsam verirdim sana.
Hıncal uluça püskevit adam demiştir. Ozan doğulunun beklentilerini de karşılamıştır. Biz 400 motorcu hediye ediyoruz diyerek.
kraldır.
kendi sayfasında şöyle yazıyor:

tüm bu olup bitenin anlamı sensin.
sebebini bilmediğin başlangıcın, sebebi olmayan finalini de
göreceksin...
ne ben, ne sen...
farkına varmadan...
farkına varabiliyor isen tadına varamacağın tek şey ZAMAN...
paylaş, hükmetme,
savaş ama hor görme,
yenil ama pes etme,
kaybet ama boyun eğme,
kazan ama böbürlenme,
sev, sevil, öfkelen, nefret et, özür dile, vazgeç,
gururlan, geri dön, ağla, kork,
bol bol gülümse, kahkaha at,
hepsi senin......zamanını kaybetme...
TADINI ÇIKAR...
ZAMAN BiR GERi SAYIM

(copy paste değil, alın teri)
bir grup simetri hastası genç hayko cepkin konserini bastı.
(bkz: zaytung)
gizliden şebneme aşık olduğunu belli eden abi.
disko kralında baya ciddi gibi geldi bana valla.
adam baya baya ben düşündüm evlensek çocuk adı ne olur diye falan dedi yahu.

not1: hıncala verdiği ayar ile değerini bir kat daha artırmıştır gözümde.
not2: şarkılarını severim, kendisinin sempatik ve yer yer ağır abi duruşlarını ve tarzını beğenirim o ayrı konu *
mükemmel insandır. Tahminimce şu anda konserde değilse istiklal sokaklarında eğleniyordur.

geçenlerde sabahaa karşı 4-5 gibi istiklalde karşılaştığım, mütevazi, kibar bir insandır. sohbetine doyum da olmuyor. ne kadar yorgun olursa olsun kendisini konuşturanlara yüzünüdeki gülümsemeden bir pay verebilir ruha sahiptir.

dış görünüşü farklı bir insan olabilir ama kalbinin tertemiz olduğu da inkar edilemeyecek bir gerçektir.
(bkz: gelin olmuş)