bugün

entry'ler (1426)

bankacılık

uzak durulması gereken meslektir. sinir hastası yapar.

pazartesi

ışık hızında gelendir.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

bazen telefonunuza gelen bir mesaj.

sarı melekler

armanın gururudurlar.

fenerbahçe universal

avrupa şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştur. armanın gururudur.

fenerbahçe taraftarı

soruları olan taraftardır.

buyrunuz; http://vimeo.com/36684898

twitter

bu ara sinirimi bozmaktadır.
yeni fotoğraf yükledikçe eski fotoğrafları silmektedir. limit olayı olsa tamam diyeceğim ama sekiz dokuz fotoğraf var onları da siliyor. bir garip olay...

alex de souza

fenerbahçe'nin 1000. galibiyetini twitter hesabından kutlayış şekli ile beni benden etmiştir. hele sahada takımı sahiplenişi yok mu... iyi ki varsın, hep ol kaptan.

"fenerbahçem 1000!! tebrikler olsun..."
http://twitter.com/#!/Ale...status/163699093632327680

miroslav stoch

sol kanattan kopup gelen güzel adamdır.

ünal aysal

bir ara kamu zararını (sayıştay belgeli) açıklamasını istediğim başkandır.

gecenin tek şarkılık özeti

redd & şebnem ferah - her neyse.

her neyse

yazılırken şebnem ferah ile düeti düşünülen şarkıdır. ve o düet sonunda gerçekleşmiştir. çok güzel olmuştur.

buyrunuz: http://www.youtube.com/watch?v=_jiPu1gGEyQ

fenerbahçe

yönetimi, teknik heyeti, sporcuları ve taraftarları birlik beraberlik örneği göstermektedir. bu sadece futbolda değil, her branşta görülmektedir. eşi benzeri olmayan bir durumdur. burada en büyük pay taraftarındır. bu süreçte fenerbahçe hâlâ dimdik ayaktaysa taraftarın sayesinde olmuştur. yönetimi resmen ateşlediler ve artık fenerbahçe yönetimi de sessiz kalmamaktadır. ne düşünüyorlarsa çıkıp açıklıyorlar. toplantıda başka, medyada başka değiller. ilk günden beri netler; adil bir yargılama olmalı.
bugün ali koç ve nihat özdemir bir programa katıldılar ve önemli açıklamalarda bulundular. ali koç'u biliyorduk ama bu sefer nihat özdemir de konuşmaya başladı. tff- uefa ile yaşanan süreci açıkladılar. şampiyonlar liginden men sürecini anlattılar. tazminat davaları hakkında bilgi verdiler.

açıklamalardan bazı bölümler:
- ali koç: "federasyonumuzun ise söylem ve eylemlerinde çelişkiler, tutarsızlıklar var. yargı beklenecek dendi, iddianame beklenecek dendi, sezon sonu dendi, en son play-off öncesi dendi. tff pek çok kez uefa baskısını önümüze çıkardı. birçok konuda görüşmeler belli gazetelere sızdırıldı. bununla beraber yaptığımız görüşmelerde aldığımız bilgiler zamanla değişti. 58. maddenin aynın kalmasına bununla beraber bir defaya mahsus bir karar çıkmasına karar verildi. biz fenerbahçe olarak suçsuzuz, adil yargılama istiyoruz ve bunu bu federasyonun yapmasından kuşkumuz var. tff’nin karar alma ve sorumluluklarını yerine getirme vasfını ciddi bir biçimde yitirdiği için endişeliyim"

- nihat özdemir: "bizim endişemiz şu: etik kurulu bir inceleme yapıyor. bu kurulun yaptığı inceleme tff disiplin kurulu’na gidecek. en basitinden fenerbahçe-buca maçı iddianamede tek kelimeyle geçiyor, kimse suçlanmıyor. ama etik kurul ve disiplin kurulu bu maçı da inceliyor ve sorular soruyor. eğer bir yargılama söz konusuysa ve mahkemeye intikal etmişse ve söz savunmanın denilen yerde, masumiyet karinesi de düşünüldüğünde; etik kurul 70 klasör ve eklerini ve tapeleri tek tek inceleyip bununla ilgili görüşleri alıp vereceği rapor sonrasında, disiplin kurulu savunma isteyecek. birçok kişi de tanıklık yapacak. bunları kim yapacak. 4 nisan’a kadar bunların yetişmesi gerekir. çünkü play-offlar bu zamanda başlıyor. çünkü tff play-off’lardan önce cezaların verileceğini açıkladı. bir de bu sürede tahkim kurulu süreci işleyecek. bunların yetişeceğine, adil yargılama neticesinde bunlara karar verileceğine, tüm kararların yetişeceğini ve tüm bunların sonucunda doğru karar verileceğine inanmıyoruz."

tamamı için: http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=27631

ismail abi

denizimizdir.

günün tek cümlelik özeti

her şeyin başı sağlık.

lefter küçükandonyadis

özgürlüktür, barıştır, kardeşliktir, efsanedir.

http://vimeo.com/35228846

alex de souza

efsane çubukluyla gitti ustaların ustası lefter'in elini öptü. o gün lefter'e "10 numara ve kaptanlık bandı sonsuza dek sizindir." demişti. lefter ise "sen varsan ben 8 numara da giyerim, formamı sana veririm. ben senle oynasam daha çok gol atardım" demişti. iki efsane yan yana gelmişti müthiş bir mutluluktu bizim için.

bugün üzücü haberi aldıktan sonra şöyle demiştir kaptan: "başımız sağolsun. rahat uyu lefter, çubuklu bize emanet..."

lefter küçükandonyadis

efsanemiz, gurur kaynağımız, büyük futbolcu, büyük insandır. vefat etmiştir. bu haber canımızı çok yaktı çok. fenerbahçe formasını öperken döktüğü gözyaşları, başkana yazdığı ve helallik istediği mektup ve daha niceleri... seni unutmak mümkün mü be ordinaryus.
efsaneler ölmez. lefter hep bizimle yoğurtçu parkı'nda, kadıköy'de ve çubuklunun olduğu her yerdedir.
mekanın cennet olsun lefter küçükandonyadis.

"içimdeki fenerbahçe aşkını tarif etmem imkansız. 'kalbini sök ver' deseler, fenerbahçe için şu anda çıkartır veririm."

fenerbahçe

cas davasında yaptığı hukuki mücadeleyle uefa'yı da, tff'yi de zor durumda bırakmıştır. yapılan son hamle bunun kanıtıdır. eskilerin "adalet dağıtıcısı" şimdilerin "yalancısı" cornu'nun yazdığı raporun davadan geri çekilmesi talep edilmiş. bunun yerine cas'a iddianame verilecekmiş.

bu olayı zavallı tff bir zafermiş gibi lanse ediyor ve qtm'ye (kaliteli türk basınına) bu haberi 2 saat öncesinden veriyor. bu adamlar sosyal paylaşım sitelerinde bu haberi "fenerbahçe'ye şok" olarak yayıyorlar. saat 6'da tff bir açıklama yapıyor. hemen sazanlar habere atlıyor falan. cornu'nun o ifadeyi çekmiş olması ne lütfi'yi ne de ilhan'ı kurtarmıyor. hatırlarsanız cornu'ya dava açacaklardı ama hâlâ bir hamle gelmedi. bu arada lütfi arıboğan'ın ve ilhan helvacı'nın uefa kurullarında göreve başladığını da unutmayalım.

olayın içeriğine gelirsek; fenerbahçe bu davayı şike var veya yok diye açmadı. usulsüz bir şekilde şampiyonlar liginden men edildiği için açtı. tff topu uefa'ya attı ama uyanık uefa "bütün sorumluluk tff'nin" dedi. o zamanların yücesi cornu bir rapor verdi ve buna göre fenerbahçe men edildi. bugün cornu o ifadeyi çekiyorsa fenerbahçe niye men edildi? daha yazılmamış olan ama gelecekte yazılacak bir iddianameye göre mi men edildi? o zaman gizlilik diye bir şey yoktu ve herkes iddianameyi gördü. bu durumda da gizliliği ihlalden dava gelir. sıfır toleransı hatırlarsak eğer o iddianamenin içinde beşiktaş ve trabzon da yer alıyorlar. fenerbahçe zaten avrupa'da yer almadığı için ceza açısından bir sorunu yok.

özetle tff'de, uefa'da son hamlelerini yapıyorlar. ikisi de topu birbirine atmaya çalışıyor, parayı kim verecek kavgasına döndü bu iş. avukat emin özkurt şunu dile getiriyor; "bu hamle bizim elimizi daha da kuvvetlendirdi."

fenerbahçe nin yarıştan hala kopmaması

bazılarına kabus olmaktadır.

-vuruyoruz, vuruyoruz ölmüyor başkanım bunlar.
-o zaman bu hafta bir de kuddusi'yi deneyelim.