bugün

entry'ler (935)

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

uçurtmayı vurmasınlar filmindeki küçük çocuk ile zeki demirkubuz 'un kader filmindeki belalı zagor aynı kişiymiş.
(bkz: ozan bilen)

kitap isimlerini zall ile değiştirmek

şu hortumlu dünyada zall yalnız bir hayvandır.

edit: öyle demek istemedim.

düşmedim daha

ceylan ertem' in sesine de yakışmış mükellaj bir şarkıdır. http://www.youtube.com/watch?v=-8UfLNFGMQI;

yazarların şu an dinlediği şarkılar

barış manço - bal böceği
http://www.youtube.com/watch?v=Pi8cuDz7JaM‎

neden sevgilim yok

neden olsun? (bkz: soruya soruyla karşılık vermek)

yazarlar şirin olsaydı hangi şirin olurdu

şirin şirin.

ahmet atakan ın allah muhammed küfür etmesi

kimseyi ilgilendirmeyen, alakadar etmeyendir.

hele ki ölmüş bir insanın arkasından küfür etmek bir insana yakışan en son şeydir. madem müslümansınız ne oldu sizin hoşgörünüze? müslüman olup hoşgörüyle dolu olanınız da pek yok gerçi. sizin inandığınız şeyden farklıysa inancı hemen yapıştırın damgayı. şu an ahmet atakan' ın yerinde sizin kanınızdan, canınızdan biri olsaydı hakkında yazılanları okuyunca onları yazan adamları tek tek bulup öldürmek isterdiniz. düşünsenize abiniz için " gebersin it" deniyor. asıl bunu söyleyen zavallılar gebersin.

madem sizde hoşgörü, saygı yok o zaman bizde de yok. madem bir insan için " gebersin it" denilebilir, o zaman buyrun siz geberin.

bu ülkede huzurlu, mutlu, korkmadan özgürce yaşayabilmek için gerekli olan tek şey insanlık. ama siz bu insanlıktan nasibinizi almadığınız için size de insanca davranmamak gerekir. insan olabilmeniz için anca kendi yakınınıza zarar gelmesi gerekiyor galiba ama o da olmasın. sizin aptal saptal düşünceleriniz yüzünden kimsenin canı yanmasın.

o korumaya çalıştığınız allahınız da sizi ıslah etsin.

sözlük yazarlarının itirafları

tantuniyi iki sene öncesine kadar yabancı bir yemek zannediyordum. " yabancı yemek de ne allasen" diyebilirsiniz sayın yazarlar ama anladınız demek istediğimi.

sözlük yazarlarının itirafları

iki tekerlekli bisiklet kullanamıyorum. şimdi böyle deyince sanki 3 ya da 4 tekerlekli bisiklete biniyormuşum gibi anlaşılmasın da genel anlamda bisiklete binmiyorum yani. arada dalga geçenler de olmasa hiçbir eksikliğini hissetmeyeceğim aslında.

(bkz: hoşlanılan kızın 3 tekerlekli bisiklet sürmesi)

izlenen en kötü film

(bkz: öldür beni)

özel mesaj gelince mutlu olan sözlük yazarı

yalnızlığı doruklarda yaşayan yazardır.

leyla ile mecnun

trt vergisine bile gönderme yapabilen cağnım dizi.

diz kapağı

insan vücudundaki en çirkin yer.

ilk buluşma

karnımın ağrımasına ve ellerimin titremesine neden olan buluşmaydı. Bana doğru yaklaştığını gördüğümde yanıma gelince merhaba desem mi demesem mi diye düşünmüştüm. O derece heyecanlıydım. şimdi düşününce ise ayrıntıları unutulmuş küçücük bir andan ibaret.

2013 ösys sonuçları

merakla beklenen sonuçlardır. son 2 tercihim tutarsa intihar edeceğim.

yazarların nickinden isim tahmini yapmak

drvuslat - vuslat.

türkçe şarkılarda geçen acımasız sorular

a ciğerim söyle neyleyelim? sevmeyelim de taşa mı dönelim?

yazarlarının sizden öğrenecek değiliz dedikleri

sizden öğrenecek değiliz demeyi sizden öğrenecek değiliz.

sözlük yazarlarının tutkuları

kitaplar. bir de işemek.

zeki ve güzel olup sevgilisi olmayan kız

buraya " o kız benim" diye yazmayacak kızdır. adı üstünde zeki olması gerekiyor.