bugün

sağlığın kıymetinin anlaşıldığı zamanlardır
(bkz: kendimden biliyorum)
karşı cinsi çok beğenmek anlamında da kullanılan kalıp.

-abi hatuna hasta oldum. gibi..
vucudun anti-virus sisteminin çokmesi
sahip olduğumuz her şeyin manasını kaybettiği anlara sebebiyet veren durum..
hasta olmayı bahane ederek,okula,işe gitmeme durumudur.denkleri sabahın köründe evden çıkarken,o yardıra yardıra uyur.
okulu asmak için bazen iy bir oldur ama bi de değişik bi boyutu vardır ki; haftasonu hasta olma hastalığı vardır. bilimsel olarak bi anlam ifade etmesede kendilerinde sıkça gördüğüm kişiler hafta içi hasta olmak için duar ederler.
insanı soğuk havada dışarı çıkarken saçını ıslatıp şekle sokmayı değil, jöle sürüp şekillendirmeyi öğreten sağlık bozukluğu.
2001 yılından beri olduğum grip aşısının acısını çıkarma fiili. (bkz: ateşlenmek) (bkz: yataklara düşmek) (bkz: entry girememek)
şu günlerde pijamaya ihtiyaç duymadan uyumak gibi eylemler sonucu da başa gelmesi muhtemel eylem.
iyiyken bile normalde tadınız yoksa(psikolojik manyaklık), üstüne hasta olunduğunda iyice çekilmez olabilir kişinin hâli.
mücadeleye biraz ara verip uzaktan izlemektir.
(bkz: agd olmak)
işe gitmek yerine evde sıcacık oturmayı sağladığı zamanlar sevilir.
ölmekle ölmemek arasında gidiş geliş bolu dağı molası gibi bir nevi.bir lahmacun acısı.bir kelebek kanadı.bir hokey sopası.
gunahlarin dokulmesine vesile oldugundan iyi birsey de denilebilir.

(bkz: perspektif)
ölümün ne kadar yakın olduğunu anımsatandır...gece aşırı öksürükten dolayı uyuyamadığınızda, aklınıza küçük bir çocuk iken ninenizden dinlediğiniz acı dolu rumeli türküleri gelir. ağlamak istersiniz ağlayamazsınız...

--spoiler--
gurbet elde ölür isem kim yıkar beni,
ilk yaz olur, çimen büyür, kim gömer beni....
--spoiler--
geçmek bilmeyen boktan durum. hayatın tadının kaçtığı en gerçek anlardan biri. hiçbir şeyden zevk alamak, hareket edememek, bir şey yapmak istememek, moralsizlik, mutsuzluk, alkolsüzlük gibi durumlarda bırakır insanı. hayatı sorgulatır sana.

geç ağzına sıçtığımın şeyi, geç işte..

mart ayına da ayrıca nefretlerimi bildiyorum burdan. hava güzel görünüyor dışarı çıkıyoruz tekrar başlıyor hastalık, nedir yani anlamadım. bir haftadır evdeyim lan kafası çalışmayan.

bi de insanın yanında ona bakacak bir annesi olmayınca iyice sinir oluyor. eskiden ne güzelmiş ya, nazımızda geçerdi kadına. *
özellikle kış aylarında başa gelen ve çekilmeyen çiledir. bir de bünye zayıfsa üç hafta sonra bir daha olunur sonra bir daha olunur derken yaz gelir derin bir oh çekilir.
yaz aylarında uzun bir ara verilen sağlıksızlık hali. bir de, karşı cinse hasta olmak vardır, o her mevsim olur.
evden, aileden uzakta, biraz da yalnızken gerçekleştiğinde insana olduğundan daha kötü hissettiren, kişiyi ayrı bir buhrana sürükleyen durumdur.
hasta olmak yine tamam belli ve net, hasta olmak üzere olmak da ayrı bir kötü. hasta değilsiniz ama oluyorsunuz böyle. ufukta yorgunluk, bitkinlik, öksürük aksırık bir sürü bok püsür var. bir an önce bir şey yapmalısınız ki engelleyesiniz. göstere göstere atılan gol gibidir. portakal sıkın, vitamin alın, sıcak bir şey için, kendinizi koruyun, falan filan. yok aga yok, geliyor işte ne yapacaksın. rüzgar sikti bıraktı zaten günlerdir işte seni, hasta olacaksın. bari yanında sana bakacak şefkatli biri olaydı be oğlum.
olunmadığı zaman "lan bi hasta olsam da okula falan gitmesem yatsam" denen, ancak hasta olunca da "keşke iyi olsam da okula gitsem" dedirten berbat şey. her şeye rağmen bu döngü böyle sürecektir.
an itibari ile iliklerime kadar hissettiğim durumdur. mide kapakçığımdan ağzımın en gerisindeki küçük dile kadar olan bölge telef olmuş durumda acıdan yutkunamıyorum. bu sefer ciddi bir hastalık 3 kat battaniye almama rağmen ısınamadım.

sözlük noluyor bana... şuan çok kötüyüm...etrafımdaki nesneleri şuanı bile çok garip algılıyorum...

benim şifam için allah'a dua ediniz! olur mu? diye temennileri insanın içinden garip bir sızıyla isteten durumda olma bu olsa gerek...
yine ve yeniden sağlıklı olmanın hayatta en önemli şey oldugunu anladıgın anlar.
hiç iyileşmiycek gibi hissetmek. baş dönmesi kalkamamak kalktıgın anda kusmak. ve üstelikte yapmanız gereken bir sürü görevinz varsa yandınız. uzun yolculuga da çıkarsanız allah yardımcınız olsun. bana da yardımcı olsun.
iyileşmek ya da sonucunda ölmekle sonuçlanan olaydır.
binbir çeşidi bulunan olaydır. vücudun normal işlevini yerine getirememesi anormalliklerin bulunmasıdır. çoğu zaman teşhisi kolayken, kimi zamanda ne olduğu anlaşılamaz.*
güncel Önemli Başlıklar