1. 1.
  Fransızca perspektif (perspective) sözü "uzaktan görünüş, derinlik; görüş açısı" gibi anlamlar taşımaktadır. Önceleri resim sanatı terimi olarak kullanılan bu söz son zamanlarda bakış (görüş) açısı anlamıyla da yaygınlaşmaya başlamıştır.
  5 ... trinfr
 2. 2.
  büyük usta özdemir asaf ın çok sevdiğim şiiri. fikret kızılok un zaman zaman isimli, mükemmel şarkısının sözlerini yazarken esinlendiğini düşündürtmüştür her daim bendenize..

  perspektif

  senin içine girdiğim zaman
  dışımda kalıyorsun.
  senin dışından sana bakınca
  içime sığmıyorsun.
  8 ... lazy pigeon
 3. 3.
  üniversite 1. sınıfta aldığım teknik resim isimli illet dersin en illet bölümlerinden bir tanesidir kendileri. aslında sınavda yetiştirmek zorunda olduğun değilde, boş vaktinde karalamaya çalıştığın bişey olsa zevklidir bile perspektif çizmek, fakat karşıdan görüldüğü gibi de değildir, haindir, bin türlü kuralı vardır, çok vakit alır, başlıca perspektif çizme teknikleri:

  (bkz: kavelier)
  (bkz: militer)
  (bkz: izometrik)
  3 ... lazy pigeon
 4. 4.
  merkezi osmanbey'de bulunan bir ihracat firması tekstil sektöründe faaliyet gösterir.
  1 ... karpuzkabugu
 5. 5.
  bir de artistik perspektif vardır.bakış noktanızı seçtikten sonra gerçeğe yakın bir sonuç elde edebilmek için kaçma noktalarınızın kullandığınız altlığın dışında alınması tavsiye edilir.çok zevklidir gözünüzün gördüğünü yada hayal ettiğinizi kağıda dökebilmenizi sağlar,bence 3.boyutun 2.boyuta engüzel sığdırılma şekillerindendir.
  2 ... sicktear
 6. 6.
  aramıza yeni katılmış ama benimle katılımı daha eskilere dayanan kalemini iyi kullanan bir yazardır,dosttur,hayırlı olsundur
  1 ... dolmakalem
 7. 7.
  (bkz: minyatür)
  1 ... recepx
 8. 8.
  Mesafeye bağlı olarak görüntünün değer kazanması.
  1 ... ironick
 9. 9.
  Resim, grafik, rölyef, heykel, sahne dekoru ve mimarlık gibi plastik sanat dallarında ve fotoğrafta; derinliğin, bütünlüğün, devamlılığın, renk, biçim ve çizgilerle yada fotoğraf makinesi aracılıyla bilimsel olarak elde edilmesinde izlenilen yöntemlere PERSPEKTiF denir. Kısaca perspektif, üç boyutlu cisimleri, iki boyutlu bir düzlem üzerinde göstermek için kullanılan bir araçtır. Çizgi perspektifi, renk perspektifi diye ayrılır..
  Çizilecek bir konunun üç boyutluluğu düşünülerek, bu konu ile ilgili boşluk ve kitle sorunlarını görsel olarak çözmek için perspektif yöntemlerinden yararlanmak gerekir. Cisimlerin gözden olan uzaklıklarına göre şekil ve renklerin belirtilmesi perspektifsel çalışmaları oluşturur. Doğanın ve nesnelerin göz ile görüldüğü gibi bir düzlem üzerinde belirtilmesi; Grek uygarlığı, Çin imparatorluğu, Roma sanatı, Rönesans dönemleriyle yakın çağda ayrıcalıklar göstermektedir. Bu nedenle perspektife ilişkin yöntemler, kuramsal ve uygulama alanındaki bütünlük 20. yy ın ikinci yarısına kadar gelişme göstermiştir. Günümüzde, bir yapının perspektif görünümleri bilgisayar ve diğer elektronik araçlarla yanlışsız olarak çizilebilir. Ancak sanatsal (artistik) yeteneklerle boyanmış veya çizilmiş bir perspektif resim; sanat tarihinin bütün dönemlerinde olduğu gibi bütün çağdaş sanat akımlarında da derinliği, bütünlüğü ve devamlılığı daha canlı ve inandırıcı olarak göstermektedir.
  15. yy da perspektif; bir konunun, görme merkezine göre, merkezi izdüşümünün resim düzleminde görüntülerle belirtilmesinde izlenen yöntemdir. Bu yönteme ;merkezi projeksiyon yöntemi; de denilmektedir. Geometri ve optik bilimleri ile yakından ilgili olan perspektif, Leonardo;ya göre; bir yeri pencere camından görüp görüntüyü bu cam üzerinde çizmek yada boyamaktır.
  2 ... hayvan adam
 10. 10.
  cisimlerin uzaklaştıkça küçülmüş ve renklerinin solmuş görünmesine perspektif denir. ikiye ayrılır;
  -çizgi perspektifi
  -renk perspektifi
  1 ... fashiondesigner