bugün

entry'ler (361)

ygs den önce dinlenecek parçalar

duman-kırmış kalbini den başka bir parça değildir.

hala islam ın hoşgörü dini olduğuna inanmak

(bkz: kendini kandırmak)

türk dizi tarihinin yarattığı en iyi karakter

behzat ç.
(bkz: topic off)

oğuzhan özyakup

kafaları basmayan gslilerin dil uzatmaya çalıştığı adam gibi adamdır. bak kardeşim, bu adama görüntülerde açık açık tükürülüyor. bunu sizin kör gözleriniz haricinde herkes görebiliyor. ama zamanında takım arkadaşını odaya kitleyip saatlerce eziyet yapan bir ruh hastası yemin etti diye yaptığınız şerefsizliğe devam ediyorsunuz. bunun iki nedeni var. trilyonlar verip aldığınız aynı mevkiinin adamının oğuzhan'dan bile fazla katkı veremeyeceğini farketmeniz ve üstündeki formanın gereğini yerine getirip beşiktaş'ın emeğini çalan hırsız burak'a söylenen şeylerin içinde kalmasını ancak böyle dışa vurabilmeniz. ama gerçek ortada, sadece kendinizi rezil ediyorsunuz. oğuzhan özyakup ananızı sikmiş gibi davranmaktan vazgeçin bir an önce.

wesley sneijder in beşiktaş a attığı gol

galatasaraylıların amlarının götlerinin dağılmasına 6 gün kala hayal ettikleri goldür.

grand theft auto san andreas

senaryosu mükemmel, gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri. bi' de anasını siktiğimin uçak görevleri olmasa. resmen oyundan soğutur insanı.

iyi de bana ne

http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded
adresinden klibi izlenebilecek şarkı. iyi olmuş, hoş olmuş.

djarum black

ilginc sigara. Yaklasik 10 gundur falan iciyorum artik normal sigaranin kokusunu duymak istemez oldum. Ayrica bitmiyor da. Neredeyse iki sigaralik zaman aliyor icmesi. Karanfil nedeniyle de hafiften uyusturuyor dili. ama icince de hafiften bir mide bulantisi olusturuyor. Daha cozemedim kendisini, icmeye ne kadar devam edicem merak ediyorum.

çok geç yatıp erkenden kalkan kişi

gün boyunca sırada, otobüste, iş yerinde, koltukta ve kafasını yaslayabileceği bir çok yerde uyumaya çalışacak kişidir.

senin gibi

duman bu şarkıyla birlikte dünyada yazılıp yazılabilecek en iyi aşk şarkısnı yazmışıtır. o sözler, o solo. bambaşka gerçekten.

24 nisan 2012 fc barcelona chelsea fc maçı

sırf diğerlerinden farklı olduklarını hissettmek için "çok pas yapıyorlar" muhabbeti yapan insanlar gerçekten sıktı artık. bu takımın bu sistemle yıllardır dünyada ezmediği takım kalmadı. en yakın olarak görülen rakibine dışarda 6 attı içerde 5 attı gönderdi. avrupada rakibi olan takımlarla dalga geçe geçe kupa aldı. şimdi iki üç maç şanssızlık yaşadı diye jm taktiği tutmuş olmuyor. bi sakin olun.

sözlük yazarlarının duymaktan korktukları cümleler

-kendimi çok bunalmış hissediyorum, biraz düşünmeye ihtiyacım var.

pis

her zaman eğlenerek dinlerken bugün hüngür hüngür ağlayarak dinlediğim şarkı.

e akustik

simdi oncelikle soyle soyleyeyim, ben eskiden mangaya yapistirilian tum "liseli grubu dinlenmez" yaftalarina karsi grubu savunan, yaptiklari muzigin iyi oldugunu ve kendilerini daha cok gelistirebileceklerini, geleceklerinin parlak oldugunu dusunen bir insandim. ama artik insani zorla kendilerinden soguttular. bu nasil bir albumdur? insan o guzelim sarkilarin icine nasil boyle sicmayi becerir anlamiyorum. zaten oyle bir ses karisikligi var ki hangi enstruman var anlamak imkansiz. gitar falan yok zaten sadece goruntu. biri su emo kardesimize soylesin azcik aglasin duygusalligini kullansin allah askina su gitarinin sesini actirsin biraz. sen rock grubusun kardesim insan birazcik gitar duymak istiyor. fermanin sesi guzel ama ses tonunu dusuk olarak soyledigi sarkilar olmuyor amk, hala anlayamadiniz mi? sesi sik gibi cikiyor dinlenmez bile. onceki albumlerdeki guzelim sarkilarin el birligiyle anasini sikmisler ve sikim gibi yeni sarki yapmislar. nerede o libido, itildik tarzi sarkilar veya sessizlik sona erdi'nin soundu? bilenler vardir mutlaka 2002 2003 yillarinda ferman bogazini patlatana kadar bagirirdi sarkilari soylerken, harbi bi cocuk olacak galiba derdik. ama sonra ne oldu? bu adamlara kim mudahele ediyor, kim populer kultur oyuncagi yapti merak ediyorum. neyse artik yapacak bir sey yok, sonraki albumlerini de yine bir merak dinlerim ondan sonra da buyuk ihtimalle begenmeyip bir daha dinlememek uzere atarim bir kenara. ayrica bir noktaya daha deginecegim; o hani biz denen skandali yapmak hangi gerizekalinin aklina geldi acaba?

Evet iste boyle manga. Bir grup daha sonunu hazirladi turkiye'de. Gercek rock gruplari icin (bkz: duman) (bkz: athena)

edit: geçen gün powerturk'deydi sanırım grubun röportajına rastladım. ferman akgül, bu albümün grubun yolunu çizecek bir albüm değil, sadece her zaman istedikleri, içlerinde kalmasın diye çıkardıkları bir albüm olduğunu söyledi. bundan sonra çıkacak albümlerinde bunla pek alakası olmayacağını söyledi.
bu açıklamalar birazcık içimi rahatlattı diyebilirim. ve ayrıca albümün yeni şarkılarından olan ben bir palyaçoyum un hrant dink için yazıldığını öğrenmem iyice yumuşattı beni.

iyi de bana ne

yakın zamanda klibi çıkacak şarkı.

çanakkale milli piyango anadolu lisesi

adının (bkz: vahit tuna anadolu lisesi) olarak değiştirilmesinden sonra öğrencilerin duvara ve seramiklere sprey boyayla mpal yazısını işlediği okul.

duman

şu performansla artık oha dedirtmişlerdir. http://youtu.be/0kAcZPVBkOI
ayrıca batu mutlugil'e de saygılar. hem bu müziği bizlere sunduğu için, hem de böyle bir çocuk yetiştirdiği için.

pembe mezarlık

youtube da efsane şekilde yorumlanmış bir şarkı. baya büyük sbt
http://bit.ly/xv4x3P

manga

rapten uzaklaşmaları iyi oldu ama müziklerini yumuşatmaları gerçekten hiç yakışmadı onlara. hele değişen giyim tarzları ise tam bir epic fail
ilk amaçları duman gibi çizgilerini değiştirmemek olsaydı belki de piyasa olmak yerine yine duman gibi efsane olabilirlerdi.
bütün grup üyelerinin gerçekten yetenekli olduğuna inanıyorum. ama piyasa olmak, hemencecik zengin olmak daha çekici geldi heralde.
yine de yaptıkları müziğin kötü olduğunu söylemiyorum ama bu adamlara sert müzik yakışıyor. zaten bu tarzı yapmayan grup, yapmayan insan kalmadı. yıllar önce vokalist ferman akgülün boğazından kan gelene kadar şarkı söylediğini hatırlıyorum. şimdi ise şarkılarında gitar sesini duymak bile zorlaştı.

kaan tangöze

gün geçtikçe sesi güzelleşen adam.