is karası gibiyim o temiz ellerinde
Dil yarası gibiyim bu masum sözlerinde
Kal deme hiç..Bunu benden isteme..

Sus bu gece bana aşktan sakın hiç bahsetme
Dur bu gece,bana dokunma,beni delirtme..!
Sana boşuna umut vermek istemem..

Çağıran birşeyler var hep
Beni uzak şehirlerde..
Bana ait birşeyler var
O sert gülüşlerde..!

Sen yine olduğun gibi kal..Benim için sakın değişme!
Giderim bugün ha yarın hareket vakti gelince..
Sen yine olduğun gibi kal..Misafirim bu şehirde
Bir el sallarsın yeter hareket vakti gelince..

Mum gibiyim senin ışıl ışıl gözlerinde
Kum gibiyim uçsuz bucaksız o çöllerinde
Kış gibiyim yakan yaz güneşinde..

Hırsız gibiyim kadehteki o ruj izlerinde
Dil gibiyim yanağındaki o beninde
"Kal" deme hiç..Bunu benden isteme..

Çağıran birşeyler var hep
Beni uzak şehirlerde..
Bana ait birşeyler var
O sert gülüşlerde..!

Sen yine olduğun gibi kal..Benim için sakın değişme!
Giderim bugün ha yarın hareket vakti gelince..
Sen yine olduğun gibi kal..Misafirim bu şehirde
Bir el sallarsın yeter hareket vakti gelince..

güzel bir umay parçası....
'Düşmedim daha' kadar olmasa da umay umay ı umay umay yapan enfes şarkı.
nedense düşmedim daha'dan daha fazla bilinen şarkıdır. süperdir, ayrı konudur.
umay umay'ın güçlü yorumuyla zevkle dinlenen şarkı. zira eski bir şarkı olsa bile hala dillerden düşmeyen şarkı. *
umayın insan bünyesinde duygusal helezonlara yol açan parçası..
vokallerini şebnem ferah'ın yaptığı, gitar solosunu çok sevdiğim bir umay umay parçasıdır. Dinlerken insanın çekip gidesi gelir..
özellikle valiz hazırlarken dinleniyorsa ağlatma olasılığı yüksektir bu şarkının.
bir de emre aydın coverı vardır ki dinlemeye değerdir.
emre aydın'ın 10 eylülde çıkacak olacak albümünün 6. şarkısı.
bir de bu şarkının nefis bir klibi vardı. doksanlarda yeni bir döneme giren türk pop müziğinin köşe taşı olan bu şarkının, en güzel ve akıllarda kalan kliplerden birine sahip olması da ilginçtir. klipte, umay umay o mavi saçıyla at arabası gibi bir şeyin üstünde istanbul sokaklarını turluyordu. sonra da ara ara kemancı'nın sahnesinde şarkıyı söylüyordu hatırladığım kadarıyla.
söz ve müziği barlas'a* aittir.
umay umayumay umay yapan şarkılardandır. ses tonu, yorumu herşeyiyle mükemmel ve akılda kalan şarkılardandır. klibi de oldukça iyi bir şekilde şarkıyı yansıtmıştır.
emre aydın 'ın bir erkek sesi olarak tonu ince olup umay umay 'ın da bir bağyan olsa da ses tonunun bayağı kalın olmasından dolayı sesleri bu şarkı da birbirine çok uymuştur. ikisi birden söylese belki kim kim anlamayacağızdır. *
klip umay umay'ın banyodaki görüntüsüyle başlar. sevgilisi banyo kapısında beklemektedir. umay umay birden banyodan çıkar ve hızla dışarı gider. sevgilisi de arkadan... dışarı çıkan sevgili bir arabanın uzaklaştığını görür ve umay umay'ın o arabada olduğunu zannedip arabanın peşinden gider. ama umay umay o sırada ordan geçmekte olan bir at arabasına binmiştir...

hem şarkı hem klip gerçekten çok güzel. umay umay'dan da bu beklenir zaten. çok özletti ama kendini, olmuyor böyle...
emre aydın'ın daha iyi söylediğini düşündüğüm şarkıdır. emreciğim bu şarkıda sesini çok iyi kullanmış. benim için sakın değişme derken içimde farklı duygular uyandırıyosun emreciğim.* şebnem ferah'ta bu şarkıyı çok güzel söyler. hatta kendisinden de bi cover dinlesek iyi olur. *
bu arada arkadaş * yanlış yazmış şarkının sözlerini. umarım en kısa zamanda düzeltir.
(bkz: sözlüğü bilgilendirmeyi görev edinmiş yazar) * * *
emre aydın coverının orjinaline oranla daha bir sönük kaldığı ancak genede dinledikçe sıkmayan duygulandıran şarkı.
emre aydin'in afili yalnizlik albümündeki harika sarkilardan bir tanesi, dinlenesi. *

"sen yine oldugun gibi kal,
benim icin sakin degisme..."
iş yerinde winamp'a tek başına atılan, gün boyu * tekrar tekrar dinlenen ve insanı tarifi zor duygulara boğan ender şarkılardan birisidir *.
umay umay'in klibi icin; http://www.youtube.com/watch?v=Z-UtOR7qDqo
emre aydın da iyi cover'lamış olsa da, umay umay versiyonu daha bi içten olan, müzikleriyle de daha iyi olan, her dinleyeni etkileyebilen bir havaya sahip umay umay parçası...
kendine has tılsımından olsa gerek kim yorumlasa ayrı bir güzel olan şarkı...*
dinlerken gözleri çipil çipil yapan şarkı..
umay umayın büyülü sesine en güzel yakışan şarkı..

--spoiler--
sen yine olduğun gibi kal benim için sakın değişme
giderim bugün ha yarın hareket vakti gelince
sen yine olduğun gibi kal misafirim bu şehirde
bir el sallarsın yeter hareket vakti gelince
--spoiler--
sözlerini dinlemeye gerek yok sadece müziği yeter insanın içini parçalamasına..
emre aydın'ın itinayla icine zıçtıgı, umay umay'ın da söylerken insanın agzına zıçtıgı müthiş şarkı.
insan bünyesinde, birden bir yerlere gitme isteği uyandıran, acıtan, sızlatan, sigara tüketimine direkt etki eden bir umay umay şarkısıdr, ki emre aydın da güzel söylemiş olmasına rağmen aynı etkiyi uyandırmaz.