bugün

emre aydın yorumuyla daha bir güzelleşen efsanevi umay umay şarkısı.
umay umaydan dinlendiği zamanlarda ''aman başka söylerse içine eder... sakın!''denilerek kapıların kapatıldığı ancak sonradan emre aydınan dinlenildiğinde bambaşka hisler verebilme gücüne sahip olduğu görülen parça.
güzel bir 'son' şarkısı..
giden birinin ardından veya bırakıp gitmek zorunda olduğunuz kişiyi düşünerek dinlemenin insanı yerle yeksan ettiği garip bir şarkı...
emre aydın tarafından da söylendiği halleri bilinen harika umay umay parçası..

veda ederken söylenecek en güzel istekle bulunuyor kendisi.. olduğun gibi kal..
dinledikçe bıktırmayan nadir şarkılardan.
(bkz: ölüm)
söyleyeni değil söyleneni acıtan bir şarkıdır. o misafirim bu şehirde der, sen kalsın istersin. o benim için sakın değişme der, sen değişmek istersin. o kal deme der, sen demek istersin. o aşktan bahsetme der, sen seviyorum demek istersin. o sana ümit vermek istemem der, sen bir ışık beklersin. o hareket vakti geldi sadece el salla der, sen el sallarsın.
aşkın haymatlos yanına bir gönderme bizi yaralayan sancılar ve sanrılar arasında sıkıştıran acıtan kaosa sürekleyen şarkı... bunu beğenenler bunu da beğendi (bkz: buralar soguk)
arka vokal şebnem ferah değil özlem tekin.şebnem ferah söylese herhalde şarkının gerçek sahibi kendini asardı.tabi nerde o günlerdi.
"sen yine olduğun gibi kal, benim için sakın değişme.." ancak bu kadar muhteşem sözler bu kadar can acıtıcı olabilirdi zaten..
--spoiler--
is karası gibiyim o temiz ellerinde
dil yarası gibiyim o masum sözlerinde
kal deme hiç bunu benden isteme
sus bu gece bana aşktan sakın hiç bahsetme
dur bu gece bana dokunma beni delirtme
sana boşuna umut vermek istemem
--spoiler--

kilometrelerce yolu koşarak yaptıracak kadar katalizör etkisi olan şarkı. çok şey hissettir. garip bir aşk seni uzaklardan çağırınca saatlerce dinlersin...
adamı yola çıkarır..
http://www.youtube.com/watch?v=uOm4j_eu_rY

bizim de böyle bir katkıda bulunduğumuz şarkı.
uzak bir kentten umutsuz aşkınızı geride bırakıp ayrılırken bir el dahi sallamadığını bile bile dinlenen şarkı. olsun sen yine olduğun gibi kal benim için sakın üzülme.
"çağıran birşeyler var hep beni uzak şehirlerde"
gitmek gerektiğinde cekip git kalma daha fazla diyen şarkı.
nakaratta şebnem ferah'ımın sesini duyduğumuz harika umay umay şarkısı.
emre aydın mümkünse sadece kendi sarkılarını söyle dedirten sarkıdır. nerde o his nerde o duygu diye sormazlar mı adama? olmamış işte. bu sarkı hep hüzünlü kalmalı gitmek zorunda olanların sessizliğiyle, bögürtülerden uzakta.
el sallayamamak kadar acısı var mıdır bilmem hareket vakti gelince?
Çağrı var
Bilmediğim şehirlerde
Kendimi bildim bileli
Hiçbir şeyi bilemedim bilemeyeli
Çağrı var

Gitmek lazımdı
Gidemedik

gidemedik hayatını sikeyim, gidemedik.
gidemedik lanet olsun gidemedik.
umay umay dan dinlendiğinde kalbe aşırı dozda hüzün pompalayan bir "hoşçakal öncesi" şarkısı.
umay umay yorumunun, emre aydın yorumundan katbekat güzel ve darmadğın edici olduğu parça.
sadece umay umay ın söylemesi gereken, sözleri insanın içini acıtan parça.
emre aydın'ın mükemmel söylediği parça.

(bkz: orijinalinden güzel olan coverlar)
emre aydın'ın farklı bir duygu kattığı şarkı. dinledikçe sittirip gidesim geliyor bu şehirden...