bugün

ingiliz müzisyen.asıl adı richard melvile'dir.
albümleri dolu doludur ve envayi çeşit adamla envayi çeşit tarzı birarada bulundurur.başlıca albümleri şunlardır,iyidir,güzeldir.
(bkz: everything is wrong)
(bkz: animal rights)
(bkz: play)
(bkz: 18)
(bkz: hotel)
(bkz: extreme ways)
(bkz: lift me up)
her ne kadar kel imajıyla tanınsa da aslında müzik altyapısı konusunda dünyanın en iyilerinden biri.
son derece iyi muzik bilgisi ve kabiliyeti oldugunu dusundugum bir muzisyen. kanka olunasi unlulerden biri. kendisi new york city de kucuk bi studyo katinda yasamaktadir.
eminem'e müzik tarihine gecebilecek bir ayar vermis olan müzik adami sahsiyet.
(bkz: dream about me)
müziğinden büyük haz aldığım, severek dinlediğim adam. sample'ları kendine özgü ve orjinaldir. parçaları filmlerde, reklam müziklerinde kullanıldı. son olarak nokia, in my heart' ı kullanmıştır mesela. hayattan fena şekilde zevk almasını bilirmiş, çılgınmı$. bir röportajında oynadıkları bir oyunu anlatıyordu :

önemli partilerde diyordu, hani şu celebrity'lerin olduğu, kafa arkadaşlarıyla otururlarmış bir masada. bunlar da filmlerde orda burda çokçana izlediğimiz, adını duyduğumuz ünlü isimler, erkekler. * neyse ortam karanlık tabi, millet kopuyor. bunlar sırayla kalkar dolaşırlarmış, tabi dalga dışarda * *. her kalkan daha sonra masaya oturup kime değdirdiğini, sürttürdüğünü anlatırmış. *

-ee ?
+beyler, sandra bullock'a, nicole' e değdirdim, lan anlıyodu hea az daha sindy.
-ehauheuah

gibi.
bir çok marka, onun müziklerini televizyon reklamlarında kullanır. moby kazandığı bu parayı dünya hayır kurumlarına vererek pay eder. bir araba markası onun müziğini kullanmak ister, moby der ki: okey benim müziği kullanın ama bir şartla: alacağım parayı, sizler şu kurumun hesabına parayı yatırmak kaydıyla müziğimi kullanabilirsiniz. o kurum petrol karşıtı aktivistlerdir! (ama o şirket yine de moby'nin müziğini kendi araba reklamında kullanır, müziğin karşısında ne durabilir ki(?)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.