bugün

efendim bu kelime önce fransızcaya sonrada yetmezmiş gibi ingilizceye girmiştir. Mealen köşk demektir.
artık her yerde bolca görmekteyiz. her firma kendisini temsil için bırakıyor etrafa danışman hesabı.
avrupa'nin hemen hemen her ulkesinde, bizdeki ufak bayilere verilen addir.
En basit anlatımı,dokunmatik ekranlı,pc tabanlı çalışan bankamatik tarzindaki cihazlara kiosk denilebilir.Alışveriş merkezlerinde,büyük marketlerde reklam ve tanıtım amaçlı kullanılmaktadır.Türkiye'de son 4-5 yıl içinde hayli yaygın hale gelmiştir, etrafta bolca görebilirsiniz.
mine kırıkkanat'ın sunduğu program. programa farklı ülkelerden gazeteciler katılır ve olayların diğer ülkelere nasıl yansıdığı konuşulur. program bir saat sürdüğü için de gayet akıcıdır.
geçtiğimiz pazar kanaltürkte son bölümü yayınlanmıştır.
ordinary man * isimli güzel bir albüme sahip iran asıllı pop-rock grubudur. bu albümde yer alan ey dad az eshgh * isimli şarkı harikadır. canlı ama insanı dinlendiren bir müziği vardır. diğer albümleri eshgh e sorat ve global zoo 'dur.
almanya'da gazete sigara meşrubat satılan küçük büfeler. almancaya türkçede ki köşk kelimesinden aktarılmıştır.
iranlı müzik grubudur. eshgh e sorat isimli güzel bir şarkıları vardır.
avm'ler yada işlek caddelerde seyyar satıcı gibi kurulmuş olan, paraya para demeyen minik işletmelerdir.
Kiosk bir PC ve dokunmatik ekrandan oluşan bir sistemdir.

Kaynak: http://kiosk.nedir.com/#ixzz2Mqt8KMhS
(bkz: mohsen namjoo) ile düet şarkısı olan bir müzik grubu. kendilerini bu sayede tanıdım. yaklaşık bir saatlik bir de çalışmaları var birlikte ki dinlemeye değer bir kayıt.
kiss of fire parçası nice düğüne giriş müziği ya da ilk dans parçası olmuştur.
ilk duyduğumda bir bok sanmoştım. Meğerse sıra için numara verirmiş.