bugün

galatasaray üniversitesi hukuk fakültesinde doçentlik yapmaktadır .
ergenekon davasında yapılan hataları ve çelişkileri bir bir ortaya çıkarmasıyla tanınır.
Kendisi an itibariyle Habertürk kanalında Yiğit Bulut'la Basın Kulübü programında Süheyl Batum ile ile birlikte Türkiye'nin gerçeklerini gözümüze gözümüze sokan, Galatasaray Ünv.'nin çok değerli Ceza Hukuku Doçenti...
an itibariyle her açıdan adlı programda konuşan akademisyen.
ve bu konuşmaları ile yakında tutuklanmaz ise ben de fatih ürek'im.
şahanesin usta konuşmaya devam.
en yakın zamanda ergenekondan içeri alınmasını beklediğim gözüpek hukukçu..herşeye rağmen cesaretle konuşan o konuştukça evet birileri korkmuyor direniyor dedirten..cesur ..adam gibi adam...
gerçek bir hukuk adamı ve akademisyen. anlatmak istediğini gayet net ve mantıklı bir şekilde ifade edebiliyor.
(bkz: adam haklı hacı)
kendisini dinletir.
26 şubat 2010'daki siyaset meydanı programında diğer konukların aksine çok az konuşma hakkı verildiği için isyan eden akademisyen.

Haklımıdır ? - haklıdır.
(bkz: ben bilmem asker bilir) fenomeni, bu türe akademisyen deniliyorsa, bilimin ışıgından feyzlenmiş akıl buysa eger, bilim cuntaya hizmeti öngörüyorsa eger, ben öyle bilimi de, böyle bilim adamını da, öyle akademiyi de (s..lemem).

yurdumun savcısına bakarım ben, bunların neresine nişadır degmişte bu kadar gür sesle cunta savunuculugu yaptıgını anlamak için, cuntanın hukuk müşaviri sende, çıkıp konuşacak mecra bulmaları asıl ilginç olan, bu türden zevatın ne gibi bir insani fikri olabilirde, insan muamelesi görüp çıkıp konuşabiliyor, ugur dündar dan başka yerde anlamıyorum, bunları çıkartan herkesten şüpheleniyorum ben, hepsini silivride görecegimizi düşünüyorum, cuntanın hafif meşrep medyacıları.
bilgisi ünvanı bir tarafa, katıldığı programlarda diğer konuşmacılardan işine gelmeyenler konuştuğu zaman, mimikleriyle dalga geçer gibi hareketler yapan, hareketleri yüzüne vurulunca veya konuşmacı bundan alınınca pişkinlikle ben size destek oluyorum kabilinden beyanlarda bulunan gayri ciddi şahsiyet.

onun gözünde balyoz darbe planı halit ziya uşaklıgil'in ölümsüz eserlerlerinden biri, darbeciler top oynarken evin camını kıran veya kedilerin köpeklerin kuyruğuna teneke bağlayan haşarı mahalle çocukları, yeraltında bulunan silahlar da mantar çatapat falan.
istanbul üniv. hukuk mezunu, galatasaray üniv. hukuk bölümünde doçentlik yapan katıldığı panellerde ve t.v programlarında soyadı sürekli kabasakal olarak lanse edilen verdiği mantıklı örnekler ve heyecanlı üslubuyla gayet ikna edici olabilen türkiye'nin en iyi cezacılarındandır kendisi.
katıldığı tartışma programlarında yandaş medya-akademisyen tayfasının canına ot tıkayan hoca.beğenerek izliyorum!
an itibariyle ağır laflar söyleyen adam. nihal hanım yutkunuyor...
http://www.facebook.com/#.../video.php?v=492622664691
genetiği değiştirilmiş solcu tanımlamasının sahibi.
onu bunu bilmem cesur adam. ideolojisine destek vermem, pozitivist yönünü ayakta alkışlarım. eninde sonunda bu arkadaş bir hukukçu, dünyayı kurtarmasını veya siyaset bilimi algsının dağı taşı aşmasını bekleyemeyiz.

ama o cesareti yok mu?

hiçbir açığı olmadığı her halinden belli mimikleri yok mu...

vay ki ne vay, böyle adamlar lazım bu memlekete.

şantaj yapılamayacak, yiğit bulutlaşmayacak, kimseye boyun eğmeyecek.

adam dediğin böyle olur ulan!

gözümsün be hoca.
muammer aydın'ın kendisi için yaptığı ''brütüs'' benzetmesine ''brütüs değil spartaküs'' diyerek cevap vermiş hocamızdır.
istanbul barosu başkanı seçilmiştir.
dünyanın en kalabalık barosunun başkanı olmuş kişidir.
son dönemlerde ki ergenekon tartışmaları sırasında başarılı hatipliği ve özellikle ceza hukukuna olan hakimiyeti ile tartışma programlarında yandaş yazar ve akedemisyenlere verdiği ayarlarla yıldızı parlamış, muammer aydın yönetimindeki baronun atıl ve naçar görüntüsünü bertaraf edip daha etkin bir kimliğe bürüneceğini inananlar tarafından aday gösterilmiş ve kemalist solcu genç avukatlar arasındaki popülaritesini kullanarak baro başkanı seçilmiştir.
muammer aydın görev süresince istanbul barosunun büyük çoğunluğunu oluşturan ve kendisinide o makama oturtan kemalist sol çevrelerce pasif ve haddinden fazla idare-i maslahatçı bulunmuştur. ergenekon, anayasa referandumu gibi konularda yeterince aktif olamamakla eleştirilmiştir. ümit kocasakal ise aksine bu dönemin süheyl batum'la birlikte yıldızlarından biridir. biri chp genel sekreteri öbürü dünyanın en büyük barosuna başkan olmuştur.
bir kısım avukat açısından aktif bir avukat olmayışı ve hukuk akademisyeni oluşu soru işaretleri yaratmaktadır. avukatların sorunlarına yeterince hakim olmadığı ve bunların çözümünde etkili olamayacağı sadece baronun politik ağırlığını geçmiş başkana oranla daha iyi koyabileceği itirazların temelindeki argümanlar.
ak parti düşmanıdır. şimdi bütün baroyu ak parti düşmanı yapar.
17 ekim 2010 hsyk seçimleri'nin ne kadar "seçim" olduğunu ortaya koyan adamdır.

acunun en kalabalık barosuna bu adam seçilirken nasıl oluyor da hsyk'ya bunun gibi bir kişi bile seçilmiyor?

nasıl oluyor da kimsenin tanımadığı kayserili biri hsyk'ya "seçil"iyor?

seçilmesi akp'ye ve ergenekon tertibi'ne sağlam bir ayardır.
Süheyl Batum'un öğrencisi diye biliyorum. Sigara içmekten sararan o sarı dişlerini orada görmek güzel olacak.
Ahmet Hakan tarafından Yeni kemalist olarak lanse edilen muhaliflerin örnek alınacak kişisi olarak gösterilmiştir.

Kemalist nasıl olmalıdır sorusunun yeni cevabıdır.
adamdır.