bugün

haluk levent

pkk lı olmayan sanatçıdır:

PKK konserinde sahne almanızın nedeni nedir?
O PKK konseri değildi. O 11.Kürt Kültür Festivali idi. Her yıl kutlanır. Ben kürt değilim ama kürtleri çok severim. Böyle bir festivale ben ve Musa Eroğlu(Devlet sanatçısı) tereddütsüz katıldık. Benden önceki yıllarda da bir çok sanatçı çıkmış. Fakat geçen yıl bu festivali PKK sahiplenmiş. Dışarıdan biletle girilen bu stadyum konserinde biletlerin çoğunu alan örgüt o konseri kendi bünyesine çekmiş. Sahneye çıktım dayanamadım 5 şarkı sonra indim. Tüm stad şoktaydı ama yapabileceğim bir şey yoktu. Musa Eroğlu da öyle. O günden sonra başlarda medya kötüledi beni, sonra DGM gözaltına aldı. Sonra DGM benim bir suçum olmadığına masum olduğuma karar verdi. Ama ağzı olan hala beni PKK lı olmakla suçluyor. Oysa Sezen Aksu'nun Diyarbakır konserinde de PKK bayrakları vardı. Bırakın Almanya'yı; Türkiye de birçok şehirde konserlerde PKK bayrağı açılıyordur. Ayrıca medyanın faşistliği bırakıp masum olduğuma inandığı zamanları aştığımız halde hala bazılarının bana PKK lı yakıştırması yapması, sanatçı kişiliğime uygulanan faşist bir yaptırımdır.

kaynak: türkrock.com