bugün

joe satriani ve grubunun cyristal planet parçasının introsunu derrule coverına uyarlayan bu aralar başı fuhuş çeteleri ile dertte olan şarkıcı.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=256553
18 temmuz da bayrampaşa stadı yanında chp nin müzik şölenine katılacak.
Türkiyenin doksanlı yıllardaki rock idolüdür. bugün onu eleştirenlerin çoğu ergenliğini 2000li yıllarda yaşayan bünyelerdir. 90 li yıllarda gençliğini yaşayan insanlar platonik aşklarını onun ankara şarkısı ile açığa vurmuş, ayrıldıkları sevgililerini bir gece vakti ile yad etmiş, çevre kirliliğine onunla birlikte gökova demiştir. rock müziğin bugün bu seviyeye gelmesinde onun emeği büyüktür.
(bkz: sahte doktor)
bir konserinde gise hasılatına haciz gelen dünyanın en komik rockçısı.
fikret kızılıok' un cenazesinde kameraları görüp,cenazeye gelen iki kişiye:
-"gencler üzülmeyin biz sanatcılar olarak onu yasatacağız" seklinde demeçler vermistir.
buna karsılık:
-"ya haluk bak entrymi sildirtme bana!" dedirtmistir.
(bkz: hani benim olacaktın)
çakma rockçılardan kendisi. yaptığı müziğin önüne anadolu sıfatını koyup kitleleri peşinden sürüklemeyi hedefleyen müzisyen. apo posteri altında şarkı söyleyip yardım konseri vermek de ayrı bir dilemmadır. ayriyetten rockın anadolusu asyası olmaz! rock müzik rock müziktir!
11 ağustos 2007 'de küçük kumlada * açık hava * veren sanatçı.
söylentilere göre kız arkadaşı pamukkale üniversitesi öğrencisiydi. bu yüzden sık sık denizli'ye gelirdi. şimdi evlendi. gelip gittiği yok arkadaşın. Ha bir de açık hava tiyaterosunda verdiği konserde arka taraftaki evlerden türk kahvesi ikramı yapılırdı konser sırasında kendisine.
(bkz: 6 eylul 2007 mersin haluk levent konseri)
mor ve ötesi dinleyerek rockçı olan gençlerin, rockçı olmamakla suçlamasına bir anlam veremediğim sanatçı. kaç tane şarkısını dinlediniz, kaç kere canlı performansını gördünüz ki çamur atma hakkını kendinizde buluyorsunuz. evet fazlasıyla arabesk şarkıları vardır, ahmet kayalık yaptığı şarkıları da mevcuttur ama bu ülkede rock müziğin var olmasını sağlayan adamdır. eğer bugün rock müzik namına türemiş onlarca pop grubu varsa hepsi bu adam sayesindedir.

not: anadolu rock zımbırtısı konusunda haklısınız. yorum yok.
Kendini rockçı zanneden arkadaşların beğenmediği,Kendi tarzını yaratmış insan
10 günlük disiplin hapsi cezasına, mal beyanında bulunmadığından ötürü tabi tutulmuş olan sanatçıdır.
hakkinda eskiden bir demet tiyatro'da radyoda program yapan bir spikerin "simdi de radyosunun sesini kisabilen dinleyicilerimiz icin geliyor... haluk levent'ten gulendam isimli sarkiyi dinliyoruz" seklinde acayip komigime giden bir espri yapilmis sanatci.
PKK bayrağı altında konser veren biridir.
Bir zamanlar Burak kut dinleyen rockçı adaylarının büyüdüğü zaman laf attığı şahsiyet.
az önce euro star'da yayınlanan bir haberde hakkında bazı organizatörleri ve antalya'da bazı emlakçıları dolandırdığı yönünde iddialar olan sanatçı.
geçtiğimiz günlerde karakola alınan sanatçıdır.
konserlerinde her zaman kağıt uçaklar yapılıp sahneye fırlatılan şarkıcı.
yollarda bulurum seni,

takvimlerden çalarım seni

dans ederim hayalinle

yine de yaşarım seni…..

ilk böyle girmiştin hayatımıza .. ne kadar bizdendi nağmelerin… ayrı bir lezzet ayrı bir tat.. yediden yetmişe herkes sana hayran olmuştu..konserlerinde baş sallamaya çalışan amcaları görünce gülerdim… yapmıştın işte, herkesin yüreğine dokunmuştun..

Hayatının yanlışı oldu prestij müzik…bildiğini sandığın bir denizde yitip gitmiştin bir sürü borcu yükleyip…o kadar iyi albümler yapıyordun ki insan hangisi daha iyi bu şarkıların diye kıyas bile yapamıyordu… sonraları yittinn be haluk um… o denizler götürdü ufkundakileri… ben artık seçebiliyorum albümünde hangi şarkılar iyi diye…

En son gazetede okudmm dolandırıcılıktan aranıyor diye haluk levent… olamaz dedim ki herkes böyle dedi.. haluk ki yardım konserlerinin n başında yer alan isim.. buram buram anadoludur haluk…adına leke çalmaya çalıştılar.. inanmıyorum ki benim gibi tüm sevenlerinde inanmıyor.. ben hala ;

zaman akar zaman gider bir sıkıntı iner bedenime

her dakika ve her saniye çırpınır yüreğim hasretine

şu insanlar arasında yapayalnızm yalnızlığım sensin

uzaktan da olsa konuş benimle bak gelecek sesin

alışamadım ben bu kente..

alışamadım sensizliğe….

bu tat şarkılar yapabileceğinin hayalini kuruyorum… eksiksinn hissediyorum…
ne zaman ortadan kaybolsa bir dolandırıcılık olayı patlayan şarkıcı. 3 milyona bira satılan yerlerde çıkan ve sürekli cem karaca çalan dandik solistlerin atası olarak bilinir.
ortaokul ve lise yıllarında rock yapıyor diye dinlediğim ama müzik zevkim oturduktan sonra bayıcı bir müziği olduğuna kanaat getirdiğim şarkıcı. ama şu da su götürmez bir gerçektir ki çoğu rock müzik dinleyen insanlar halık levent dinleyerek başlamıştır. bir de kendini bitirmeye çabalamasa ne iyi olacak.
hilmi topaloğlu'nun mahsun kırmızıgül ile özcan deniz'le birlikte aynı zamnalarda piyasaya sunduğu kaliteli sanatçı. yapılan anlaşmaya göre 3lünün içinde albümü ilk çıkan sanatçı.
bir kaç yıla kadar festivalden festivale koşan koştukca kendini dünya starı sanan şarkıcı insan.
ilk albümlerini,kasetçi dükkanlarının önünde beklediğim adamdı.şimdi ise yaptığı müziğin ne tür bir müzik olduğunu kendisi bile söyleyemeyecek durumda.
bir zamanlar gitara başlayan herkes ilk onun şarkısını çalmıştır gitarıyla. galiba 90 ların ortasıydı geceleri sahilde onun şarkılarını söyleyen, çalan birçok genç vardı. Zamanla degişti, zamana ayak uyduramayan ve degerini yitiren sanatcıdır. hep önünde geçtigim bir parkın duvarında bir zamanlar meşhur olan şarkısı ela gözlüm ün Hela gözlüme çevrildigini görünce degerini yitirdigini anladım.