bugün

bir zamanlar -2002'nin en hızlı türk golcusu iken- türkiyenin adam gibi adamıydı şimdi basit bir kocalı kafalı topçusu eskisi neden bu ülkeye en şekilde ve kendi çapında temsil etti için eğer akpcı olmasaydı o zaman kocalı kafalı değil taçsın kralı olacaktı.
fifa 2005 te "hakaan şükeer" diye telaffuz edilen futbolcu.
galatasaray tarafatarının kendisine her geçen gün daha fazla saygı duyduğu büyük futbolcu.
http://video.milliyet.com...nca-konusursa_1_44501.htm şu videoda beni gülme krizine sokmuş efsane.*
kişiliğide futbolculuğuda şahane insandır bir fenerli olarak nefret etmediğim yegane cimbomlu futbolculardandır.ha fettullahçı olması haricinde tabiki...
söyleyeceklerimi dile getirmeden önce mantığımın anlaşılması açısından öncelikle şunun okunmasını tavsiye ediyorum (bkz: #9670471).
şimdi gelelim sadede; son ankaragücü mağlubiyetinin ardından yaşanan krizde adı menajer vs sıfatlarıyla galatasaray futbol şubesinde herhangi bir görev için adı geçmekte. hakan şükür e bir cemaat üyesi olduğu için ön yargılı olmadığımı açıkça belirteyim, tabii şartım şudur bu cemaat görüşlerini profesyonel hayatına taşımaması şartı ile, bunu da belirttikten sonra sözün özüne döneyim. hakan şükür yıllarını galatasaray a verdi, çok şey kattı kulübümüze ama çok şeyde kazandı galatasaray sayesinde bunu da bir kenarda tutalım. çok sevdik biz onu, ne zaman olsa bağrımıza bastık, yeri geldi 8 hafta gol atamadı bir kez bile ıslıklamadık, tepki göstermedik, güvendik, yeteneğine inandık ve en önemlisi galatasaray sevgisini hep hissettik. ama iş şurada karıştı, belki galatasaray dan şekilsiz gönderildi bilemiyoruz çünkü hem galatasaray yönetimi hem hakan şükür bambaşka açıklamalar yaptılar, lakin burada hakan şükür den beklediğimiz tavır -her ne olursa olsun - bu değildi. her icraatında galatasarayı eleştirmek, her mikrofonun başına geçtiğinde veyahut kalemini eline aldığında tam bir intikam konuşması yaptığı veya yazısını kaleme aldığını hissediyoruz, bunu da gözümüze soka soka yapıyor neredeyse.
hakan şükür ün galatasaray sevgisini sorgulamıyorum ben, hatta çok sevdiğine eminim fakat egosuna yenildiğini düşünüyorum hakan şükür ün, bunda haklı da olabilir, kati bir şekilde eleştirmiyorum onu, ama sahip olduğu egosunu galatasaray sevgisi karşısında törpüleyemediğini görüyorum. bu sebeple ve haldun üstünel* de görüdüğüm ketumluğu ve sakinliği hakan şükür de göremiyorum.
ez cümle; hakan şükür ü seviyoruz, saygı duyuyoruz, galatasarayımız için yaptıklarından dolayı minnettarız lakin yazımda belirttiğim sebepler nedeniyle galatasaray da görev almaması daha doğru olacaktır gibi görünüyor, zannımca..
olmadığımın farkındayım ama galatasaray başkanı olsaydım 1 dakika beklemeden bu adamı futbol şube sorumlusu yapardım vericeksin ne kadar genç oyuncu varsa herşeyleri ile ilgilenicek.
edit: imla
galatasay'ın sportif direktörü olmuştur.**
galatasaraydan teklif aldığını açıklayan saygıdeğer eski futbolcu.
Kabul edecek mi bilinmez ama bülent kaptana yapılanlar ona da yapılır diye çok kormuyo değilim. Kim kaldı başka o kadrodan tekrar çağırıp, afedersin ağzına zıçıp yollamadığımız.. hagi,bülent kormaz,ümit davala,suat kaya. Bu yönetim diğer işlerle o kadar kafa yordu ki, asıl önemli işlerini unuttular. ve iş buralara kadar geldi.. inşallah kabul etmez hakan şükür de, harcanmaz aslan parçası..

[http://www.ntvspor.net/ha...latasaraydan-teklif-aldim]
arkadaşlarla şile'nin kumsalında top koştururken bize katılan 50-55 yaş arası konyaspor eski, mevki çalıştırıcılarından* olan amcayla* aramızda geçen diyalogda eski çalıştırıcının; "adapazarı'nın yarısı onun" dediği eski futbolcu.
galatasaray sportif direktörlüğünü kabul ederse hayatının hatasını yapacak olan futbolcu.

adnan polat ve çetesiyle çalışmak mümkün değil. spor yorumculuğundan tıkır tıkır para kazanırken ne diye başına bela alacaksın.
kovulduktan sonra kulübe ve başkana karşı takındığı tavır, adnan polat'ın onun hakkındaki açıklamaları, maçlardan sonra kulübü yerden yere vurmaları gibi bir çok olaydan sonra teklif edilen görevi kabul ederse tam karakterine uygun bir davranış sergilemiş olacak. ramazanlarda toplu iftar düzenler, paf takımını her cuma topluca camiye götürür, arada bir kulüpte sohbet düzenler, maklubeler pişirtir falan işte.
görsel
parayı bulmuş fetoşçulardan biridir. önce siyasete girip parayı bulmayı denedi fakat tayyip amcası daha kolay yol olan trt de spor yorumculuğu bulmudu. böyle halk çalışıp, sürünsün vergisini versin, bizim fetoşçuda vergileri yesin.
bu ülkeye bazı dingillerin anlayamayacağı kadar şeyler kazandırmış, türk futbol tarihinin en büyük golcüsüdür.
şu an trt'de susmak bilmiyor.
türk futbolunun en unutulmaz ve başarılı futbolcularından biridir, gururudur. bunu inkar eden yamulur zaten de bugün galatasaray-denizlispor maçında yorumcu koltuğunda yaptığı yorumlarla aslında neden bu kadar başarılı olduğunu ortaya koydu. çünkü bu adam futbolu o iri fiziğiyle, gücüyle ya da uzun boyuyla oynamadı sadece. sahanın her köşesini o kadar iyi tanıyor ki bu aynı zamanda futbolu ne kadar iyi bildiğini, zamanında sahadayken oyunu aynı zamanda kafasıyla, zekasıyla oynadığını gösterdi. uzun zamandır bu kadar güzel maç yorumcusu dinlememiştim. futbolu bilen adamlar yorumlasın böyle işte, zevk alalım dinlerken. ve kral futbolu gerçekten çok iyi biliyor, savunma yönünden de, kaleci açısından da, hücum yönünden de, her açıdan. yorumları da cuk diye oturuyor.
futbol oynarken kendisini eleştiren bilgin gökberki koltuğundan eden futbolcu.
uefa kupası finali sonrası arif erdem ile hatıra amaçlı kale ağlarını sökerken.

http://farm3.static.flick...1582300766_8a851fc974.jpg
fazla söze gerek yok. konuşmayı bile bilmeyen adam, milletvekili olacak.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/343113/1/Gundem
hagiden sonra galatasarayın teknik direktörü olarak düşünelen isim .
bugün tv'de şu an yayınlanan bugünün gündemi isimli programda adeta döktürmektedir. Türk futbolunun en temel problemlerine dair yaptığı tespitler tamamen yerindedir.

Şahsi kanaatim kendisi teknik direktörlüğe hiç bulaşmadan direkt yönetici olarak türk futboluna hizmet etmeli. Hakan Şükür, Türk futboluna çağ atlatıcak birkaç kişiden birisidir.
yoktur onun gibisi gelmedi daha onun gibisi 9 numara kimseye bu kadar yakışmadı yetim kaldı kral.
galatasarayın başkanı olsam galatasaray'da sportif direktörlüğün başına getireceğim ilk adamdır.teknik adam olarakta abdullah avcıyı getirdimmi dadından yenmez bu takım.
artık susması gereken.
yeter be hakan, yeter artık. her gün başka bir haberin çıkıyor. ne bitmek tükenmek bilmezmişsin.
tamam, biliyorum ki gelmiş geçmiş en büyük türk forvetisin. hemşerimsin. avrupa'da en çok bilinen türksün.
ama yeter artık. galatasaray'a yabancı düşmanlığını sen aşıladın.

sal artık şu takımın yakasını.