"o gitti galatasaray bitti" desek yanlış olmaz. takımını motive eden bir isimdi. futbolun asla sadece futbol olmadığının en güzel kanıtıydı hakan. futbol'a dini adet etmek gibi ekstrem huyları vardı ama bu başarılarının yanında hoş görülebilecek bir kusur.
boğazın boğası derler o'na.

http://www.youtube.com/watch?v=m6Sur5j-yYA

havada durmuş adamdır, şahidiz. üstteki videonun 1:09 saniyesine dikkat edilirse havada nasıl durduğu görülür.
zamanında golcülüğüyle, ardından da takıma yaptığı abilik ve galatasaray'da oynadığı ilk maçından beri aşıladığı ruh ile her zaman saygıyla ve sevgiyle anılası forvettir. belki çok yakınıyor belki sürekli takımı kötülüyor yabancıları beğenmiyor falan da filan da ama söylediklerinde çok da haksız değil. galatasaray kendisine çok mu saygı gösterdi? yönetim ona gereken değeri verdi mi futbolu bırakırken? şu anda yönetim çok iyi işler mi yapıyor? yabancı oyuncu transferlerimizin yüzde kaçı başarılı? takımda o galatasaray ruhundan eser var mı? takım sahaya çıktığında bizi heyecanlandırıcak oyuncu mu var? pino'ya bel bağlayacak takım mı lan galatasaray? delirtmeyin ulen. belki hakan şükür çok mızmızlanıyor falan ama az bile söylüyor. sövse haklı. aslansın hakan kralsın hakan.
metin oktay'ın tüm rekorlarını kırmasına rağmen hala galatasaray camiası tarafından gerekli değeri görmemiş bence metin oktay'dan daha başarılı ve kişilik olarak da daha düzgün bir insandır. en sevdiğim futbolcudur. en başarılı türk futbolcudur. insani yönü bazen futbolculuğunu bile gölgelede bırakacak kadar güzeldir. bu yüzden de kendisini çekemeyen çoktur. gelecekte galatasaray'da bu yönetimin olmadığı bir dönemde farklı bir görevde bekliyoruz kendisini..
benim gibi çoğu kişinin nefret ettiği şakirt. benim vergilerimle maaş alıyor ve ben ona hepsini sonuna kadar haram ediyorum. gözüne dizine dursun!
aldığı maaşı sonuna kadar hak eden büyük futbolcu. devlete bir ciklet parası kadar vergi vermeyen zararlıların attığı çamurlar hakan'a ulaşmaz.
nedense hakan şükür denince akla direk siyaset gelir. hiçbir zaman aktif siyaset yaşamı olmamasına rağmen onu bu kadar siyaset malzemesi yapan ise kıskanç fenerbahçe medyasıdır. galatasaray formasıyla kırmadığı rekor, kaldırmadığı kupa kalmadı. milli forma ile de galatasaray forması ile de birçok gol rekorunu elinde bulunduran bu büyük futbolcu herkesin gözünde siyasetçi olmuş arkadaş. fenerbahçe medyası iyi duysun bunu: hakan şükür'ü bize unutturamayacaksınız. 260 tane lig golünü götünüze götünüze soktuğu için bizi ondan soğutamayacaksınız. 50 tane avrupa kupası golü attığı için sizin gibi fener-rumcuların oyuncağı olmayacak.
(img:#89445)

dipnot: hakan şükür'Ün benimsediği siyasi düşünce benim karşı olduğum siyasi düşüncedir. ama ben hakan şükür'ü futbolcu olarak görüyorum.
tayyip amcaya yanaştıkça maddi geliri artan,enerji lisansı dahi alıp enerji işine girmesi her an ama her an köşeyi topyekün sülelece dönmesi potansiyel medarı iftiharımız.allah pardon dostlar yürü ya kulum demişler fethullah gülene yakınlığından dolayı.
Büyük topçu olunabilinir, herkes büyük topçu olabilir ama herkes hem büyük topçu hem de adam olamıyor demek ki...
Adnan Polata da sadece bu konuda teşekkür ediyorum kendisi bize Hakan Şükürün nasıl bir adam(cık) olduğunu göstermiştir, teşekkürler Polat.Hakan Şükür benim için sadece geçmişte yad edeceğim büyük bir topçumuzdur daha ötesi de yoktur benim için.

ek olarak;
http://www.medya73.com/ha...-sitem-haberi-445368.html
eski futbulcu; yeni fetocu şahsiyet. (bkz: fettullah gülen)
kral lakaplı sakarya doğumlu galatasarayın en çok gol atan oyuncuları arasında ne kadar şaban benzetmeleri yapılsa da adam atıyordu.
bak hakan abim,

sen kafası benden çok daha fazla çalışan, çok daha tecrübeli, her türlü ortamı görmüş bi adamsın. yine de sana nacizane bi önerim olacak. metin oktayı, bizim için metin oktay yapan sadece o ağır krampon, o kötü saha zemini ve dandik topa rağmen kale ağlarını yırtması değildir sadece. o metin oktaydır; çünkü efendidir, çünkü herkes saygı duyar ona, çünkü romantiktir, çünkü fitneci değildir.

galasatasaray futbol klübünün gelmiş geçmiş en iyi 3 golcüsünden birisin.

ama hatıramıza kazınmak için başka vasıflar gerekir.

metin oktay simgedir;

hakan şükür ve tanju çolak ise sadece golcüdür. hepsi bu kadar.
trtdeki programında mütevazılığı iyice unutan eski gol kralımız.
iktidarla arasının enseye tokat göte parmak olduğu bilinen, devlet kanalı trt nin nev i şahsına münhasır yorumcusu. geleceğin federasyon yönetici, belki de spor bakanı.

ilk nikahında şahit olarak fettoş hoca efendi hazretlerini oturttuğundan beri anlamıştım ileride büyük adam olacağını.
bundan on sene kadar önce cipso reklamlarına çıkıyordu. o sıralarda ali sami yen'deki mallorca maçında gol attıktan sonra reklam panolarının yanına gidip, cipso reklamını göstererek golü kutlamıştı. böyle bir insandır. bir ara galatasaray'da oynamıştı.
Pis sakala degil hakkaten çok pis sakala sahip eski futbolcu. pis bir görüntüsü vardır sıfatının.torinolo şaban. arnavuttur aynı zamanda.
http://www.rerererarara.net/sozluk.php?id=571909

tuhaf.
o bir kral. o bir futbol efsanesi. o Türk futbolunun ilerlemesine katkıda bulunan yeteneklerin en başında geleni.

çoğu futbolcunun hayal edemeyeceği kadar gol atmasına rağmen sürekli eleştirilen futbolcu.
''fethullahçı'' olduğu için eleştirilen eski milli futbolcudur.

halkın gözdesi olmuş, milyonlarca insanı etkileyebilen ve milyonlarca insan tarafından örnek alınan birisinin, çıkıpta siyasi görüşünü, örnek aldığı lideri belirtmesi son derece yanlıştır. halktan biri olması dışında, bu ülkeye mal olmuş özel bir kişiliktir. hangi görüşü savunursa savunsun, hiç bir şekilde bu görüşünü belirtmemesi gerekir. haa eğer diyorsa ben milletvekili olacağım, gözüm yükseklerde. o zaman iş değişir. yaptığı çakallıktır..

son sözüm şudur ki; futbolculuğuna hayranız efendim. gollerini ve şabanlığını* özlüyoruz. yeri kolay kolay dolmayacak, galatasaray'ın ve milli takımımızın efsaneleri arasında olan muhteşem golcüdür.
güldürürken düşündüren bir durum sözkonusu
http://www.sporbucks.com/haber/2279/hakan-sukur-yesil-sahalara-geri-mi-donuyor
çalım atamaz.
acayip gol kaçırır, boş kaleye bile golü atamadığı yüzlerce pozisyon vardır.
sıkça ıskalar.
bi çok pozisyonda yere düşer.
top geldiğinde heyecan yapar, ayakları birbirine dolaşır.