bugün

Hayatını oğluna adamış bir babanın oğluyla yaşadıklarını anlatacak olan bir dram filmi.
Başrollerinde Büşra Develi ve Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor.

görsel
https://youtu.be/eg7VicjvCzw

Olum bu nasil bir fragman, olum bu nasil bir hikaye?

Iple cekiyorum lan!
içinde babam ya da oğlum geçmeden dram filmi yapamayan bi ülke haline geldik. Ayrıca ben şu herifi behlül karakterinden çıkaramıyorum bir türlü. Gitmiycem asla.
Behlülün yeni dram filmi. Çok popüler olmazsa sinemada izleyeceğim galiba. Fazla tutulunca soğuyorum böyle şeylerden.
fragmanını izleyip beğendiğim film. seviyoruz dram'ı kardeşim, ne yapalım? gidip göreceğiz.
Güzel bir filme benziyor. Bir gidelim bakalım.
Hemen çıktığı gün yani bugün 11 seansına gittim şimdi ara oldu dram sevenler kaçırmasın 2.yari daha da güzel olucak gibi.
--spoiler--

--spoiler--

yeri gelince gülümseten yeri gelince gözleri dolu dolu yapan film. ilk yarısı ile ikinci yarısı arasında çok fark var. ikinci yarı bir şeyler eksik. çok çabuk bitirmişler filmi. izleyin ama çok şey beklemeyin.
iyi bir malzemeyi heba etmiş film. kıvanç tatlıtuğ'un "bakın ben de aktörüm" filmi olmuş. yüksek performans sergilemesine rağmen yine de yetemediği sakil kalan yerler var. ayrıca senaryo sürüklemediği gibi bir sonraki sahneyi hatta finali tahmin etmek hiç zor değil. özellikle filmin ikinci yarısının çoğunda telefonla oynadım.
hadi be oğlum diye yazılıp hadi booğlum diye okunur.
Çok ütopik bir film, konu sebebiyle diğerlerinden ayrılan bir film olmuş uyarlama bir film olduğunu duydum hikaye bu yüzden güzel, Tatlıtuğ için seyredilir evet ama ben nedense oyunculuğunu yer yer çok yapmacık buldum, -spoiler-tam inanamadım fedakar tek derdi çocuğu olan bir baba olduğuna.
Ama kalitesiz bir film diyemezsiniz bir kere mekanlar çekimler teknede yaşam gibi farklı ve özel renkler sunuyor size, güzel bir ambiyans yaratmışlar. Girmeye görmeye değer.
Spoiler-O değil de içimin parçalandığı bir sahne var ah ulan ah.
hüznün dozunu tutturamadıkları bir film olmuş kabul. Bi çok detay çok havada kalmış o da kabul. dikkati çekmek istedikleri yere iyi odaklanalım derken yer yer sıkıcı bir film olmasına sebebiyet vermişler. Fakaaaat yönetmeninin mükemmelliği. ali han gibi bir ufak adamın gösterdiği müthiş oyunculuk ve ustalık çağını yaşayan diğer oyuncuların performansı, görüntülerin her birinin fotoğraf karesi gibi oluşu, doğal ortamındaymış gibi özenle seçilmiş kostüm ve dekor, müzikler.... yani bir filmi izlenesi kılan tüm detaylar çok iyiydi..
kuzey karakterine tekrar dönüldüğü için mutlu oldum.

film çok güzel, doğal ve samimi.

yapay duygusallıklar yok.
güzel film. özellikle çocuk çok iyi oynamış.
Çokça duygulandıran, açık ve net şekilde mesajını veren, geçişlerdeki gün batımı sahnelerine hayran bırakan filmdir.
..... çabuk çık , altıma yapacam .
An itibariyle digiturk'te oynayan film. Çocuk piyanoyu çalıyor şu anda. Umarım sınu kötü bitmiyordur. Çok duygusal başından ayrılamıyorum.
Kramer kramer'e karşı, ps; i love u aha bu da 3. Filmim oldu rrsmen beni ağlatan.
(bkz: E be köylü kızı)
vakitleri bu kadar değersiz miymiş ki doğru dürüst mesaj vermeyi beceremeyen, doğru düzgün oyunculuk barındırmayan bir filmi çekmeye vakit ayırmışlar? denilesi film. izlemeyin, tavsiyedir.
5 dk da bir ağlatan film. Ben hayatımda bu kadar seri ve stabil bir şekilde ağlatma prensibine dayalı bir film görmedim ya. Hani bir ağlarsın, iki ağlarsın... habire ağlatmak nedir ?

aylardır, belki yıllar geçmiştir ağlamıyordum. toptan çıkarma yaptım.
Adının “Haydi be oğlum” olması gereken film.

Hadi bir erkek ismi pek sayın yazarlar ve hidâyete kavuşturan, kulunu hayırla muvaffak kılan demek. Lütfen...
Kalbimin derinliklerinde sakladığım filmlerden biri olacak. Ben çok beğendim.

Not: Efe karakterini canlandıran Alihan türkdemir, gelecekte çok başarılı bir oyuncu olacağından eminim. Çok iyidin.
Duygusal diye izledik ama benle kardeşim her şeyde gülünecek bir şey bulduğumuz için filmin sonuna kadar gülücükler havada uçuştu.sorun bizde mi acaba ..
Dün akşam izlediğimdir. Film güzel ve başarılı duygusal ama abartıldığı gibi aşırı duygusal değil. Eğer hüngür hüngür ağlamak istiyorsanız (bkz: babam ve oğlum) neyse konuya dönelim büşra develi bir 10-15 dakika görünüyor sonra bir daha filmde göremiyorsunuz. Kıvanç tatlıtuğ harika oynamış be abi...
2018 yapımı dram filmi.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Feridun Düzağaç isimlerini görünce neymiş diye bir bakayım dedim.

Filmin başında klasik Türk dram filmi desem de sonradan çok güzel bağladı kendine. Çoğu sahneyi geri sardırarak izledim. Güzel ve gerçekten hissettiren bir film.

Bir sahnede duygulandırıp tam ağlama moduna girecekken kahkaha da attırdı. (bkz: animus sahnesi)
güncel Önemli Başlıklar