bugün

entry'ler (250)

yanındakiyle yaşar aklındakiyle ölürsün

Okuyunca gözüm doldu.

sözlük yazarlarının çektiği istanbul fotoğrafları

görsel

sözlük yazarlarının çektiği istanbul fotoğrafları

görsel

kar kalınlığı bülteni

insana kendini kötü ve fasfakir hissettiren radyo bülteni. Ben çocuğun birini bacağımdan resmen silkeleyerek eve bırakıp diğerinin arabaya atıp g.tümden ter damlayarak son hız okula bırakıp, ordan işe tam geçerken bu kar kalınlığı bülteni seslenmeye başlıyor radyoda. Yok uludağda şu kadar, erciyeste bu kadar. Allah başka dert vermesin.

güne açan çiçekler gibiyiz yalaan yalaaaaaan

Dağılmamalıydı bu grup.

sözlük yazarlarının itirafları

Çok sarhoşum şu an sözlük. Yine yazayım bir şeyler. Neredeyse 12 yıl önce burada yazdığım entrylere baktım bugün. Bi de şimdiye. Sahi diyorum… yaşadım mı ben bunları? Çıldırmadan nasıl geldim? Ya da çıldırdım belki…

kek yapmayı bilmeyen kız

içine yabanmersini koysundur.

huzursuzluk

Ne zaman kitaplardan uzaklaşsam hemen bir livaneli kitabı bulur, bir nefeste okurum. Negzel yazar. Adamım.

“Merhamet zulmün merhemi olamaz”

anın görüntüsü

görsel
2 çocuktan fırsat bulundukça, en kıyı köşede. Sahi benim 2 bebem var artık sözlük.

ezgi mola

iki aşımı da yaptırdığım için semptom yok diyo hiç. Eee benim dayım da yaptırdı iki aşısını ama oldukça ağır atlatıyor. Aşı olmadan önce de bi sürü hafif atlatan vardı. Bakın aşı karşıtı değilim ama aşıya güvenmiyorum. Çıkıp çıkıp aşı yaptırın diyenlere de deli oluyorum.

somer sivrioğlu

Bi “hhıııgggkkk” dese de balgamından kurtulsa diye dinliyorum her seferinde. Şaka bir yana gırtlakta bir problemi var ellam.

berberin kim kesti bu saçı demesi

Kuaförler de aynını söyler. Bir öğretmen başka bir öğretmeni yererek “ kim anlattı bu konuyu size?” Der. Bir doktor başka bir doktorun verdiği tedaviyi beğenmez. Müteahhit başkasının yaptığı binayı beğenmez. Biz buna kısaca “ego” deriz.

bebek arabasından düşen çocuğuna vuran herif

Lütfen ama lütfen alsınlar bu çocuğu bu heriften. Şerefsiz.

kanımca kelimesini kullanan insan iticiliği

Kanımca çok da itici değillerdir.

6 temmuz 2020 ankara sıcağı

Yazları sıcak ve kurak olduğundandır.

babadan nefret etmek

Babama kızdığım zamanların hemen arkasından acıma duygusu gelir ve onun çocukluğunu düşünürüm. Sonra derim ki adam yine de iyi yetiştirmiş kendini. Tenefüs aralarında bile koşarak eve gider çiftçi babasına yardım edermiş. 1 dk geç gelse babasından dayak yer salya sümük derse geçermiş. Bi de derse geç kaldığından öğretmeninden dayak yermiş. Erken yaşta annesini kaybetmiş bir de üvey anne zulmü görmüş. Adam askerden gelip evlenmiş, annemin önünde bi gün yine dayak yemiş dedemden bilmem ne sebeple. Şimdi ben bu adamdan nasıl sevgisini bana göstermesini bekleyebilirim ki. Onlara kızmadan önce geçmişlerine bakın. Kimse anne babasını seçmedi, onlar da. Unutmayın!

hanım dilendi bey beğendi

Bir motif adıdır. Klasiktir.

ölümlü dünya

Sarp apak dışında güzel filmdi. Sarp apak gülse birsel dizilerindeki züppe karakterlerle öylesine bütünleşti ki adam tüm diğer rollerde sırıtıyor. Olmuyor yani bi böyle.

amat

Bu günlerde kendimi kitaplara çok veremediğimden midir bilmem ama çok sevemedim. Favorim hala puslu kıtalar atlasıdır. Bir de bu adamın maymunlarla bir derdi var ama ne. Metafor üstadı abimizin maymunla ne anlatmak istediğini düşünmekteyim. Bilen varsa yeşillendirsin.

60 adet penis görmüş bir kızla evlenmek

Evlenmeden önce mi sonra mı görmüş? Asıl sorun bu.