bugün

entry'ler (2607)

milliyetçilerin dünya bilim ve sanatına katkıları

Edebiyat, tarih ve dilbilim gibi "bazı" sosyal bilimleri alanlarını tenzih ederek katkıları koca bir hiçtir. Şimdi bir iki tane istisnai örnek vereceklere baştan söyliyim: Vatanı sevmek vatansever olmak başka ülkü ocaklarında uluyarak çay içmek başka.

Edit: ben özellikle tarih, edebiyat ve dilbilim gibi bazı sosyal bilimlerde milliyetçilerin katkısı olduğunu yukarıda belirtmişim. Altımdaki yazar daha tenzih etmenin ne olduğunu bilmiyor olsa gerek bana verdiği cevap şu: "edebiyat konusunda milliyetçileri hiçe sayıyorsan sen boşsun vs. vs." Lütfen önce tenzih etmenin ne olduğunu öğren de gel.

Edit2: Solcu veya sosyalist değilim, sadece ahbap çavuş milliyetçiliğine, alttan alta(bazen alenen) ırkçı düşünceleri besleyen milliyetçi düşünceleri yeriyorum ve buradan bir şey olmaz diyorum.

enya

Her şarkısı ile saatlerce düşündüren sanatçı. Özellikle only time bir başyapıt.

crawler

Son yarattıkları MAN marka kamyonetle karavan olayı beni benden alan yerli karavan dizayn ekibi. Şayet fiyatlar aşırı uçuk olduğu için sadece izlemekle yetiniyoruz.

bir ara çare sarıgül vardı ne oldu ona

Tekrar çare olmaya çıktı. Aga nolur sen çıkma. Bıktık fosil siyasetçilerden. KK'sı ayrı dert bu ayrı dert RTE'yi bir def edemedik zaten.

yazarların keşke para vermeseydim dediği şeyler

Fıfa 19'a 350 TL vermiştim. içim acımıştı.

menzil tarikatı

Dozer ile yıkılması gereken terör örgütü yuvası. Sağlık bakanlığını ele geçirmişlerdir. Türkiye'deki Işıd sempatizanlarının yuvasıdır. Ayrıca din kisvesi altında uydurulan din pompalamaktadırlar.

doların 3 40 olması

2016'da üzülerek bu başlığı açmışım. Bugün dolar kuru 8.15.

deva partisi

Kesinlikle oyumu alacak partidir. Liberal, demokrat. Atatürk'ü ve dini kullanmayacağını her defasında belirten parti. Özellikle ekonomi, adalet ve gençlik politikaları çok isabetli. Daha ne olsun.

iyi parti

Oy verdiğim için hicap duyduğum parti. Gerçi atacağım başka merkez sağ, demokrat ve atatürkçü bir parti yoktu mecburen attık. Çevremdekiler de bir sonraki seçimde asla atmam diyorlar yalnız değilmişim.

yazarların en sevdiği üniversite dersi ve hocası

Dersinde zorlansam da hayranlıkla dinlediğim Medeni Usul ve icra iflas Hukuku dersi hocası (bkz: Güray Erdönmez) ayrıca Ceza Hukukunda Timuçin Köprülü de inanılmaz iyidir.

türkiyenin en overrated şehri

Kocaeli ve Tekirdağ Merkez. iğrenç bir havaları var sanırım sanayiden. Şehrin kurulduğu yer desen engebeli yere kurulmuş garip bir yer vesaire vesaire.

yiğit bulut

Dolar 1 TL olacak diyordu. Doların 5 TL'den yukarı çıkması hikaye diyordu. Dolar alan yolda kalır diyordu. Her zamanki gibi yanıldı. Bilim ile ters düşen yıkılmaya mahkumdur.

istanbul un en güzel ilçeleri

Kesinlikle Sarıyer, Beşiktaş ve Silivri'dir.

Edit: turistin az olduğu zamanları düşünürsek adalar'ı da eklemek gerekir.

istanbul un en kötü semti

Pendik ve Sultanbeyli'yi kültür, şehir yapısı, insanlar bakımından tek geçerim. Bağcılar'ın bile kendini silkelemeye başlıyor bu iki se*mte ne zaman gitsem içim daralıyor.

yabancı dil öğrenmek isteyenlere tavsiyeler

ihtiyacımız olan tavsiyelerdir. değerli sözlük üyelerine bir sualim olacaktı. dün güzel kaliteli bir ingilizce kitabı aldım ve bu sefer kafaya koydum. bir kaç uzman tavsiyesi de alarak kendime yol çizdim fakat sorum şu ki normal bir birey günde kaç ingilizce kelime öğrenmeli yani ben 5 olsun ama her gün olsun bizim olsun diye düşündüm fakat bu fazla mıdır az mıdır görüşlere açığım.

ingilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler

ihtiyacımız olan tavsiyelerdir. Değerli sözlük üyelerine bir sualim olacaktı. Dün güzel kaliteli bir ingilizce kitabı aldım ve bu sefer kafaya koydum. Bir kaç uzman tavsiyesi de alarak kendime yol çizdim fakat sorum şu ki normal bir birey günde kaç ingilizce kelime öğrenmeli yani ben 5 olsun ama her gün olsun bizim olsun diye düşündüm fakat bu fazla mıdır az mıdır görüşlere açığım.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir kızı çok sevdim 2018 kasım sonu-aralık başı gördüm onu.
Tanıştım, ınstagramdan takip ettim onu sevgilisi olduğunu bilmiyordum ınstagramında da böyle bir belirti yoktu.
Finaller bitmiş son finalin akşamı fakülteden arkadaşlarla canlı müzik eşliğinde 2 bira içmeye gittim ve gittiğimde aşık olduğum kız sevgilisi ile(sonradan öğrendim ki 2017 aralık-2019 Mayıs’a kadar ilişkisi oldu) aşıklar gibi öpüşüyordu. O anki duygularımı buraya yazıp uzatmak istemem...
Ardından ben onu unutmaya çalıştım, unutamadım hep içimde yaşadı 2019 Haziran ayında tesadüfen hikayesine yazdığım bir konuşma ile başladı konuşmamız baya samimi konuşuyorduk sevgilisi olduğunu ve sevgilinden geçen ay ayında ayrıldığını söyledi.
Haziran 20’den Eylül 10’a kadar konuştuk ve sonra ben buna aşık olduğumu açıkladım kendisi bana benden hoşlanmadığını ve arkadaşı olarak çok sevdiğini söyledi. Ben de ben seni arkadaşım olarak göremem bu bana çok acı verir lütfen beni anla bla bla bla diyerekten konuşmayı bıraktım.
Ekim 7-8 gibi okulda karşılaştık, hafif bir konuşma eşliğinde akşam buluşalım diye ortak söz kestik ve akşam oturduğumuzda ben senden çok hoşlanıyorum dedi. O gün sevgili olduk(zaten tüm yaz konuşup tanımıştık birbirimizi) ve tam 1 ay kasım 11’e kadar sevgili olduk, inanın hiçbir olumsuzluk yaşanmadı inanılmaz keyifli, sevgi dolu ve eğlenceli bir ay geçti. Kasım 11’de bana “seni çook seviyorum ama arkadaş olarak seviyorum seni sevgilim olarak göremiyorum dedi” ben eylüldeki tavrıma geri dönmeye döneceğimi anlayınca lütfen ayrılmayalım sana gerçekten değer veriyorum seni seviyorum gibisinden konuştu ama ben haksızlığa uğradığımı düşünüyordum çünkü ekimde ilk buluşmamızda ben arkadaş olarak yaklaşmaya çalışırken kendisi bana benden hoşlandığını söyledi ve ben yine bildiğimi yaptım ve konuşmayı kestim.

Ve 2.5 hafta önce onu eski sevgilisi ile gördüm. Yani benden ayrıldık 7-8 gün içinde eski sevgili ile barışmış(Belki de benle sevgili iken onla konuşmaya başladı kim bilir.)

Biraz maneviyat biraz maneviyat biraz maneviyat...

ekrem imamoğlu

kendisine oy verdim yine olsa yine veririm fakat asla cb adayı olmamalıdır çünkü imamoğlu şahsi görüşüme göre daha o yetkinlikte değil. ayrıca (bkz: mansur yavaş) ‘dan belediyecilik dersi almalıdır.

edit: yine olsa yine veririm derken kastettiğim o anki konjonktürün aynısı olursa yine veririm yani öküzün bile anlayacağı dilden anlatayım ekrem imamoğlunun karşısına binali gibi bir adam çıkarsa yine imamoğluna veririm. ama geldiğinden beri bazı hareketleri beni irite etmiştir.

yakın doğu üniversitesi hukuk fakültesi

Bünyesinde çok çok kaliteli hocaların bulunduğu fakülte.

(bkz: güray erdönmez)
(bkz: timuçin köprülü)
(bkz: ümit hassan)
(bkz: bülent tahiroğlu)
(bkz: mustafa ruhan erdem)
(bkz: ozan ergül)

(bkz: Rona aybay) ve (bkz: şükrü sina gürel) ‘in okuldan ayrılması çok büyük kayıp oldu.

ali babacan

dün ki yayında bende aşırı derecede olumlu etkiler bırakan değeri eski bakan. hep türkiye’de son zamanlarda düzgün bir siyasi parti boşluğu olduğunu düşünürdüm 1-2 sene önce iyi parti de inanılmaz bir giriş yaptı sonra yaptıkları ve söylemleri ile balon gibi patladı ve şimdi sonunda düzgün bir parti geliyor. oyumuz babacan’a inşallah...

Edit: ne çok iyi parti kitlesi varmış seçimde nerdeydiniz %9.90