1. 1.
  dünyadaki ilk kardeş katli ve cinayete vesile olan kardeşler.
  kabil habil'i değişik değişik rivayet edilmesi dolayısıyla hangisinin doğru olduğu bilinmeyen bir sebepten öldürmüştür.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  ilk kez gömme işleminin yapılmasıdır. buradaki çarpıcı yan ve bu işlem bir bilin bakalımmmmm karga dan öğrenilmiştir.
  9 ... karga
 3. 3.
  adem'in çocuklarıdır. dökülen ilk kan olarak rivayet edilir.
  2 ... tutunamayanlardan
 4. 4.
  (bkz: akbil)
  15 -6 ... chariot
 5. 5.
  yaygın olarak bilinen şekli; kabil'in habil'i, kıskançlık yüzünden öldürdüğü olan olayın kahramanlarıdır. yani "kız yüzünden" işlenen cinayet ilk cinayettir.
  3 -2 ... redwinemania
 6. 6.
  esasen dini ya da mitolojik her metinde bulunan kuranda iyi ve kötüyü temsil değeri olan kardeslerdir. semavi dinlerde seytan-tanrı, habil-kabil cekismesi mısır dininde, yunan da farklı kimliklerle karsımıza cıkar.

  ayrıca bu kardeslerin kıssası kötülerin kazanması icin iyilerin seyretmesi yeterlidir sözünü bir kez daha ispatlar.
  3 ... sosyoklon
 7. 7.
  kabil ilk katildir
  habil ise ilk şehittir.

  ilk oldukları için kendilerinden sonrakilerin de yollarını açmışlardır. yani kabil her katil için onların öncüsü, habil de her şehit için güzel bir örnek gibidir.

  ve evet, olay kız meselesidir.
  6 -3 ... paradigma
 8. 8.
  olayın kız meselesi olup olmadığını bilmiyorum ama bir dönem STV de sürekli dönen bir çizgi filmi vardı bu kardeşlerin.küçük yaşta izlerken korkup bir süre ablamdan uzak bir yaşam sürmüştüm evde.
  10 -1 ... deli prenses
 9. 9.
  Hz.Adem in 2 oğlunun isimleridir... habil her zaman çok iyi niyetli kabil ise biraz daha asi bir yapıya sahiptir.. kabil birazda kıskançtır... bu kıskançlık bu iki kardeşin hayatı varolduğu sürece hep olmuş ve hep olacaktır...  Günlerden bir gün habil ve kabil babalarının buyurduğu bir işi yapmak üzereyken, kabil yine bir kriz ile karşı karşıya kalır... evden bir hayli uzak bir yerdelerdir. Anlamsız bir yere tartışma yaşamaya başlanır ve kabil yerden bir taş parçası alarak habil in kafasına vurur (büyük bir taş) o esnada kanlar içinde kalan habil kısa bir zaman sonra ölür...  Bunun üzerine çok telaşlanan kabil ne yapacağını şaşırmıştır... eli ayağı birbirine dolanmıştır.. daha önce böyle birşeyle karşılaşmayan kabil çıkar yol ararken yakın bir yerde havada bir karga görür. Karganın ağzında başka bir kargayı taşıdığını farkeder... bunun üzerine dikkatli bir şekilde olayı takip eder ... gelen karga ağzında ki cansız kargayı yere bırakır ... toprağa büyük bir çukur açar gagasıyla... diğer karganın gireceği şekilde açtığı çukurun içine ölü kargayı atar ve toprakla üzerini kapatır..  Bunun üzerine karga kabile klavuz olarak Rab tarafından gönderilmiştir... daha önce hiç bir insanın hiç bir insanı öldürmediği dünyada o olaydan sonra cinayetler başlamış, kardeşler birbirlerini öldürmeye devam etmiştir ( günümüz cinayetleri ).... o zamandan sonra sürekli cinayetler işlenmekte kardeşler kardeşleri öldürmektedir...  Habil cinayetini işleyen kabil ise burnunu bk tan çıkaramamıştır, çünkü olaydan sonra karga klavuzu olmuştur...  Anektod; klavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış!!!
  22 -2 ... novakatinamite
 10. 10.
  (bkz: cennetten kovulan)
  -1 ... ruhunla sev