bugün

rahmetli yaşasaydı, bugün 42 yaşında olacaktı. 18 ocak kendisinin ölümün 13. yıldönümü, allah rahmet eylesin.
ölümünün 13. yılında moralim bozuk, ceryan kesik, hele bir de sen yoksun ya çok yazık... olan güzel insan.
98 yılında kaybettiğimiz, aklıma manço hayranlığıyla kazınan vitamin 'den tanıdığımız değerli müzisyen. aynı zamanda tiyatro topluluğu falan kurmuşluğu da vardır.
yıllar evvel hep beraber çalınıp söylenen vitamin şarkılarını anımsatmıştır, iyi de yapmıştır.
gece gece akla gelmiş içi bir tuhaf etmiş insan. küçücük çocuktum öldüğünde cenazesini izlemiştim televizyondan, kız kardeşinin tabutun başında uyandı galiba diyerek ağlayışı hiç çıkmaz aklımdan.

allah nur içinde yatırsın.
90'lı yıllara damgasını vuran, yeteneği tam keşfedilemeden göçen, özlenilen insandır. trafik kazasını yaptığı yerden her geçişimde içim cız eder. anısına yapabildiğim tek şey o sokaktan her geçtiğimde bir sigara yakıp, 90lı yılları hatırlamaktır.
ismail gibi muhteşem bir şarkının sahibi muhteşem insan.
ah be gökhan abi ! çok erken gitmedin mi ? özlettin kendini. çok erken gittin, çok.
naif, güler yüzlü, zeki, mizahi.
özlenen insan.
gökhan semiz anısına calgı cengi filmi arz edilmiştir. rahmetle anıyorum kendisini.
1998 yılında feci bir trafik kazasında kaybettiğimiz sanatçımız. grup vitamin ile daha pek çok güzel işe imza atacakken böyle talihsiz bir olayın olması biz sevenlerini üzmüştür.
grup vitamin in vefat eden üyesidir.
Dün akşam ansızın aklıma geldi, ve onun anısına aşağıdaki linkte bulunan kayıtı yaptım.
http://www.fileden.com/fi.../9/3165063/istanbulda.mp3
ruhu şad olsun.
aşağıdaki videosunu izlediğimde gözlerimi dolduran, çocukluğumda beraber büyüdüğüm sanatçı. Allah rahmet eğlesin.

http://www.dailymotion.co...teksin-gokhan-semiz_music .
zamanının ötesinde bir mizah anlayışına sahip olmuş bir grubun mihmandarı, büyük insan.
çocukluğumuza işleyen grup vitamin parçalarının mimarı.

bizzat görmemekle beraber mezar taşında kendisine ait olan "birlikte eğlenemeyen insanlar birlikte bir gelecek kuramazlar" sözünün yazdığı söylenir.
doğum gününden * 5gün sonra daha 27 yaşındayken (bkz: 27 sayısının laneti)aramızdan ayrılan yetenek abidesi kişilik. doğumgünlerimizin aynı olması sebebiyle ara ara aklıma hep aynı soru gelir. ya ben de...? neyse ne. isteğim, o soru cevap bulursa benim de mezar taşımda aynı şey yazsın yeter. ''beraber eğlenemeyen insanlar,beraber bir gelecek kuramazlar.''
12 ocak 1969 istanbul doğumlu, tiyatro sanatçısı ve müzisyendir. grup vitamin grubunun solistidir. 29. yaşına girdikten birkaç gün sonra, trafik kazasında yaşamını kaybetmiştir.
"hele bir de sen yoksun ya, çok yazık..."

iyi ki doğdun gökhan semiz. hadi yine aramızda olmayı dile, istersen mumları hep beraber üfleriz. sen yeter ki aramızda olmayı dile...
hala 29 yaşında. 30 yaş ona yakışmaz zaten, o çocuktu hep.
''sen kocaman bir çılgınsın'' göklerde en güzel hanlar senin olsun inşallah.

özlenen sanatçı.
hiç ölmediğini varsaydığımız için, ölüm yıldönümünde entry girilmediğini ummak istediğim, şen kahkahaların, ince espirilerin adamı... özlenen...

allah rahmet eylesin...

sıkıldık istanbul'da be gökhan abim...

http://www.youtube.com/watch?v=v5msTy4UIC0
Özlediğim insandır.
inanki teksin.
--spoiler--
buralar aynı,
o günden beri...
--spoiler--
yazıklar olsun bize ki unutulandır... suratımıza tükürse hakkımızdır.

dün -dilim varmıyor ama- ölüm yıl dönümüydü gökhan abi'nin. gün içinde girilen entryler arasında aradım bulamadım ismini. iyimser davranıp herhalde başlıkların hızlı değişmesinden olsa gerek diye başlığına girdim. yok. kimse hatırlamamış. olsun dedim. ben yazayım madem. kendimce onu andım. sonra bekledim bakalım kaç kişi daha hatırlıyor diye.

ben dahil sadece üç...

yazıklar olsun...

başlıkta sadece seksen entry var. seksen evet.

ajdar anık başlığında kaç var dersiniz? şu an 806.
justin bieber başlığı? şu an 1078.
iki günlük şöhret aref ghafouri? 919...

yazık gökhan abim... yazık...

sevgili gökhan abim,

gittiğin günü pek hatırlamam. zaten soyadlarımız aynı diye sen öldükten sonra okulda hep sordular bana "akrabanız mıydı?" diye... akrabalık yoktu annem söylemişti. senin şarkılarını dinlerdim komikti benim için. katıla katıla gülerdim. eğlenceliydi. öncelikle şunu bil; sen mizah kelimesini harf harf yemiş ince zekalı biriydin. gençliğin, samimiyetin, gülüşün, müzik kulağın hepsi şahaneydi. o dönem yaptığınız şarkılar bile bu gün, beş kanallı ses sisteminde dinlenebilir. bu gün şarkıcıyım diye geçinenler daha senin 'ti' ye almak için hazırladığın şarkıların alt yapısını bile geçemiyorlar. neyse ya bu teknik konuları geçelim... can sıkı olmak istemem.

abi sen gittin gideli bu gençler çok değişti. unuttular seni be abi. salak saçma insanlara değer verip; seni, barış abi'yi, paşamızı, cem abi'yi hatta sadri abi'yi bile unuttular...
ve ne var biliyor musun? bu saydıklarımı dinleyenlere -izleyenlere de hor gözle baktılar. aşağıladılar. ben izin vermiyorum abi onlara. kim gelirse gelsin, kim ne derse desin, seni tanımasam da, hiç konuşmamış olsam da, bazen yüzün bile bir silüetten öteye gitmese de hatrımda, inan özlüyorum seni abi be...

sen gittikten sonra bir şarkı söylediler senin için abi. seninle beraber söyledikleri şarkılar gibi eğlenceli değil. insanın boğazına düğüm atan o şarkılardan. sen olsan belki dalga geçerdin. böyle şarkı mı olur derdin. ama abi, senin şarkılarından birini dinlediğim de hep aynı şey oluyor. önce gülmemek için zor tutuyorum kendimi. sonra ağlamamak için. şarkıda dediği gibi sıkılıyorum istanbul'dan zoruma gidiyor abi... nasıl bir vefasızlıktır bu abi?! seni dinlemiş bir insan nasıl hatırlamaz seni? o kadar mı yaşlandım ben ki etrafımda seni dinleyen insan kalmadı?!

--spoiler--
bu sabah yine her sabah ki gibi sıkıldım istanbul'dan
moralim bozuk, cereyan kesik, hele bir de sen yoksun ya, çok yazık...
--spoiler--

bi tek güldürmedin ya bizi.. o da ayrı mesele...

inan ki teksin abim...

--spoiler--
yanımda yoksun
alkole sebepsin...
--spoiler--

sinirimden derdimi de anlatamadım abi sana ya... neyse... sen onlara bakma abi... biz üç kişi de olsa seni unutmadık... ben çocuklarıma tanıtmadan, seni onlara emanet etmeden ölmek istemiyorum açıkçası... ne desem laf değil abim... odalarda ışıksızım abim...

nurların içinde yat abim...
özleten adamdır.. biz çok sevmiştik, ama bizden daha çok sevenler varmış.. bi gün bi yerlerde buluşmak ümidiyle güzel insan...
piyasanın orjinal adamlarından biriydi. bir kez daha rahmetle anıyoruz.
ne zaman grup vitamin dinlesem içimi acıtandır. keşke bu kadar erken gitmeseydi.