bugün

90 ların sonlarına doğru yaptıgı müziklerle bizi bizden alan bir gruptur.
(bkz: fatoş almış oragını)
''bu sabah yine her sabahki gibi sıkıldım istanbuldan
moralim bozuk, cereyan kesik, hele birde sen yoksun ya çok yazık.''

sözleriyle yürek burkan sarkının yorumcusu olan grup.
hala kulaklarımızda çınlayan ve duydukça da güldüğümüz şarkıların yaratıcısı gruptur.

-Fatoş,ismail,ah be güzelim,hıyarsın,ellere varda bize yokmi,ha kro ha entel,maganda,arabesk,dokundur,ayı,metalmen... gibi şarkıları halaa dinlemekteyizdir.

ancak ciddi bir şarkı da yapabildiklerini ispatlayıp dağılmışlardır."hele birde sen yoksun ya çok yazık."
istanbulda isimli sarkısı
oyle harika oyle tatlı bi şarkıdırki
oyle abartılı divan edebiyatı askları yoktur sozlerinde
"bu sabah yine her sabahki gibi sıkıldım istanbuldan
moralim bozuk cereyan kesik hele birde sen yoksun ya cok yazık"

gunluk sacma we kucuk sıkıntıların insanı nasıl bunalttıgını anlatır
sevgiyi hissettirir

ayrıca birde saskın demokrat diye bi şarkıları wardı ki oda dinledigim en guzel "tası gedigine koyan" sarkıydı
istanbul da gibi süper parçaları olan, aslında geyik sözlerle komik şarkılar yapan, akabinde rakip olarak "(vitamin değil) şifa niyetine" diye bi grubun çıktığı grup.*
pisikoloji düzenleyici bir gruptur. zira 90 larda (ben başta olma üzere) çevremdeki bir çok insan kişisel/ergenlik/ailevi sorunları ile boğuşurken arabesk şarkılar dinleyip bunalımdan bunalıma sürüklenmek yerine, grup vitamin'in eğlenceli ve en önemlisi ince esprili şarkıları ile kafa dağıtıp sürekli bunalımda olma ve hayatın kendine ne kadar da acımasız davrandığı isyanında olma durumundan kurtulmuşlardır.
Teşekkür edilesi minnet duyulası bir gruptur.
türkiye'de müzik adına belaltına vurmadan mizah yapan nadir müzisyenlerin kurduğu iyi işler yapan gruptur,ayrıca takip edilesi bir sözlük yazarıdır.
"beraber eğlenemeyen insanlar beraber gelecek kuramazlar" sözünü bize ezberleten günümüzde eksikliği bir hayli hissedilen gokhan semiz'in ölümünden sonra hepimizi üzen emrah anul ve selçuk aksoy'unda mensubu olduğu süper grup
en iyi turk grubuydu. *
Ayrica jeoloji muhendisi oldugundan suphelendigim bir yazar.
uludağ sözlük beyninde jeolojik bilgilerin toplandığı bölüme verilen ad.
(bkz: aşığın şiiri) (bkz: ellere var da bize yok mu) ve (bkz: ismail) dinleyenleri kırıp geçiren dinlenesi parçalarıdır... (bkz: de bize de bize de bize de ellere var da bize yok me)
(bkz: dokundur)
günümüzdeki lise öğrencilerinin bilmediği ama bizim dönemimizde bir hayli dinlenen, müthiş komik bir gruptu. bir arkadaşın hard diskinde görünce şarkılarını hemen yükledim. biraz nostalji...
(bkz: ismail)
(bkz: bol vitamin)
(bkz: fatos)
(bkz: rambo)*
(bkz: elere varda bize yok mu)
(bkz: turkish kovboylar)
an itibariyle sözlüğe bilgi girişi yaparak, sözlük kalitesini artırma çabaları içerisindeki kutlanası yazar.
grubun lideri gökhan semizin trajik ölümünden sonra çekilen istanbul'da klibi ağlatır.*
onu bunu kafana takmayacaksın
dertleri kederi çöpe atacaksın
bir de sıcaktan çıldıracaksın
takmayacaksın tak açacaksın
(bkz: fanta reklamı)
sözlüğün transport tekniği uzmanı, faydalı entry üreteci.
türkiye'de yapılabilecek en guzel şeyi yapmış olan ve halen şarkılarını dınlememe neden grup.
(bkz: al askini sok)
(bkz: ellere varda bize yokmi)
(bkz: zonta)
(bkz: ismail)
(bkz: hamiyet)
hayranlarının uğrak yeri http://www.gokhansemiz.net olan grup. gökhan semiz'e ithafen bütün şarkıları hatta fazlası downloada açılmıştır.
sözlüğe geliş sebebim, okul arkadaşım, eşim, meslektaşım, diğer yarım, herşeyim olan sözlük yazarı
1990'ların başında kurulmuş, ilk kadrosunda Gökhan Semiz, Ufuk Yıldırım ve Ercan Saatçi'nin de bulunduğu Türkçe Rap grubu.

Grup Vitamin 1990 yılında Bol Vitamin albümünü çıkarmıştır. Grup, döneminde çok tutan yerli ve yabancı şarkıları kullanarak hicivler yapıyordu. ilk kadrosunda Gökhan Semiz, Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi, izel (izel Çeliköz), Sertaç Demirtaş, Emrah Anul, Selçuk Aksoy ve Murat Uzunal bulunuyordu. Bu albümden sonra Murat Uzunal gruptan ayrıldı ve 1992'de Yangın Var albümünü çıkardı.

Bu ilk albümün getirdiği umulmadık başarıdan sonra grup içinde çıkan anlaşmazlıklar sonucu grup ikiye ayrıldı. ilk başta Gökhan semiz ve Selçuk Aksoy beraber Vitamin olarak sahne almaya başladılar. Bu ikilinin ilgi görmesi ve iş yapması üzerine gruba Emrah Anul ve daha sonra Sertaç Demirtaş'ta yeniden eklendi.

Aynı dönemde Ercan Saatçi ve Ufuk Yıldırım'da Vitamin adı ile konserler vermeye başladı. iki ekip arasında "hangisi gerçek Grup Vitamin" tartışmaları başladı. Esasen Vitamin konsepti Gökhan Semiz'e ait olduğu için bu işi sürdüremeyen Ercan ve Ufuk isimlerini önce Uf-Er'e çevirip daha sonra bu tarz çalışmaları hepten bıraktılar.

1992 yılında Yandık Desene albümünü, 1993 yılında Üşüttük albümü izledi. Bu arada inter Star (Başlangıçta Magic Box, şimdi Star) televizyonunda dansçı Aslıhan Öncü 'yle birlikte, 1992-1993 arasında Eğlence Sırılsıklam programını yaptılar. Ercan Saatçi'nin ayrılmasıyla grup liderliğini üstlenen Gökhan Semiz, 1992 yılında ilk solo albümü olan Mikrop'u çıkardı. 1993'ün sonunda Sertaç Demirtaş gruptan ayrıldı ve grubun eski üyesi olan Murat Uzunal'la Bizim Çocuklar albümünü çıkardı ve 1995'te aktif müzisyenliğe son verdi. Şimdi Mahsun Kırmızıgül'le müzik şirketi ortaklığı yapmaktadır. Murat Uzunal ise 2002 yılında Ispanaklı Yumurta albümünü çıkardı.

Sertaç Demirtaş'ın ayrılmasıyla 3 kişi kalan grup; 1994 yılında Aşkın Gözyaşları albümünü çıkardı, ertesi yıl onu Zeytinyağlı Yaprak Dolması albümü izledi. Aynı yıl grubun üyesi olan Selçuk Aksoy, Rüzgar adlı bir solo albüm yaptı. Grubun 1996 yılında çıkardığı Deli Dolu-Best Of albümünden sonra Gökhan Semiz 2. ve son solo albümü inan Ki Teksin'i 1997'de yaptı. 1998 yılının başında Gökhan Semiz bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi ama grup, son albümleri olan iyi Günler Türkiye'yi piyasaya çıkarabildi. Bu albümden sonra grup, faaliyetine son verdi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Vitamin_%28Grup%29

aşığın şiiri

off üzülme bebeğim sakın üzülme
olmadı işte ayrıldık
kızmadım sana kızamıyorum
yeterki sen üzülme
ben sana hiç kıyarmıyım yani o kadar da hıyarmıyım..
hıyar dedimde aklıma geldi
yeni sevgilinle aran nasıl
oda seni benim seni çok sevdiğim gibi seviyor mu?
arasıra görüşelim olur mu?
misafir ol gel bana yumurta kırayım sana
param pulum yok ama borç yazdırırız bakkala
seni nasıl sevdiğim senin hiç şeyinde eee umrunda değil..
hatırlarmısın bilemem o mahur beste çalar müjganla biz fenalaşırdık
ben sahi geçen gün bekledim seni
saza niye gelmedin? seni bilmem ama ben acayip gaza geldim..
sonra soda içtim geçti
hatırlamalı sevgiyle anmalı
unutmamalı incitmemeli uçan memeli kaçan memeli tutan memeli..
öbürüde gelmiş hani bana hani bana demiş

biliyorsun ne yapsam ayrılamam senden asla
hafife alma aşk vurur insana
birde yer vurur sonra
masa tenisi bu kadar kolay sanma
ilvanlım ilvanlım aman aman
aman neyse..
sen çok güzelsin a acayipsin b acayipsin c hiçbiri d hepsi

hatırlarmısın sazlar çalınırdı çamlıca'nın bahçelerinde
benimde arabanın teybini çalmışlardı
şimdide seni çaldılar benden
ve şimdi içiyorum her gece her gece başka bir işkembe
paça tuzlama kokoreç kelle..
gel beni kısmen yelle
hee unutmadan ebabil bir kuşsa saka daha kuştur
saka kuş olarak kalacaktır
kuştur kuş olacaktır..
kuştu kuştunuz kuştular kuşarlar
şiirime burda son verirkene

1dk doktor bey geliyorum
şiirime burda son verirkene seni çok sevdiğimi söylemek istiyorum
hee bide yeni bir kedi aldım o da çok şeker
gidişim suskun olmuştu ama dönüşüm muhteşem oldu
yaslı gittim şen geldim aç koynunu ben geldimm..
her dinleyişte biraz da olsa insanı gülümsetebilen bir şarkıdır.*
(bkz: askın gozyasları) * *