bugün

entry'ler (272)

bi dakka yav nevroz bizim değilmiydi amk

noel, yeni yıl, oktoberfest, 1 nisan da onlarındır aslında, yakında kutlamaya başlarlar. ayrıca noel baba aslında hewal babadır.

trabzon rize artvin üçlüsü

artvin türkler,gürcüler ve lazların kültür harmonisdir, akordiyon bolca kullanılır, rize'de tulum daha geneldir, trabzon'da ise kemençe hakimdir. yöresel ağızlar da farklıdır. kabaca örnek verecek olursam, ( geliyorum ) trabzonda celiiyrum, artvinde geliyeram şeklinde telaffuz edilir. balıkçılık trabzon'da çok yaygınken, rize'de çaycılık daha geneldir. diğer illere göre artvinliler daha sakin ve kavgadan uzak duran kişilerdir, ancak güreşte oldukça başarılıdırlar.

whatsapp

devrim gerçekleştiren nadir uygulamalardan biridir. mms olayını tamamen, sms olayını ise çok büyük oranda bitirmiş uygulamadır. sesli arama fonksiyonu normal hat üzerinden konuşmaları bitirip bitiremeyeceği zamanla anlaşılacaktır.

beyazıt öztürk

bir gün youtube'da gördüğüm yorum, tüm hislerime tercüman olmuştu sanki.
beyaz, buzdolabında unutulan kurumuş yarım limon gibisin, bir işe yaramıyorsun, ama hep ordasın. türünden bir şeylerdi. işte benim hislerim de bu şekilde.

yaran counter strike nickleri

karamurat
karamurat1
karamurat2
karamurat3
bizde böyleydi.

sözlük yazarlarının ingilizce seviyeleri

are you cola ? are you disco ?
şaka şaka,
oh well it's just joking. as you know the best comedian of our country , made this joke in one of his stand up.

3 şarkıyla yazarların müzik zevkleri

barış manço - dönence.
michael jackson - smooth criminal.
anonim - atabarı.

symbian

geçen yıla kadar kullandığım işletim sistemi. s^3 ile bardağı taşırmışlardır bence. android, ios kullanıcıları çatır çatır uygulamalar, oyunlar deryasında yüzerken, symbian kullanıcıları maalesef boynu bükük ellerindekilerle yetinmeye çalışıyorlardı. zaten olan uygulama ve oyunlara güncelleme de gelmiyordu. yani ninja fruit oyunu çok sonradan geldi, evet. ancak güncellemesi olmadı hiç. görüntülü görüşme, internet üzerinden bedava mesajlaşma özellikleri de gelişmedi hiç. whatsapp stabilize edilmedi, güncellenmedi. su gibi bataryayı içti. ios, android kullandıktan sonra windows phone'a geçen birisi olarak, sanki eski symbian'a dönüyormuş gibi bir his kaplamadı değil.

üniversitede son sınıf öğrencisi olmak

aslında okuduğunuz bölüm ve cinsiyetinize göre değişen bir durumdur. erkekseniz 2 kat daha sıkıntılıdır, bir çok kız nişanlanmayı ya da evlenmeyi bekler, erkeklerse askere gitmek ve iş aramak arasında sıkışıp kalır, buna bir de kpss eklenir. genelde yoğun geçer zaten, onu yap bunu bitir, ardında da son sınıfa kadar yaptığın eğlencelirin %10'u kadar bile eğlenceli olamıyacak bir de veda partisi olur. sen sadece geçmiş seneleri hatırlarsın.

müslümanlığın yasaklarla dolu bir din olması

halbuki devletler, toplumlar, topluluklar ve hatta küçücük dernekler bile kurallar ya da yasaklar koymuyorlar hiç değil mi ?

gece yatarken kurulan hayaller

yaş ilerledikçe gerçekcileğe doğru giden hayallerdir. 8 yaşında superman gibi uçsam diye hayal ederken, 30lu yaşlarda şu işler yoluna girse, yazın tatil yapsam gibi hayaller kurulur.

çocukken zenginlik belirtisi sanılan şeyler

- kinder sürpriz
- kivi muz vb.
- bianchi bisiklet
- mikasa ayakkabı ve ya top
- ışıklı ayakkabı
- kaykay
- akülü araba
- sega, playstation

thriller

pek bilinmez ama dünyanın en çok satan videosu ödülü de var, klip vhs formatında piyasaya sürülmüş, o da rekor kırmıştır.

windows 10

laptopta w8 ve telefonda w8.1 kullanan biri olarak çok umutlandığım, bu yüzden hayal kırıklığı yaşayabileceğim daha tam sürümü çıkmamış işletim sistemidir. laptopta ve telefonda metro görünüm bir şeye yaramıyor, bu yüzden değiştirilmeli, akıllı telefonlarda ana ekran 3 parçaya ayrılmalı, şimdiki ayarlar menüsünün yukarıdan aşağı sıralanması görünümü, ana ekranda aşağıdan yukarı çekilince falan çıkmalı. ya da ana ekranda bir widget ya da klasörde olmalı,bastığımız gibi ayrı bir ekranda bir ekrana sığacak şekilde çıkmalı. windows oldukça güçlü bir kurum, 1 milyon dolara tüm android uygulamalarını satın alır inanın, bir kaç tane de ios gibi kendine has uygulama çıkarırsa, ( ios garageband gibi) önüne kimse çıkamaz. uygulama+oyun marketinin ne kadar önemli olduğunu ya fark etmiyorlar, ya da çözüm üretecek bilince daha gelemediler. windows 10 laptoplarda her türlü kullanılacak zaten, telefon,tablet,pc de kullanılabilir olması, tüm uygulamaların ve oyunların her birisinde uyumlu olmasına bağlıdır. bunu ios yıllar önce başardı, windows da başarabilir.

ios vs android

android lollipop'un ios 8 den kat ve kat daha iyi olduğu yorumlarını teknoloji siteleri ve youtube incelemelerinde çok rastlıyorum, stabillik olayını androib lollipop ile aştı yorumları gelse de, durum pek de öyle değil. android, windows phone ve ios kullanan birisi olarak, ios'un eskisi gibi kral olmadığını kabul etsem de, hala ileride olduğunu söyleyebilirim. daha iyi olduğunu söylemek yanlış olur. kişisel zevkler farklı.

neden hala önde derseniz, market konusunda, her ne kadar ios paralı dense de, ios kesinlikle öndedir. mesela garadeband gibi bir müzik uygulaması var mı androidde ? android de stabil artık dense de, hepimiz 1 yıl sonra performansının düşeceğini biliyoruz. elbette android oldukça yol kat etmiş durumda, ancak ios çok az farkla da olsa önde, gelecek kimde derseniz, market ve metro görünümde ciddi değişiklikler yaparsa windows phone'da derim.

nokia lumia 1320

yeni sahip olduğum telefondur. abisi 1520'nin fazla kırpılmış halidir. symbian rezaletinden sonra nokia'ya tövbe etmeme rağmen windows 10 çıkacağı haberleri üzerine son bir şans verdim nokia'ya. symbian, ios, android kullanmış biri olarak risk aldım. artıları, başta pil, gerçekten çok iyi. tasarım, büyük ama hoş duruyor. fiyat, performansı fiyatının üzerinde. eksilerine gelirsek, çözünürlük o kadar yüksek değil, yazılarda bariz belli oluyor. kapasitif menü ve kenar tuşları, aydınlatmaları yok menü tuşlarının ayrıca kenardaki ekran kilit tuşuna parmağınız gidiyor yanlışlıkla telefonda görüşürken, kapanabiliyor telefon. arka kapak, arka kapağın çıkması çok güzel, değiştirebiliyorsunuz, ancak bataryayı çıkaramıyorsunuz. ve en büyük eksiği, kamera ! ön kamera rezalet ötesi, selfiyi bırakın, görüntülü konuşmalar bile berbat. öylesine konulmuş vga. arka kamera çok kötü değil, ama zoom yaparsanız rezalet. video çekimi çok kötü değil, ancak bu kadar büyük telefona b kamera koymak kimin fikri bilemedim, muadili olarak asus zenfone 6 var. kamerası ve özellikleri dahi iyidir, android seviyorsanız. ben aldım, kamerası hariç memnunum

almanca bilen sözlük yazarları

das bin ich, aber ich bin nicht aus deutschland.

kobane direnişi çanakkale yi gölgede bıraktı

etekle isidden kacan, 10 bin isidliden kacan 130 bin kisiyi hesaba katar, savasicaz diye telleri gecip 2 saat sonra acin kapilari diye geri gelenleri dusunur, amerikan attigi bombalari da eklersek, bizim koyun karsi koyle olan mucadelesi kadar bile degeri yoktur tarih acisindan

kalabalıkta gözlüğün yere düşmesi

amerikan hapishanelerinde banyoda sabunu yere dusurmek kadar sorunlu olmayan eylem.

yeni kimlik kartlarıyla kürt leri soymak

muhtarliktan alinan fakirlik kagitlariyla yine baskalarina kesilecek fatura eylemi. benzer ornekleri icin elektrik faturalari ve sgk odemeleri gosterilebilir