bugün

(bkz: popülerlik uğruna ya rab ne götler acılıyor)
eksi sözlük olusumunda ssg den sonra az izlenim cok tahmin yöntemi ile söyleyebilirim ki, en cok katkisi bulunmu$ ki$idir. *
yalniz, eksi sözlük basliginda kendince verdigi ayarda takildigim nokta, madem gezintiye ciktin neden maskeni düsürüyorsun, yahut "iste geldim burdayim" havalarina bürünüyorsun ?
veni vidi vici yap be abi, kasma insanlari / kendini.

tavsiye : sözlükleri birlestirin, böylece kcük baliklardan kurtulur, gerenk olmayan gezintilere cikmazsiniz, hem meridyenleri sasiranlara iyilik olur.

kendime tavsiyem : ulan sen ne bokuma guru gibi sözlük tanrisinin kankasina laf söylüyorsun.

ümmete tavsiyem: ek$ide yazar olmak, gercekten bu alemden haberdar olanlar icin bir ayricaliktir.
adamlar * yillardir bu i$in icinde, sen *ise "dün boktun, bugün koktun" modundasin, ayarin allahini alirsin. * * *
$eyh neyimdir, acilari dindirmeye mi geldi acaba?
acsin herkes kanayan yarasini, gosterin lan amcaya!
bir efsanedir gidiyor insanı. yaa gelsin yazsın bir şeyler ya da yazmasın. kim ona yaz ya da yazma diyor. aslında bu adamın sözlüğe geldiğine sevinerek ne yazık ki bizler hafiften ezik konumuna düşüyoruz. sallamayacaksın ki bu adamları o zaman kıymetin anlaşılacak. salla ekşiyi zaten. kaliteli kaliteli dedik, adamların entry silme sebepleri bile götümüze girebilir şeklinde. burada yap bakalım öyle bir şey valla adamı lefkoşa'da sallandırırlar. neyse konuyu dağıtmadan demeliyim ki yazsın veya yazmasın, o da bizim gibi yazardır. böyle insanları tanrılaştırırsanız onlar da sizlere tanrılık yaparlar.
(bkz: guru bana kefil ol lan allahsiz) *
yıllardır bu işin içinde olup herkese en gral ayarı veren adam mış. ayağımızı denk almamız lazım mış, yoksa ayarı alıp gider yatak altında ağlarmışız, herkes için böyleymiş.

bizim sokata bi tane arif usta var, adam yıllardır marangoz ama kendisine yeni bir çırak aldı, çırak bir sene sonra usta olup bütün kaynakları karıştırarak kendi ustasından öğrendiği bilgileri üçe dörte katladı. bir sürü yenilşik menilik vs işte (konu nereye gidiyor anladın dime) sonra işleri büyüttü, showroom falan. bu yıl 4. yeri acıyorlar, önceden kendi patronu olan kişi ile şimdi ortak, ama cocuk yıllardır bu işin içinde değildi. vs vs vs. demek istiyorum ki bir insan mal olduktan sonra, yani daha kafadan lan burda bilmem kaç yıllık adam var biz anca bokumuzu yeriz onun yanında diye düşünmeye devam ettikce, o boku yersin güzelim.
ben guru olsam * sözlükten * her allahin günü minimum 1 (bir) hatunu alir, cevirir, ham yapardim, o nedenle fena kiskanmaktayim bulundugu sözlügü ve konumu,

bundan dolayi kendisine ahlaksiz teklif yapasim var;

bana bir günlügüne eksi sözlükte guru olma $ansi ver sana 150000 $ (yüz elli bin dolar) cash ödeme yapayim.
(bkz: pilav ustu guru)
hoşgelen ama bazı kesimlerce hoş karşılanmayan insandır. anında 300 kelimelik türkçesi ile kombinasyonlar yapabilen insanların ayarlama çalışmalarına maruz kalmıştır. ha penisine takarmı takmaz mı bilinmez. ancak ekrana gülümseme atıp 'osuruk kayadan toz alır' demesi muhtemel.
Ne ironi nede yalakalık ,gözlemlediğim kadarıyla öyle havalı bir tip değil iyi bir insan. Aramıza gelmesinden mutluluk duydum. Ekşinin ağır taşlarından. **
çılgın mod: ekşi sözlükten guru kim??
larker: benim;
nostradomuz: hayır benim;
markasiz: yok lan bu benim;
huseyin sevki topuz: bendim ama artık siliğim;
zall: ya tamam gençler uzatmayın benim benim.*
hakkında bu kadar entry girilince (31) aklıma kötü şeyler getiren yazarmazar.
hakkinda bu kadar entry girilince karnim guruldamaya ba$ladi.
hakkında bu kadar entry girildiğini görünce çok fazla gurultu yapıp komşularını rahatsız ettiğini düşündüğüm yazar.
hakkında bu kadar gereksiz entry girince güzel sözlüğümüzün kalitesinin düştüğünü anladığım yazar.
adami biktirmak icin herseyin yapildigini görünce, ben olsam * * "yemisim sözlügünüzü, benim kral koltugum hepinizi satin alir" der ve ceker giderdim, ama o bundan cok ötesini düsünebilcek kadar tecrübelidir, misal piyes bile oynamisligi vardir, simdi bu adamla ben sen o ayni olabilirmiyiz ?
gercekler acidir, isot acidir, guru kraldir, sen ben o ise avam takimidir.

(bkz: i love you baby)
gereksiz sataşmalara maruz kalan, sadece yazarlığıyla ilgilenilmesi gerekirken absürd yorumlara maruz kalmış, iyi niyetli, yeni bir uludağ sözlük yazarıdır. gelişi hoş karşılanmasa da, umarız hoş bulur.
mesaj sayısını artırmak için açılmış başlıklar arasında biçilmiş kaftan.
hakkında bu kadar entry girilince sözlükte ikinci bir mea culpa olayının patladığını sandığım yazar.*
zamanında beni uçurmuş ve üstüne bir de ahkam kesmiş ekşi sozluk moderatörü, yüzde yüz haksızdır demiyorum ama aslında düşününce arkasından konuşmaya da tırsıyorum belki bir gün alımlar tekrar açılır diye. o kadar kötü durumdayım. eski sevgilinin yıllar sonra tekrar araması gibi. yüzsüzce gururu mururu bi kenara bırakıp geri dönecegim mekanın moderatörüdür. severiz, severim. abim..

gurur murur derken de guru lu kafiye yapacaktım olmadı..
--spoiler--
bu sozlukte uc aya yakin bir sure yazarlik yaptim ve daha sonra kendi istegim ile ayrildim.

soyleyecek bir cok sey var tabii ama en vahimini soyleyeyim, yetsin.

moderasyonu "kisisel entry", "karsilikli diyaloga yonelik entry", "noktalama isaretleri", "kufurlu icerik [kisilere edilen kufurden bahsetmiyorum]" gibi bazisi tamamen gereksiz, bazisi dayandiklarini belirttikleri "eksi sozluk formati" ile taban tabana zit, bazisi "kime gore neye gore" parametresine dayanarak hakkinda saatlerce tartisilabilecek anlasmazliklara gebe islerle ugrasmak yerine, zaman zaman [ornegin eger silinmez ise su an] anayasal suc olusturabilecek entryleri denetleme isi yapmazlar ise, yakin zamanda kapatildigini gorecegiz. istemeyiz, lakin oyle.
--spoiler--

spoiler editi : aşağılık kompleksine kapılmadan gösterdiği parmağına değil , gösterdiği yöne bakmakta fayda var zannımca...
muhtemelen bir sözlüğün , nasıl kurulduğunu , ne kadar sürede kemale erdiğini ve nasıl kapatılabileceğini az çok bilen birisi olarak , uludag sözlük hakkında dikkate alınması gereken bir uyarıda bulunmuştur. uyarısında artniyet aramak (niyetini bilemeyiz ama yazdıklarına bakarak) artniyetlilik olur.

bilgi editi : iş bu entry ekşi sözlüğe girişte moderatör referansı isteniyor , buradan guru'ya selam ederim hinliğiyle değil , sözlüğün tatile çıkmaması temennisiyle yazılmıştır.
süper bir adam, ailecek bütün sozluk camiası çok sever. kendisi kadar popüler olma gibi bir istegim var. adgasdhg..

(bkz: kanka naber lan)
yillardir ek$i sozluk uzerinden takip ettigim bilgisayar ile ilgili aramakta oldugum bir cok ba$lik altinda entrysi bulunan ve bu yonuyle $ahsimin bilgi dagarcigina fazlasiyla katkida bulunmu$ biri. cok ta$aga malzeme edilmi$tir lakin gun itibariyle uludag sozluk hakkinda yazdigi entry ile malesef bazilari gibi i$i ta$aga vurmami$tir. "uctum gitti, silindim, siktir edildim ama nedenini bile soylemediniz. ama uludag sozluk boyle degil o yuzden anayasaya kar$i gelmi$iz cok degil" mantigiyla iade-i entry yazan yigitlerin bi oturup soluklanmasinda fayda var. adama degil yazdigina baksana (... )