bugün

gençlik yıllarında çok güzel olan, * janis joplin zamanı white rabbit prensesi. sesi kalbimde titrer.
uğruna ölünebilecek kadın.janis kıskanmakta haklı.
şöyle bi de bir iki fotografını vereyim bana hak verin:
http://www.myimagehub.com...59/Jefferson_Airplane.jpg
http://www.hollywoodhangover.com/scan137o.JPG
http://www.summeroflove.o...an/grace.slick.baron.jpeg

estetik dahil hiçbir şekilde yapılamayacak kadar güzel bir buruna sahip olan jefferson airplane in büyülü sesi. 70 lerde yaşama sebebi.
sadece önüne gelen şarkıyı okuyan bir şarkıcı değil aynı zamanda söz yazarı, besteci. gittiği grupları en üst seviyelere taşımış insan, bayan syd barrett.
woodstock'un en unutulmazıdır kendisi, ayrıca janis joplin'in kendisini çok kıskandığı konuşulur, hatta bir açıklama yapmıştır !!Janis hayatın gözlemlerdi, herşeyi anlamıştı ve bu bilgeliğin getirdiği bir olgunlukla susar ve seğrederdi, biz ise çok gençtik, ne yaptığımızı bilmiyorduk'' diye, halbuki kendileri 28ini geçmiş nadide rockçılardan olup halen yaşamaktadır, 40'ından sonra rock söyliyenler komik duruyor diip köşesine çekilmiş zamanını eski rock'çı dostlarının portrelerini çizerek geçirmektedir...
bugün doğum günü olan mefta.
yayıla yayıla ,yılışa yılışa şarkı söylemeyen ender kadın vokeller den biridir...harikadır , iyi ki vardır muadili bir kadınla evlenmeyi hayal ettirecek kadar akıldadır.
ayrıca daha fazla keyif için the great society grubuyla olan performansına göz atılmalıdır.
etkileyici sesinin yanında kendisi bu dunyanın gorebilecegi en guzel hippidir.
jefferson airplane'in sesi ve görüntüsü çok çok güzel vokalisti.
jefferson airplane için bestelediği o muazzam parçalar bir yana, kendi solo çalışmaları da enfes olan harika ve bir o kadar da hırçın sesli hippi ablamız. özellikle 1980 yılında çıkardığı dreams adlı albümü kesinlikle dinlenilmelidir.
daha güzel, daha bi dört dörtlük bir kadın rockstar gelebilir mi diye düşünüyorum, sanırım gelmez.
60'larda ve 70'lerde yaşamak için yegane sebep olabilecek kadar gençken güzel olan kadın. saykedelik deli sesli hatun.
(bkz: live at the matrix)
(bkz: sally go round the roses)
70'li yıllarda yaşamış olsaydım kendime aşık edeceğim hanımefendiydi. şansına küssün.
ilk dinlediğimde sesi pek de güzel değilmiş demiştim. ama daha sonra her gün en az bir defa dinleyip "yok yok ben cidden malmışım" dedirten muhteşem ses. sesi güzel, resim çiziyor, müziğe başlamadan önce modellik yapıyormuş.*
janis joplin'in ''kıskandım'' dediği sestir.
kendisi masaüstü arka planıdır. ayrıca ilahi adaleti birazcık sorgulattıran kişidir kendileri ses var güzellik var tatlılık var bu nedir usta.
gördüğüm en güzel kadınlardan biridir. belki de en güzeli. sesi de acayip güzel.
Psychedelic akımın prensesi, yaşayan efsane.
sesini sevdiğinizin sesine benzetmenizle duyduğunuz sempatinin otuz katına çıkması bir olan, saykodelik dişi kişisi.
çok güzel , seside çok güzel. psychedelic rock yapan kadın.
dünya dışı güzelliği ve elf burnu dışında, evrensel bir misyonu da başarıyla üstlenen, amerikan mezalimlerini görmezden gelmeyen başı dik sanatçı, müzisyen, bestekar, vokal ve aykırı olmanın bu denli yakıştığı bir insan.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel