bugün

entry'ler (282)

ateist olma süreci

Bu süreç çok basit başlar fakat çok zor tamamlanır. Tek sorudur; Acaba?
insan beynine matkaplarla çivilenmiş yalanları yavaş yavaş sökmeye bu soruyla başlar, tabi cüret edebilirse. Öyledir ki, öyle korkutulmuş, öyle alıştırılmışızdır ki çoğunun aklının ucundan geçmez. Hem neden geçsin ki? Öldükten sonra yaşamakla kalmayacak dünyada yaşayamadığı tüm güzellikleri ve her istediğini ibadet ederek orada yaşayacak. Vaadler çok güzel ve bu vaadlerin istediği şeyler çok basit, bir koyup 1000 almak gibi. Hem toplum içinde de saygı görüyorsun, mücadele falan hiç bir şey yok. Yat secdeye eyvallah çeksinler, mis. Ama bir gün, bir gün olurda "Acaba?" diyebilirsen hayatın değişecektir, gerçeklerin peşinden gitmeye başlayacağın o gün yüzleşeceğin çok fazla yalan olacak. Alıştır kendini.*

Uzaklardan gelen not: Ateizm tüm dinleri hedef alır, sadece müslümanlığı değil!

bir birayla kafa olmanın yolları

içen adam bir birayla sarhoş olmaz. içmeyen adam hızlı içsin hafif döner kafası bu kadar dert etmeyiniz. Bakın özellikle adam dedim zira cici kızlarımız zaten bi birayla sarhoş olabiliyor.

on lira hesaba dokuzdoksan verip üstü kalsın demek

Şahsın "üstü kalsın" havası uğruna kendine güldürdüğü andır.

bir özelliği ile meşhur hayvanlar

insan - düşünmesi.

black like vengeance

2005 yılında kurulan Avustralyalı melodik death/trash metal grubudur. Özellikle air to the blood şarkısıyla beğenimi kazanmıştır. Buyrunuz http://www.youtube.com/watch?v=50oUxmCBgIw

bir kadın doğum uzmanı olarak recep tayyip erdoğan

Randevunu da al git

adalet ve kalkınma partisi

Her türlü ardını kollayan partidir, sırtı yere gelmez.

akp nin bir daha seçilmeyecek olması

inandığımız en büyük yalan.

sevişirken becer beni diyen kadın

Komik kadındır.

elindekinin değerini bilmek

Özellikle hangi elinle kavradığın önemlidir. Farklılık isteyenler ara sıra el değiştirir. Elindekinin değerini bilmek gerçekten mühim bir şeydir.

hala akp li olduğunu gururla söyleyebilen insan

Genelde gururla söylemez, oy verirler. Aramızdalar efendim.

ben bu yazıyı yaz a yazdım

Yaz mevsimine yazılan yazıdır.
bi siktir git.

aldığı beğenilere bereket çeken yazar

Sözlükte sadece insanların taktir edeceği yazılar yazmak üzere bulunan, beğenilen her yazısından sonra allah bereket versin çeken ilginç kişiliktir, esnaf ruhludur.

bir insanı uzaktan sevme sebepleri

Kişiye beslenilen hislerin vasıtasıyla beklentilerinizin kişiyle diyaloğa geçildiğinde gerçeleşip gerçekleşmeyeceği kaygısı, korkusundandır.

Konuştuğunuz taktirde onun sigara içisine, hareketlerine, bakışlarına vb. niteliklerine duyduğunuz saygının, hayranlığın kişinin ağzından dökülen salak saçma kelimelerle yok olabileceğinden korkmanız hatrı sayılır bir örnektir

yarışmada para kazananın hep eğitime harcaması

"Neye göre, kime göre eğitim?" sorusunu akıllara getiren söylem.

güzelim şarkıyı remixlemeye çalışırken piç etmek

özellikle türk dj lerin bu işi hummalı bir çalışma sonucunda çok iyi yaptığı boklama projesidir. Bıktık efendim.

uludağ sözlük e üye olma sebepleri

Bir bok zannetmek.

efes pilsen vs tuborg

Haksız ve saçma rekabettir. Niçin haksızdır bu rekabet? Çünkü efendim tuborg bira değil meşrubattır. iki farklı klasmanda yarış veyahut rekabet söz konusu olamaz.

türkiye nin zeki insanlara göre olmadığı gerçeği

Haybeye red ile farkındalığın ince çizgisinde gidip gelen şahısların üç kuruşluk fikirlerinin dilemmasında kıvranıp kaçmaya kalkması gerçeğinden daha soyut bir gerçektir. Üzülmeyiniz, zeka tohumlanabilen bir olgudur fakat kaçmak bal üretebilecek arıların ölmesine sebebiyet vermekten farksızdır.

başörtülü yazarların ortak özelliği

Başörtüsü takmalarıdır.