1. 1.
  pink floyd u kuran ve daha sonra kullandıgı hap ve benzeri şeyler nedeni ile ayrılmak zorunda kalan ve gruba pink floyd ismini bulan,bazı kısımlar tarafından öldügü iddia edilen güzel bi sese sahip çok yetenekli yaratıcı kişi.

  (bkz: wish you were here)
  4 ... pink floyd
 2. 2.
  bazı video görüntülerinde tribe girdigi anlarda görüntülenmiştir. o anda boş boş bakan amaçsız amaçsız hareketler yapan kişi...
  1 -2 ... pink floyd
 3. 3.
  http://www.milliyet.com.t...2/01/27/yazar/dundar.html
  1 ... aftermath
 4. 4.
  topragi bol olsun tum floyd severlerin basi sagolsun *
  1 ... azaelia
 5. 5.
  10 temmuz günü öldüğü açıklanan ve bizi yasa boğan efsane pink floyd elemanı...
  1 ... pink_floyd
 6. 6.
  "wish you were here" albümündeki bütün şarkılara ilham veren deli. bütün şarkılarda kendinden esinlenilmiş, "wish you were here" şarkısıysa direkt kendisine yazılmıştır. harcanmış bir insandı. toprağı bol olsun.
  ... jules
 7. 7.
  pink floyd'u psychedelic rock'ta ustalaştırmış, fekat girdiği tripler yüzünden gruptan bir nevi atılmıştır. daha sonrasında david gilmour'ın gruba dahil olmasıyla birlikte pink floyd progressive rock'a geçiş yapacaktır...
  syd'li pink floyd devam etseydi, şu ankinden çok çok daha da iyi bir grup olabilirdi.*
  2 ... doom caller
 8. 8.
  pink floyd ismini babasız bıraktı,şimdi r.i.p değil shine on you crazy diamond diyoruz.
  2 ... berhudarolyavrım
 9. 9.
  vegatable man olarak bilinen syd barrett pink floyd'dan ayrılışının ertesinde yaptığı iki solo albümden sonra inzivaya çekilmiştir. bazı müzik eleştirmenleri tarafından pink floyd grubunun gerçek kurucusu olarak kabul edilmektedir ama grubun david gilmour seven bazı fanları bunu tamamiyle reddetmişlerdir. haliyle syd in lsd'ye olan bağımlılığı sahnede ayakta durmasını bile zorlaştırınca artık syd'in gruptan ayrılması istenmişti. hayatının son zamanları bir çiftlik evinde ailesiyle ve resim yaparak geçirmiştir.
  1 ... de lorean
 10. 10.
  Syd Barrett *
  1946 - 2006


  BBC uzun süredir çektiği şeker hastalığı sonucu ortaya çıkan komplikasyonlardan dolayı hayata veda ettiğini duyurdu. Pink Floyd`un basın sözcüsü sanatçının "huzur içinde vefat" ettiğini söyledi. Grubun doğal olarak bu kayıpdan çok üzgün olduğunu da ilave etti.

  David Bowie de çok üzgün olduğunu söyledikten sonra, Barrett için "ingiliz aksanıyla söyleyişinin üzerimde çok büyük bir etki yaptığı ilk insandır. En üzüldüğüm nokta artık onu tanıyamayacak olmam. Gerçek bir elmasdı" dedi.

  Hayatı:

  Roger Syd Barrett Cambridge de doğdu ve orada grup arkadaşları Roger Waters ve David Gilmour ile okulda tanıştı. Avrupada çeşitli yerlerde arkadaşı David Gilmour ile birlikte folk şarkıları söyledikten sonra Londra daki Camberwell Sanat Okuluna başladı.

  Pink Floyd u kurduktan sonra hem grubun ilk hit parçaları See Emily Play ve Arnold Layne i yazdı hem de bazılarınca en iyi Pink Floyd albümü kabul edilen The Piper at the Gates of Dawn`ı.

  Fakat daha sonraki uyuşturucu alışkanlığı onu normal hayattan koparmaya başladı. Gruptan ayrılmadan önceki dönemlerinde seyircilere donuk gözlerle bakıp aynı notlara basmaya başladığında diğerleri onu geri plana almaya çalışarak David Gilmour u gruba aldı.

  'Zihinsel Çöküş':

  ingilterenin en önemli pop müzik programı Top of the Pops da görünmekten hiç hoşlanmayarak şovu terk etti. Programın yapımcısı Richard Buskin`e göre "Onun zihinsel çöküşünün başlangıcının ilk işaretiydi bu."

  Barrett`in davranış bozuklukları giderek arttı. Şizofreniye dönüştü ve tüm müzik hayatından koparak annesinin yanına taşındı.

  Grubun üyeleri zihinsel problemlerinin sadece uyuşturucu kaynaklı olmadığını, Syd`in o dönemde dahi kazandıkları üne karşılık dayanıklı kalamadığını söylediler.

  Grubun onun için yaptığı albüm Wish You Were Here ve tabii ki onun için yazdıkları ölümsüz şarkı Shine On You Crazy Diamond (Parılda Çılgın Elmas) onun, sevenlerin kalplerinde sonsuza dek parlamasını sağlayacak.
  ... vladurakul