1. 1.
  kktcnin en güzel şehridir bence. özellikle akşamüstü kaleyi dolaştıktan sonra deniz kenarında içilen biranın tadına doyulmaz.lakin pahalıdır biras o ayrı..
  ayrıca
  izmir bostanlıda bulunan bir cadde
  2 ... plug in baby
 2. 2.
  kktc nin truzim başkenti olarak bilinir ama bu deniz,kum ve sahillerinden dolayı yapılmış bir tespit değildir.pek çok kumarhane,gece klübü,genelevi içinde barındırdığı içindir.
  bünyesinde pek çok beş yıldızlı otel bulunur.-bunların kumarhaneleri mevcuttur-
  (bkz: colony hotel)
  (bkz: Jasmine Court Hotel)
  (bkz: Rocks Hotel)

  genelevlere night club denir.burada moldova dan gelen zavallı kadınlar çalıştırılır.
  (bkz: denizkızı night club)
  (bkz: golden girls night club)

  birde meşhur uluslararası bir üniversitesi bulunur.
  (bkz: girne amerikan üniversitesi)

  bu bağlamda pek çok öğrenciye de ev sahipliği eder.

  yabancılara mülk satışından dolayı emlak piyasası çok hareketlidir.zaten emlak işinin ucundan kenarından tutan Girneli zengin olmuş demektir.binlerce villa ve lüks ev ingilizlere satılmak üzere hazırdır yine binlerce emlakçı mevcuttur.kiralar çok yüksek ve sterlin bazında alınır.*
  1 -1 ... tfcvbg
 3. 3.
  edremitteki akçay büyüklüğünde bir şehirimsi.
  ... cnyt
 4. 4.
  şehir kadar büyük fakat kasaba kadar gelişmiş bir yerdir ancak. fakat kıbrısın en kalınabilir yeridir ama sıkıcıdır doğrusu.
  1 ... friday night
 5. 5.
  bir türlü sevmediğim, sevemediğim ama enfes dostluklar barındıran kktc şehri. gece girne-lefkoşa istikamatinde ilerlerken ormanın içinden geçerken camları açıp içeriye saf ve serin havanın dolmasına izin vermek gereklidir. o yolu sırf o temiz havayı almak için bile gidebilir insan.
  2 ... dulgerbob inciryapragi
 6. 6.
  italyan mahallesi fotoğrafçılar için tonla malzeme bulunduran şehir.
  ... ereksiyon kontrolu
 7. 7.
  1996 resmi olmayan sayıma göre 60 binlik nüfusu,Türkiyeye göre bir ilçe büyüklüğü ve nüfusu,turizim ve eğlence sektörünün bu nüfusla inanılmaz bir tezat oluşturması bence en önemli özelliğidir!!(Tezatlık)Bu arada tüm ülke gibi kişi başına ortalam 15 bin lira değerinde bir araba düşer Kıbrısta,kıbrısın tatil şehridir.(Zenginlik)30'a yakın kumarhanesi(Kıbrısta en fazla olan şehir)10 a yakın 5 yıldızlı oteli,bir o kadar striptiz klüpleri Türkiyede olmayan farklarıdır.Beş parmak dağları sahilden 1 km uzaktadır,geriye doğru yerleşimi doğal olarak keser ve yerleşim deniz boyuncadır.20 yıllık bir üniversitesi,2 kalesi,en az 5000 bin ingiliz gayrimenkulu olan şehir,hava alanına yarım saatlik mesafede.Kendinizi aşırı göçe uğramış,az nüfuslu ama eğlence sektörü diğer sektörlere göre 10-20 kat boost etmiş yarı avrupai küçük bir şehirde hisedyorsunuz.4 tane bmw x5 arka arkaya geçerken,2 tane ankösörlüde 10 kişi sırada olabilir..Esas olarak kumarhanelerin oluşturduğu eğlence sektörü sayesinde ünlüler fazla uğradığı şehird,hava sıcaklığı tüm ülke gibi yüksektir.
  1 ... unknownx
 8. 8.
  gece yaldız yaldız sularında yüzülesi, akşam tepelerine,bellapaise çıkılası, izlenesi bir şehir.74'de ilk çıkartmanın yapıldığı yerde şimdi bir anıt-özgürlük anıtı- ve bir plaj var.plajın türkçe menusu yok,sütlü çay var.
  1 ... veritaserum
 9. 9.
  hayatımın geri kalanını geçirebileceğim yegane yer. denizi ve karşısına dikilmiş beş parmak dağları. limanda gün doğumu ve ya gün batımı hiç fark etmez karşıdan gz kırpan toroslar ve kendini hatırlatan memleketim.ne gurbet ne vatan,ne cıvıl cıvıl ne tenha arad derede kalmış bir şehir.
  1 ... bandinii
 10. 10.
  odamda oturmuşum,girne manzarası camın hemen ardında. uzun zamandır bakmıyorum o manzaraya bu odanın penceresinden. esaslı bir fotoğraf lakin ben ezberledim o manzarayı.

  gemilerin dinlendiği limanı ışıltısıyla sarmalayan barların rengarenk ışık yağmuru. sarı, mavi, kırmızı, sırasıyla dönüyor. insanlar birde, bu odadan bakıldığında tıpatıp birbirine benzeyen insanlar. kimi türk, kimi ingiliz, kimi rum, kimi rus...pekte anlaşılmaz aslında nereli oldukları ama neredeyse yarısından fazlası tatlı bir sarhoşlukla sallanır hep. bazen apartmanın önünden geçerken bir kahkaha patlar ansızın, istemsiz bir tebessüm parlayıverir bende de. insana umut veren bir kahkaha olur sıklıkla, tüm sıkıntıları doğduğu toprakların sırtına yıkabilmiş, hayat kokan, umut veren bir içtenlikle atılan kahkahalar.bir eksikliğe karşılık atılan aşağılayıcı ve yaygaracı türden değil. anlardım ki ya eğlenceye gidiliyor ya da eğlenceden dönülüyor.

  bir de deniz, akdeniz. martılarının nereye gittiğini hala kimsenin bilmediği o martısız deniz. açıklarında hep demirlemiş bir kuru yük gemisi durur.onunda altı aydır orada neden demirlemiş olduğunu kimse bilmez. belki bozulmuştu, belki sefer sırasında mürettebat ayaklanma çıkarmıştı en iyi ihtimalle kaptan istifa etmiş ve şirketin yine deniz yoluyla yollayacağı kaptanı bekliyor olmalıydılar. akdeniz korsanları öleli bin yıl oldu neredeyse, o yüzden güvende sayılırlar aslında.

  toroslar diğer yakada gecenin karanlığına saklanan ve gözünü kulağını bu kıyıdan ayırmayan beyaz saçlı ihtiyar bir hayalet gibi. o hasta adamın hayaleti. biraz hırslı biraz da acıyarak durur ve kendini açığa çıkaran her sabah güneşiyle sanki düşünmeye başlar yine o uzun ve karanlık çıkmazları. ülkenin kokusunu üfler camdan içeri bazen, o zamanlarda 'bir nazım' olamasa da adam 'biraz nazım' olabilir işte. 'özlemek' fiili biraz daha hızlı vurur iç organlara, dil gelmekten korkar, bilir, beceremez de...
  ... bandinii