bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kktcnin en güzel şehridir bence. özellikle akşamüstü kaleyi dolaştıktan sonra deniz kenarında içilen biranın tadına doyulmaz.lakin pahalıdır biras o ayrı..
  ayrıca
  izmir bostanlıda bulunan bir cadde
  1 ... plug in baby
 2. 2.
  kktc nin truzim başkenti olarak bilinir ama bu deniz,kum ve sahillerinden dolayı yapılmış bir tespit değildir.pek çok kumarhane,gece klübü,genelevi içinde barındırdığı içindir.
  bünyesinde pek çok beş yıldızlı otel bulunur.-bunların kumarhaneleri mevcuttur-
  (bkz: colony hotel)
  (bkz: Jasmine Court Hotel)
  (bkz: Rocks Hotel)

  genelevlere night club denir.burada moldova dan gelen zavallı kadınlar çalıştırılır.
  (bkz: denizkızı night club)
  (bkz: golden girls night club)

  birde meşhur uluslararası bir üniversitesi bulunur.
  (bkz: girne amerikan üniversitesi)

  bu bağlamda pek çok öğrenciye de ev sahipliği eder.

  yabancılara mülk satışından dolayı emlak piyasası çok hareketlidir.zaten emlak işinin ucundan kenarından tutan Girneli zengin olmuş demektir.binlerce villa ve lüks ev ingilizlere satılmak üzere hazırdır yine binlerce emlakçı mevcuttur.kiralar çok yüksek ve sterlin bazında alınır.*
  1 -1 ... tfcvbg
 3. 3.
  edremitteki akçay büyüklüğünde bir şehirimsi.
  ... cnyt
 4. 4.
  şehir kadar büyük fakat kasaba kadar gelişmiş bir yerdir ancak. fakat kıbrısın en kalınabilir yeridir ama sıkıcıdır doğrusu.
  1 ... friday night
 5. 5.
  kıbrıs'ta bir şehir.
  ırzına geçilmiş, mahvedilmiş, bütün güzelliğini kaybetmiş şehir.
  betonlaşıp bozulmuş, kaybolmuş şehir.
  eski halini mumla aratan şehir.
  kaçılan, unutulan, bazen aniden gölgelerin arasından var olup bir hayalet gibi insanın yakasına yapışan şehir.
  anlaşılamayan, öksüz yetim kalmış şehir.
  belki de dünyanın en kadersiz şehridir, bilinmez, bilmezler.
  1 ... ashtarte
 6. 6.
  bir türlü sevmediğim, sevemediğim ama enfes dostluklar barındıran kktc şehri. gece girne-lefkoşa istikamatinde ilerlerken ormanın içinden geçerken camları açıp içeriye saf ve serin havanın dolmasına izin vermek gereklidir. o yolu sırf o temiz havayı almak için bile gidebilir insan.
  2 ... dulgerbob inciryapragi
 7. 7.
  italyan mahallesi fotoğrafçılar için tonla malzeme bulunduran şehir.
  ... ereksiyon kontrolu
 8. 8.
  vakti zamanında çok nezih bir şehirdi. huzurun peşindeki insanların yerleştiği bir yerdi, nefis bir doğa cennetiydi. şimdilerdeyse huzuru arayanlar bu şehirden nasıl kaçacaklarını, ve işin garibi kaçsalar bile kapağı nereye atacaklarını şaşırıyor. çünkü kaçılacak bir yer yok. memleketin -kuzeyde kalan kısmının- kaderi toptan girne'ye benzemiş...

  2003 yılında kuzey ve güney kıbrıs arasında geçişler -malum- serbest olunca (yani sınırlar bir nevi kalkınca), vaktiyle annan planıyla da öngörülen, rumların kuzeydeki mallarını talep etmesi olasılığı gündeme oturmuştu. (ki bu kaygı hala bitmiş değil, "yarın elimizden alınır" korkusuyla parsellenecek, üzerine bir bina dikilecek tek bir karış bile rumlardan kalma arazi kalmayana dek devam edecek; ve o noktaya da çok yaklaşıldı zaten.) hal böyleyken, milleti, eskiden -ve hukuka göre aslında halen daha- rumlara ait olan girne'deki mülk varlığını mümkün olduğunca çabuk elden çıkarma kaygısı sardı. boş alanlara (tarlalar ve arsalar) adeta arada boşluk kalmamacasına binlerce villa/ev/apartman/iş merkezi dikildi, bunlar da ya yabancılara ya da tuzu kuru gönüllü kıbrıslı türklere satıldı. keza en değerli ve en mühimi halka ait olması gereken sahiller bile gerek türkiyeli, gerekse yabancı sermayeye çoğu zaman kanunsuz nitelikte peşkeş çekildi. (bu durum tüm kuzey kıbrıs'ta aynıdır, burada mevzu bahis girne olduğu için konudan çıkmayalım.) bu şekilde de bir zamanların güzelim şehri tüm doğal ve kültürel dokusunu kaybetti, alt yapının yokluğu hasebiyle türkiye'den taşınan nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu kalabalıkları çekemez/kaldıramaz hale geldi, çevresel kirliliğin ve trafik sorununun had safhaya ulaştığı çirkin, çekilmez bir megaköyümsüye dönüştü. tüm bunlardan da öte ve en önemlisi, girne artık kıbrıs'a ait, kıbrıs ile alakalı bir şehir olmaktan çoktan çıktı. tasvir etmek gerekirse adana/mersin/hatay ve bir miktar da antalya illerinin karışımı portresinde bir şehir oldu. ne diyelim, ilgililerin ve sorumluların gazası mübarek olsun.
  2 ... ashtarte
 9. 9.
  1996 resmi olmayan sayıma göre 60 binlik nüfusu,Türkiyeye göre bir ilçe büyüklüğü ve nüfusu,turizim ve eğlence sektörünün bu nüfusla inanılmaz bir tezat oluşturması bence en önemli özelliğidir!!(Tezatlık)Bu arada tüm ülke gibi kişi başına ortalam 15 bin lira değerinde bir araba düşer Kıbrısta,kıbrısın tatil şehridir.(Zenginlik)30'a yakın kumarhanesi(Kıbrısta en fazla olan şehir)10 a yakın 5 yıldızlı oteli,bir o kadar striptiz klüpleri Türkiyede olmayan farklarıdır.Beş parmak dağları sahilden 1 km uzaktadır,geriye doğru yerleşimi doğal olarak keser ve yerleşim deniz boyuncadır.20 yıllık bir üniversitesi,2 kalesi,en az 5000 bin ingiliz gayrimenkulu olan şehir,hava alanına yarım saatlik mesafede.Kendinizi aşırı göçe uğramış,az nüfuslu ama eğlence sektörü diğer sektörlere göre 10-20 kat boost etmiş yarı avrupai küçük bir şehirde hisedyorsunuz.4 tane bmw x5 arka arkaya geçerken,2 tane ankösörlüde 10 kişi sırada olabilir..Esas olarak kumarhanelerin oluşturduğu eğlence sektörü sayesinde ünlüler fazla uğradığı şehird,hava sıcaklığı tüm ülke gibi yüksektir.
  1 ... unknownx
 10. 10.
  gece yaldız yaldız sularında yüzülesi, akşam tepelerine,bellapaise çıkılası, izlenesi bir şehir.74'de ilk çıkartmanın yapıldığı yerde şimdi bir anıt-özgürlük anıtı- ve bir plaj var.plajın türkçe menusu yok,sütlü çay var.
  1 ... veritaserum