bugün

Her bölüm birbirinden iyi.

Feyyaz kafası çok başka bir kafa şüphesiz.
Hangi yokluk avuçlarımı terletecek kadar güçlü?
Hangi boşluk bizi hüzünle terkedecek sabah gibi?
Bu sarhoşluk sanat gibi
Parmak uçlarımda gezinen ceset torbalarını gömdüm
izlediniz salak gibi (gibi)
Sokak çocuklarına barışı öğretin ve şarabı sevdirin
Ekşi biraz alışır öğrenir yazınca kainata gölge tek bi' karışı gölgemin
Fakat bu tedirginlik elimi kolumu bağlıyor bi' halat gibi
nihayet tüm bölümlerini bitirdiğim feyyaz yiğit & aziz kedi eseri...

ama ne yazık ki uludağ sözlük yazarlarının hiç ilgisini çekmemiş. oysa ki ekşi sözlük'te gibi dizisi başlığına 1169 entry girilmiş, tam 47 sayfa...

gibi dizisi, harika bir absürd komedi. biraz hayatın içinden ama çokça absürd. özellikle 7. bölümde resmen yerlere yattım karnıma ağrılar girdi gülmekten.

şahsen benim en beğendiğim bölümler sıralamam şöyle;

7. bölüm: ikinci yol.
9. bölüm: ayırtma yenilemesi.
1. bölüm: kokoriç.
12. bölüm: atın bulunuşu.
10. bölüm: kan parası.
8. bölüm: badana.
3. bölüm: nü model.
4. bölüm: erasmusla gelen yamyam.
2 bölüm: vatka.
5. bölüm: yanlış mentor.
11. bölüm: yılmaz bey banyo.

ayrıca beni sevindiren diğer bir husus, ekşi sözlük'te fazlaca beğenilmiş olması. zaten dizinin hitap ettiği kesim burası ve hedef kitle de bunu beğendiyse ikinci sezondan sonraki sezonlarda da devamı gelecektir diye düşünüyorum.

işte bunu yapacaksınız abicim.
orantısız zeka kullanıp insanları eğlendireceksiniz, hoş bu dizi ulusal kanallardan birinde olsa böyle ilgi görür müydü? asla.
neden? çünkü sansür olacaktı o zaman. sigara olmayacak, içki buzlanacak, küfür biplenecekti.
işte bu yüzden dijital platformlar desteklenmeli, ama pek çok dijital platform var ve her dijital platforma abone olma lüksü yok insanların. bu yüzden dijital platformlar bir araya gelip ortak bir havuz sistemi oluşturmalı ve daha çok kişiye ulaşmalılar...

harika bir iş olmuş, 3 gün boyunca sayelerinde epey güldüm. yolları açık olsun.

son olarak; (bkz: saat daha 8 büyücüler açılmamıştır)
neden ilgi çekmediğini merak ettiğim durum komedisi.

ortalamanın çok üstünde bir yapım olmasına rağmen uludağ'da yeterli ilgiyi görmemiş. durum komedileri türkiye'de pek tutmuyor okey. absürt komediye yeni alıştık bu da elde. ama bu baya iyi lan. haa pardon size burhan gibi süper karikatür karakter lazımdı değil mi? lütfen kurtulun artık şu çığırtkan komedi anlayışından. hadi dünya değişti çoktan biraz çaba arkadaşlar.

(bkz: erasmusla gelen yamyam) bölümünden başlarsanız daha akıcı çabuk içine girebileceğinizi garanti ediyorum. mutlaka şans verin. exxen'iniz yoksa dizipal'da mevcut.
oldukça farklı mizahı ile hemen yakalamak zor olan ama yakalandımı da bırakılmak istenmeyen dizilerin son yıllardaki masterpiece'i.

exxende ''bu ne lan böyle, yine abidik gubidik diziler mi türedi?'' demiştim ilk görünce. iyi ki de şans vermişim bu diziye. su gibi aktı gitti namussuz. yer yer haykıra haykıra güldürdü beni. ikinci sezonu sabırsızlıkla bekliyor bu beden.
ilk bölüm olan kokoriç var ya, tam bir başyapıt. Senaristler bunu nasıl yazmışlar lan.
s2 e2 kuki...

manyak bir bölümdü, şimdiye kadar izlediğim gibi bölümleri içinde durmaksızın kahkaha attıran bir bölüm olmuş.

2. sezon manyak başladı, çılgın ilerliyor. ilk bölümde vücutçu yalvaç ile bu sinyali almıştık, kuki bölümü gibi'yi zirveye taşıdı artık.

ulan 3. bölümde ne yapabilirler de kuki'den daha komik olabilir ki?

hafiften spoyler: (bkz: sahibeler sitesi)
ilkkancığımın derdine derman olsaydınız kötü yola düşmeyecekti çocukçağız...

feyyaz ve kedi...
manyaksınız olm siz var ya.!!!
-E benzer anlamında bir kelime. Bir şey gibi;bir şeye benzer.
izlerken zerre sıkılmadığım her an efsane bir sekans yakalayacakmışım hissiyatına sahip olduğum dizi. Bu sebeple vasat bölümleri bile gayet rahat izlenebiliyor.
bir leyla ile mecnun fanı ve ali atay sever olarak diyorumki, lm'den daha komik dizidir
feyyaz yiğit fanı olarak söylüyorum -ali atay ı da sevmem- kesinlikle Leyla ile mecnun dan daha komik değildir. zaten durum komedisi olduğu için çok durağan, komik ama pek güldürmüyor.
güzel kafalar yaşıyorlar yaşatıyorlar.
sevgili uludağ sözlük yazarları, bu diziyi seyretmiyorsunuz ya, çok şey kaçırıyorsunuz.
ekşi sözlük her gün bu dizi hakkında yorumlar ve entryler ile yıkılıyor, ama uludağ'da hiç ilgi görmemiş.
acaba sözlüğün seviyesine mi hitap etmiyor diye düşünüyorum.

evet, kesinlikle öyle.

bakınız 2. sezon 5 bölüm (bkz: çaça ve cosplay) daha bugün çıktı, izleyin hiç pişman olmayacaksınız.

--çaça ve cosplay spoiler--

görsel

--çaça ve cosplay spoiler--
(bkz: Sessiz laboratuvarın hırsızı)
Bu dizi başlamadan kısa süre önce feyyaz'ın youtube'daki dizisini tekrar izlemiştim. Aradaki kalite farkını daha net gördüm bu şekilde. Arada tırt bölümler çıksa da epey ilerleme kaydedilmiş.
Sıradanlığın içinde gizli, sıradan olmayan ne kadar şey varsa önümüze döken dizi...

En iyi bölümü nazarımca vatka bölümüdür. Aslında sıradan bir olaydır Yılmaz’ın yaşadığı, hepimiz de zaman zaman yaşarız böyle şeyler fakat dizi öyle bir hale getirip gözümüzün önüne seriyor ki hiç de sıradan değil aslında dedirtiyor.

Ayrıca ilkkan, ersoy ve Yılmaz’ın benim de arkadaşım olmaları için bir sürü şeyden feragat edebilirim. Çok değil yaa şöyle bir arkadaş ortamım olsa yeter bana. Başka bir şey istemem valla bak.

Seni çok seviyorum feyyaz, bul beni.
Terziden Sik Sik Şeyler Alınacak

https://youtu.be/LLPColmELgY
Son yıllarda izlediğim en iyi yerli yapımlardan biri, exxen leyla ile mecnun kısmında fena sıçtı ama gibi ile bile bir sürü abone kazanmıştır, umarım devam eder.
Ne olur 10 sezon falan sürsün.

Harika, müthiş, inanılmaz, fevkalade….
''birincisi senin marmara dans lisans kocaeli dans yüksek lisans okuduğun yalanı, ikincisi 35 kişinin ve hoşlandığın kızın gözlerine baka baka altına işediğin gerçeği''
ilk bölümü efsane olan dizi. yutupta izlenebilir.

https://www.youtube.com/w...1m5g&ab_channel=EXXEN
sendeki bu güç hevesi bizim ağzımıza sıçtı repliği tam benlik. söylemek istediğim en az üç kişi var.
Bu zamana kadar ertelediğim için pişman olduğum dizi.
1.sezon 11.bölümü çok tatlı olmuş ya, güldüren ama aynı anda hüzünlendiren, çokça doğal.
valla leyla ile mecnun u bıraktırdı. bunu izliyorum.
ha bi ara bıkar gene leyla izlerim lakin, lan badana bölümünde yarım yarım yarıldım.
adam salonu 20 tl ye boyuyor. komple olursa 2000 tl diyor.