bugün

entry'ler (295)

oyun önerileri

MMORPG olarak Guild Wars 2 öneririm aylık ödemesi yok ve çok büyük bir dünyası ve hikayesi var.

Talos Principle - Bulmaca ve felsefeyi birleştiren mükemmel bir oyun.

Skyrim - Elder Scrolls serisinin en iyi oyunu, uzun oynanış süreleri, fantastik ve kocaman bir dünyada kendi hikayenizi yazmanıza imkan tanıyan efsane bir oyun.

The Witcher 3 - Anlatmaya bile gerek olmayan yarım saat oynasanız bırakamayacağınız hikayesi ve oynanışı ile muazzam bir yapıt.

Portal / Portal 2 - Hikayesi ayrı güzel oynanışı devrimsel ve ayrı heyecanlı, hele bir de arkadaşınızla coop bölümlere girdiniz mi kafayı yerken çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Çok fazla oyun var fakat bu saydıklarım benim için çok değerliler, deneyin pişman olmazsınız.

hadisler neden başka başka

Ortada sahih ve sahih olmayan hadis diye bir kavram olması bile hadislerin güvenilmez olduğunun kanıtıdır, bunu hadisler şöyledir böyledir diye demiyorum isteyen inanmakta ve uymakta özgürdür, lakin Kur'an ile çelişen bir hadis birileri tarafından sahih olarak adlandırılsa bile hükümsüzdür bana göre.

gerçek islam bu değil

Cevap veremediği şeye, "gerçek ateizm bu değil ehe ehe", "gerçek geziciler onlar değil ehe ehe", "isveçte ölü mikiyolar ehü ehü" demek nasıl bir akıl tutulmasıdır, sen eşini aldatırken yakalanınca ama yan komşu da yapıyor sen git ona bak önce mi diyorsun eşine, saf mısınız olm siz, sözlüğü kreşe çevirdiniz iyice, yoksa bir fikrin sus, faruk eczanesi geyiği yapma artık be.

Not: Ateist falan değilim bu arada, oradan saldırmaya çalışmayın.

sezen aksu

Bir zamanlar öve öve bitirilemeyen, açılım deyince alkış, akp deyince övgü alan fakat tek şarkı sözü ile linç edilmeye çalışılan sanatçı kişisi. Siz değil miydiniz açılım zamanı ırksal ayrım yapılıyor açılım tehlikeye atılıyor diyen, şimdi mi bu kadın ermeni oldu, şimdi mi size göre din düşmanı oldu. duruma göre şekil değiştirmeyi bırakmadığınız sürece tarih sizi birgün öyle birgün böyle dönekler olarak yazmaya devam edecek. Din iman diyerek kimseyi kandıramayacağınız günler yakındır.

peygamberler iskoç olsaydı etek giyer miydiniz

iskoçlar ne zamandır etek giyiyor diye merak etmeme sebep olan soru.

(bkz: Peygamberlerin sadece arap yarımadasına gelmesi)

turkovac

El-Muktedir'in Türkiye tabipler birliğine "siz kimsiniz ulan benim aşı dediğime su diyorsunuz" şeklindeki çıkışından sonra Avrupa birliği'nin de tanımadığı ve El-Muktedir'in bu konu ile ilgili mütalaasının merak edildiği Türk yapımı sıvı!

diyanet sen başkanı imamın alkollü yakalanması

Bu sadece yakalanan, yakalanmayanlar var bir de dedirten haber. Neredesiniz ey sözlük trolleri din elden gidiyeahh.

durup dururken soğuk davranmaya başlayan erkek

Hiç uzatmaya tartışmaya sebep aramaya gerek yok, bir süredir karşılık beklediği diğer kızdan karşılık görmüş erkektir bu kadar net.

parti isimleri aday isimleri olsun kampanyası

Hırsızın Partisi denince kim üzerine alınır acaba.

2022 yılında akp li olmak

1820 yılında engizisyon mahkemelerinde yargıç olmakla aynı durumdur.

ne mutlu müslümanım diyene

Dini kimliğini etnik kimliğinin önünde tutan, millet ve vatan kavramlarını bir kenara atıp sadece müslüman olduğunu söyleyen kişilerin refahı için yaşadığı memlekete ihanet edenlerin gazi mustafa kemal atatürk'ten çaldığı son sözdür.

kılıçdar annem ermeni de olabilir kürt de rum da

Gayet güzel açıklanmış durumdur. Adam etnik kökeni takmadığını daha nasıl anlatsın size bir türlü anlayamadım. Her şeyi ırk düzleminde düşünüp kimin nasıl yaptığına değil de nereli olduğuna odaklanıldığı için burnumuz b.ktan çıkmadı bu zamana kadar. Arapların memlekete verdiği zararı görüp hala arapçılık yapanlarla sırf ırk üzerinden birilerine giydirmek için ırkçılık yapanlar arasında bir fark yok, iki tarafta aslında ırkçılık yapmıyor sadece kendi düzenlerine destek olmak adına bilmedikleri inanmadıkları şeylerin altına odun atıyorlar.

windows media player

Ne işe yaradığını kimsenin bir türlü anlamadığı, Media player classic adında wmp ile zerre alakası olmayan bir firmanın yaptığı mükemmel oynatıcının kendisini silip attığı, Gom,KM,BS,SM Player gibi oynatıcılar bir yana VLC ilk sürümü çıktıktan sonra kimsenin dönüp yüzüne bile bakmadığı atıl durumdaki medya oynatıcı.

meral mamiye basacak yazarlar

Valla şuan en mantıklı görünen durumdur. Herkese bir kapak takmaya alışığız, bu mantıkla kimse sandığa gitmesin diyeceğiz yakında, bu da malum şahısların çok hoşuna gider. Ben gider oy veririm diyemem ancak yok veren böyledir yok vermeyen şöyledir gibi söylemlere itibar etmeyin derim çünkü hepsi seçim öncesi trol ağzıdır.

sokak köpeğinden rahatsız oluyorsan sokağa çıkma

Azıcık evrimsel biyoloji bilgisi olan kişinin söylemeyeceği sözdür. Ben köpekleri çok severim hatta kedilerle kıyaslayınca daha da çok severim, bunun yanında seviyorum diye bir gerçeği inkar edecek değilim, sokak köpekleri insanoğlunun kendi bencilliği yüzünden ortaya çıkmış bir tanımlamadır, sokak köpeği diye bir tür yoktur, sahiplenildiği zaman bir sokak köpeği de sizin o çok sevdiğiniz köpeklerden birine dönüşebilir ancak bu olmadığı sürece sokak köpeklerinin yeri sokaklar değil kendilerine özel büyük çiftlikler ve meralardır, bunu sağlayabilecek bir durum da memlekette bulunmadığı için kısırlaştırma ve sayısını azaltma gibi bir işlem yapılmadığı sürece bu sorun devam edecektir.

zafer partisine oy verecek yazarlar

Siz meclise girin "şahsım" kişisi de millete giydirmeye devam etsin dediğim muhabbettir.

god of war

Bugün pc ortamına steam ve epic games platformlarında gelmiş efsane tanımına sonuna kadar uyan aksiyon macera oyunudur. 329₺ fiyatı 4 sene önce çıkmış bir oyuna göre çok fazla olmakla birlikte 2021'de çıkan birçok saçma oyunun 500-1000₺ bandında olduğunu düşününce normal karşılanabilir. Türkiye şartlarında alım gücü olarak çok pahalı, döviz kurunun bu halde olduğu bir ülkede oldukça düşüktür.

enes kara nın ölüm sebebi ateizmdir

Büyük resimci gevrek trollerden biri olan sığırın beyanı. Bu tiplerden biri giderken diğeri geliyor, tezcan kopuğunun elinden amış bayrağı devam ediyor ağzıyla sı.maya.

nurcuların kuran yerine risale okuması

Kendilerine göre kendi yazdıklarını kutsal kitaptan daha kutsal görmelerinin sebebidir. Risaleyi alıp doğum gününün tarihlerinie göre sayfalarını açıp okuyup buna göre geleceğini tahmin etmeye çalışan tipler bile gördüm bu hayatta. Şimdi çıkıp, yok çok muhterem yok ilim irfan sahibi yok siz anlamıyorsunuz onun ilmini gibi saçma sapan argümanlarla savunmaya geçecek tipler olacak, boşa yapmayın basın eksiyi geçin sizin saçmalıklarınızı yıllardır dinliyoruz sıkıldık artık. Dini insanlara bırakın artık, sizden aracı falan olmaz çünkü.

tengir budun un ekşi sözlük e transfer olması

Valla bu sözlük böyle yönetildiği ve açılan başlıklar kreş muhabbetini geçmediği sürece ben de dahil devam edecek süreç. ekşide 12 sene önce açtığım hesap halen çaylak çünkü önemsemiyorum, ulu böyle devam ederse çok yazar gider, burada trollerle çay içersiniz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.