bugün

o sözler seçmeni çok sinirlendirdi.

akp'nin 2014 seçiminde % 53,35 ile aldığı Gaziantep'te halk bu seçim % 53,55 oy vererek ders vermek istedi.

sanki o sözler tescillendi gibi ama bilemiyorum.
özlediğim şehir.

herkesin büyüdüğü, ait olduğu bir şehir vardır ya hani.
bendeki yeri tam olarak bu olan şehir.

memleket değil belki ama fahri memlekettir kendisi. *
15 yıl gaziantep'te yaşadım.
sayısız hitap şekli duydum, sevdiğim veya sevmediğim.

ama gülüm diye bir hitap şekline hiç denk gelmedim.
Biber memleketi.
Dünyanın gastronomi başkenti.
üçkağıtçılıkta türkiyenin lider ilidir. önden vuruk arkadan darbeli aracı sıfır gibi satan akla hayale gelmeyecek evratka sahtecilğin üniversitesi olan lanet ötesi yerdir. net..
bu güzide şehrimizden araç satın alırken çok dikkatli olunmalıdır, mümkünse farklı seçenekler değerlendirilmelidir.
buranı insanı esnafı çok iyi çpk kral ama gelin görün ki ticaretleri berbat ötesi. elleri çok ağır, mal almayı bilip ödeme anı gelince çok acil işi çıkan tipler.
lezzet başkenti. bu şehirde formda kalmak çok zor. bir şehrin tüm yemekleri, tüm tatlıları bu kadar mı güzel olur ya?
Şehrin sistemi tamamen karın doyurmak üzerine, sürekli bir yeme faaliyeti söz konusu saat 5 ten sonra yolda sokakta insan bulamazsınız kesinlikle bir yerde kebap veya tatlı yiyorlardır en kötü ihtimalle tahmis kahvesinde kahve içiyorlardır.
Gata da tedavi olduktan sonra il yapılmıştır.
görsel
"gazi"lik madalyasını 99 yıl önce bugün takan gazi şehir...

kanun numarası: 95.

madde 1;
antep livası merkezi olan antep kasabasının namı "gaziantep"e tahvil olunmuştur.

madde 2;
bu kanunun icrasına dahiliye vekili memurdur.

madde 3;
işbu kanun tarih-i neşrinden itibaren mer'idir.

akyol camisinde asılı al bayrağın zorla indirilmesi ile başlayan şanlı direniş neticesinde "vurun antepliler namus günüdür" parolasıyla antep'liler kutsal vatan toprağının her karışına kanlarını akıtıp 6 bin 317 şehit vererek aşağıdaki gazilik madalyasını kazanma şerefini haketmişlerdir.
görsel

başta kuvvacı kahramanlarımız şehit şahin bey, şehit mehmet kamil bey ve karayılan molla mehmet bey olmak üzre tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun...

#tarih
bugünün tarihi yani "8 şubat" adında semti olan il(gazilik unvanını aldığı gün olduğu için).
Şubat ayında 632
milyon 121 bin dolarlık ihracat yapmış il.
bir önceki yılın aynı ayına göre
yüzde 6,6 artış sağlayıp
Ankara’yı geçerek Türkiye
beşincisi olmuştur.
baklavasıyla ve seocusuyula ünlü olan şehrimiz.
Sevdiğimin memleketi..
peder beyin görevi sağolsun bir süre bulunmuşluğum oldu. güzel şehir. insanlarını severdim.
Çulcuoğlu’nda yemek yemişliğim var. Harikaydı.
yemekleriyle ünlü merak ettiğim bir ilimiz.
baklavanın başkentidir.
gece gece, 2011-2015 yılları arasındaki anılarımı özlediğim güzel şehir.
nükleer santral kurulası, başına ilâhiyatçı atanası güzide kentlerimizden biri. en kısa sürede çekirdek erimesiyle baş başa kalmalarını temenni ediyorum.
sahtecilikte dünya markası olmuş ilimizdir. o kadar ileri teknik kullanırlar ki aracı çalar şase motor numarasını değiştirir çakma evraklarla iki el satarlar.
çok başarılı il aslında . dibinde peygamberler şehri güya çok müslüman urfada elektirik hırıszlığı yüzde 80 iken g. antepte yüzde 6 .

o çalanda muhtemelen antebe dışlardan gelenlerdir. çok göç alıyormuş.

g.doğuda devlete verdiği vergiden daha azını alan tek il. bir kere başpınar sanayisine gitmiştim. ucu bucağı yok.

bravo o bölgede sanayi kurup ihracat yapabilmek.
güncel Önemli Başlıklar