bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 603.
    gaziantep
    1 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  2. 600.
    Şiddetli yağmurun bastırdığı şehir..
    gaziantep
    ... iyi dinleyin beni
  3. 599.
    il genelinde chp %17,
    mhp %16 aldı diye kürt şehri ilan edilen türk şehri.

hdp hangi ilçede 3.olmuş bugüne dek? error.

o zaman kayseri, konya gibi şehirler de kürt?
    ulan şimdi cihanbeyli kürtse konya'nın tamamı kürt de der bu. tüh bak. 30 bin için, gitti 2 milyonluk koca il.

zaten gaziantepliler gaziantep'e antep demez dilok der demi hayalperest heval.
    onu da dersin birazdan.

bu iddialarını gaziantep çarşısında aleni bir şekilde söylemeni önemle rica ediyorum.
    bakalım sağ çıkaracaklar mı?

ha yiyeceğin linç faşizm değil, bizzat senin yalan yanlış hayallerinle yaptığın faşizmine bir ceza olacaktır.
    2 ... eylulsabahi
  4. 598.
    Kürt şehri değildir evet Ama Türk şehri de değildir. Her yeri Suriyeli dolu amk ne anlatıyorsunuz?
    8 ... alkolik oldum
  5. 597.
    yüzde 17'lik chp ile yüzde 16'lık mhp kalkmış şehir türk şehri yapmış. veriler ortada ne saçmalıyorsunuz siz. akp'nin %46lık oyu hepsi türk mü?
    https://image.prntscr.com...Z15nhrPQdKJqfQtHeWJDg.png
    -1 ... metal muzik hocasi
  6. 596.
    Yemek konusunda dünya başkenti. evet.
    3 ... oytunkaran
  7. 595.
    7 göbek gaziantepli bir türk olarak gaziantep'in %60'ının kürt olduğunu bana öğrettiğin için teşekkürler ulu sözlük. gece gece götümle gülüyorum. cahillik hakkaten rezillik. hdp'ye emanet oy veren onca chp seçmenine rağmen hdp gaziantep'te ancak %15 oy alabilmiştir. hiç bir zamanda %20 seviyesinin üzerine çıkamayacaktır. kaldı ki bu oy hdp'nin bu oy oranını yakalamasında da celal doğan'ı aday göstermesinin katkısı büyüktür. şehir hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutan yazar arkadaşa duyurulur.
    4 -2 ... uulgoc
  8. 594.
    gaziantep kürt'tür, hdp'ye elit kesim oy verir diyen sevgili yazar.
    yalan yanlış beyanda bulunanı tüm gaziantep öpsün mü?

gaziantep'in tüm elit mahallelerinden chp çıkar. onu düşük bir oy oranıyla akp takip eder.
    gaziantep'in geri kalan mahallelerinden ise ağırlıklı akp çıkar. nüfusun çoğu buralardadır.

gaziantep'in kürt nüfusunu oluşturan 'doğudan göçenlerin' oluşturduğu gecekondu semtlerinde ise akp-hdp kafa kafaya çıkar.

ve hdp'nin oy aldığı mahallelerin tamamı ekonomik olarak alt sınıftadır ve eğitim seviyesi düşüktür.

gaziantep batıdan farksız bir türk şehridir.

edit: momorlor odosono hodopo kozondo.
    e bre sefil hdp gaziantep'in hangi ilçesinde 3.lüğü görmüş? bak 3.lük diyorum.

ki mimarlık odasında partiler yarışır mı, yarışıyorsa hdp'mi kazanmıştır ona da güvenmiyorum.
    ... eylulsabahi
  9. 593.
    oylara aldanmayalım nüfusun %60ı rahatllıkla kürt'tür. adıyaman bingöl urfa kürtleri nasıl akp'ye çalışıyorsa antep kürtleri de akp'ye çalışır.şöyle ilginç bir tablo var, hdp seçmeni antepte yoksul kesim yerine elit zengin kesimdir. bu zengin kesim pek parti çalışmalarına katılmadığı için hdp oyları sönük kalıyor.

edit: aşağıdaki arkadaş için detaylı yazmayacağım. sadece şunu belirteceğim. mimarlar odası başkanlığı hdp'liler kazandı 2 yıl önce. bu bilgiyi yorumlasın.
    -1 ... metal muzik hocasi
  10. 592.
    Ben sana yandim gelin, yanagi alli gelin, gaziantep yolunda öldürdün beni gelin.. Çok güzel bi türkü ya.
    ... potluvese