bugün

300 milyon dolar

Valla ben bildim bileli Galatasaray ın borcu hep 300 milyon dolar artma eksilme olmuyor.
1481 senesi fatih'in oğlu sultan bayezit'in kurduğu söylenen okul ismi.

ben oğlu değil bizzat fatih'in projesidir ve 1453'te kurulmuştur diye yakıştırıyorum.
hem basketbol hem futbolda avrupa şampiyonu olmuş tek türk kulübü.
ayrıca şampiyonlar ligi gruplarını asla puansız kapatmamıştır.
fenerbahçe basketbolda avrupa şampiyonu olmuştur.
türkiye'de en çok profesyonel lig şampiyonluğu olan kulüptür.
1988 yılından itibaren renklerine gönül verdiğimi hesaplarsak 35 yıldır taraftarı olduğum takımım.
bugün konyaspor maçının ilk yarısını 31. dakikada rashica tarafından gelen gol ile 1-0 öne geçiren takımdır.
galiba fatih sultan mehmet'in projesidir.
Kalan son 10 maçın 6 tanesini içeride oynayacak olan takım.

Bu büyük bir avantaj. Deplasman maçlarında besiktas maci sıkıntili görünüyor ama sampiyon olacaksan iceri dışarı farketmez yenip geçeceksin.

Nasil 14 maclik seri yakalansiysa bir seri daha yakalar bu takim.kadro kalitesi olarak ligin en iyisiyiz. Konya maci bir kazaydi.ama camia cabuk toparladı.

Konyaspor maci sonrası taraftar takimi istanbulda cok guzel karşıladı. Takim kenetlendi. Rakip takimlar ise lale devriyle bir seyler yapmaya çalışıyorlar. Ve baya korkuyorlar. 5 puan gerideyken, 8. Sıradayken gelip 6 puan farkla lider olan takımdan elbette korkacaklar. Sezon sonu dedelerini brezilya tatiline yollayacağız bekleyin.

Bu takım sike sike sampiyon olacak.
net borcu 4 milyar 633 milyon lira.
Hem tutuyorum hem tutmuyorum arada kalıyorum.

Ama normalde futbol takımı tutmam.
Beşiktaş’ ın şok isteği kabul edilirse antep, hatay, fenerbahçe ile birlikte mağdur olacak ilk kulüp.
Eğer bu anlamsız istek kabul edilir ve ligi beşiktaş kazanırsa şampiyonlar liginde bayern’ e rastlamamalarını diliyorum çünkü onlar size puan vermez, 8-9 atar geçer gider.

Not: artık ülke puanını önemsemek de yok. Bu ne ya ? Sıktı artık !
Kim ne derse desin bir dünya markasıdır.
Vura kıra geliyoruz. Bu aksam puan kaybetmesini bekleyen kuş familyasina haddini bildirmistir.

Yarın arkamiza yaşlanıp kuş dövüşü izleyeceğiz sayesinde. Ne büyüksün galatasaray, ne muhteşemsin.
son iki haftadır rakiplerinin direkt sakatlamaya yönelik sert faullerine kırmızı kart verilmeyen kulüp.
ben sıkıldım ya. ne zaman başarılı olsak kuşların ötmeyi arttırması sıkıcı olmaya başladı. bence ligden çekilelim ve bunlar aralarında şampiyon olup dursun sonra da avrupa' da gerçekler ortaya çıksın.
sıktı artık cidden.
Yıllardır hep şampiyonluk yoluna girince cemaati , siyaseti , siyasetten gelen maddi desteği, TFF yi mhk yi arkasına alıp , her türlü hile hurdayı yapıp dahası da hala bunun üzerine mağduru oynayıp duran kulüp. Keşke bununla da kalsa , adamlar bir de elimizde bilgiler var sezon sonu açıklayacağız diye tehditler ederek ligi kendilerine getirtip sonra da ne bilgisi ya moduna giriyorlar. Ama kendi yararlarına olduğu için her şey ağızlarını açan olmuyor. Hak yiyen karaktersizler takımıdır kendisi . Kanlarının bozukluğu taaaa çok öncelerden belliydi , böyle devam ettiler böyle edecekler. Adaletin denk geldiği bir ülkede olsak şu an bunların varlığı kalmazdı.
Dünyanın neresinde kime koyarsa koysun mutlaka başka yerlerde de sesini çıkartabilen en nadide takım.

Ayrıca rakiplerine arifeyi gösterip bayramı yaşatmamasıyla bilinir.
futbolcuları elle gol atmış, kale çizgisi üzerinden smaçla top çıkartmış bir kulübün taraftarının eleştirmesi komik ve talihsiz olan kulüp.
ayrıca lale orta göreve geldiğinden bu yana kendisi aleyhine ve fenerbahçe lehine hakem hataları artış göstermiştir. bunu da kimse inkar edemez.
son 8 sezon içerisinde şampiyonluk yaşamış ve şampiyonlar liginde asla 0 çekmemiş kulüp.
6.65 milyar TL borç ile 4 büyükler arasında en fazla borcu olan kulüp. Herhalde camia olarak lale orta, fenerasyon, hakemler, ligi bitirtmeyiz gibi ezik söylemlerin arkasına sığınmaları bu yüzden olmalı. Dursun ve ergen bir sene daha kalamazlar çünkü zaten ankaradakiler tarafından idareten getirildiler. Şampiyonluk giderse diye stresteler şu an yazık lan düşünsenize dünya yıldızları ile kadro kuruyorsunuz çapsızın birine takımı emanet ediyorsunuz biraz kadro kalitesi ile ivme yakalıyorsunuz ama bir bakmışsınız en yakın ezeli rakibinizin nefesi ensenizde. Şampiyonluğu kaybederlerse yüz ifadelerini merak ediyorum.
ilklerin ve enlerin takımı, dünyanın en büyük taraftar oluşumuna sahip, müzesinde rakiplerinden en az 2 katı fazla kupa bulunduran, dünya klüpler sıralamasında 1. olmuş tek türk takımı olan türkiyenin en köklü ve en başarılı takımıdır.
ilklerin ve enlerin takımı, dünyanın en büyük taraftar oluşumuna sahip, müzesinde rakiplerinden en az 2 katı fazla kupa bulunduran, dünya klüpler sıralamasında 1. olmuş tek türk takımı olan türkiyenin en köklü ve en başarılı takımıdır.
görsel
Yeni bir seri geliyor

Şampiyonluk yakın meşaleleri yakın.