bugün

eski adıyla intertoto da yeni adıyla avrupa liginde tur atlayan takım.
önyargılı taraftara sahip takım. onlar için yazılan yazının ya da söylenen sözün doğruluğu, yanlışlığı önemli değil karşı çıkmak, cephe almak için! fenerbahçeli olmak yetiyor! he umrumuzda mı? tabiki de hayır!!!
tobol zaferiyle avrupa'nın gözünü yeniden korkutmuştur. bayern şokta, barcelona titriyor, inter'de mourinho işi bıraktı hatta manchester united cl'ye katılmasına rağmen "nolur nolmaz" diye avrupa kupalarından çekilmiş.
o bir dev , o bir yıldız , o avrupanın gözünü korkutan yegane takım ,şanlı ultra aslan .
çekemeyenlerine saçmalamakta sınır tanımama yeteneği veren spor kulübü.

(#5660947)

edit: ulan bi de utanmadan eksiliyorsunuz. hani eksilenmek cok da sikimde değil hele siz eksiliyorsanız hiç değil. ama söz konusu entry saçma değil diyorsanız e yuh be arkadaş derim size.
aleyhinde konuşan birine it diyebilen bazı sporsever develere de sahip kervan.
durmadan yürüyen kervan.

(bkz: it ürür kervan yürür)
6 Kasım'ı takvimlerden sildirmek için tüm servetini harcamayı göze alıp, dönüp baktığında servetinin olmadığını anlayıp, serveti Fenerbahçe'den transfer edip, sildirmeyi yeniden deneyip, başarısız olan takım-sı.
pas tutmuş tost makinelerini çemkirte çemkirte manyak etmiş kulüp.

edit: paslanmışların yanında bi de orijinalleri var tabi!
keita transferinde lyon'a teminat mektubu yerine zarfın içine arda turan'ın akmerkez camekanları önünden toplayıp odasında yediği kızlara gönderilen aşk mektubunu koyarak lyon'a 'her şey para değil' mesajını vermiş kulüptür. allahtan adamlar fransız, yabancı değiller yoksa bir kez daha gururla temsil edilecektik avrupada...
spor haberlerimize itibar etmemiz durumunda şu kişileri transfer edeceğine inanacağımız takımdır:

-quaresma
-ruud van nistelrooy
-tabata
-leo franco
-sydney govou
-babel
-onyewu
-kader keita
-michael owen
-eidur gudjohnsen
-valeri bojinov
-neill
-caceres

bunlardan bazıları alınmış ve hatta alınacak olabilir fakat böyle bir listeyi gündeme getiren ve hiç de reddetmeyen alacakmış gibi davranmaya devam eden galatasaray' ımıza başarılar diliyoruz. hatta daha çok şans diliyoruz.
teknik direktörlüğüne pek sıcak bakmadığım takım.
genco'yu takımın başına getirmesi gereken takım.
tekrar ediyorum*, amcsi olmayan kulüp.

*: (#5627334)
kadrosunda brezilyalı oyuncu bulunmayan kulüp.
--------------baros--
--kewell-----------------keita--
--arda--
--ayhan-----barış--

hakan--servet---emre g.--ugur
--leo franco--
ayhan-barış ikilisinin yerine linderoth, mehmet topal, mustafa sarp, sabri'den biri ya da ikisiyle farklı bir kombinasyon yapılabilir ancak ben ayhan-barış ikilisini oyunun her iki yönünüde oynayabilecek en iyi ikili olarak düşünüyorum.

sağ bekte duruma göre serkan kurtuluş da düşünülebilir.

emre güngör savunmadaki en hızlı adam, bu nedenle gökhan zan ve emre aşık' a oranla daha iyi bir tercih gibi geldi bana.

bu kadro düşünüldüğünde galatasaray'ın hücumda bir sıkıntısı söz konusu bence. ileri dörtlü çok kaliteli isimlerden kurulu benim bu yazdığım kadroda, ancak yerlerine konabilecek oyuncu yok neredeyse. belki arda, kewell' ın bölgesine geçip kewell yedek bekleyip arda' nın yerine ayhan; ayhan' dan boşalcak yere de mustafa sarp, mehmet topal ya da linderoth' dan biri koyulabilir. ancak ben bu sistem içinde ne keita' nın ne de baros' un yedeğinin olduğunu düşünmüyorum.
kendi kanaatimce ideal kadrosu aşağıdaki gibi olan takımım.

---kewel ----- baros ------ keita---

-arda ------ linderoth ------- sabri-

-hakan --- servet ---gökhan --- uğur-

-------------leo franco--------------

bazı yazarlarımızın "sen nerden biliyorsun onun mevkisinin orası olduğunu" yazdıklarını okuyoruz, örneğin ardanın en başarılı olduğu yerin sol açık olduğunu az çok futbolla ilgilenen herkes biliyor. sonuçta bu oyuncuları ilk kez izlemiyoruz, yıllardır takip ettiğimiz isimler. ilk defa da farklı yerlerde denenmedi ki bunlar, deneye deneye en iyi mevkisinin burası olduğu kesinleşti ki burada oynuyor. başka bir örnek olarak, fatih terimin euro 2008 de hamitten sağ bek yaratmaya çalışması ile hiçbir fayda alınamadığı ancak sağ açık veya forvet arkası oynadığında çok daha iyi bir performans sergilediğini maç sonuçlarına yaptığı katkılarla hepimiz gördük. sonuç olarak yeni yetişmekte olan bir futbolcunun mevkisinin denenerek belirleneceği kanaati herkeste oluşmuş olmalı ve asıl yeri belirli olanların ise teknik direktörün ufak tefek kararlarına göre belirlenebileceği aşikardır.
ileri hattında dünyanın en iyi yıldızları olsa da defansında gökhan zan ve servet çetin gibi iki kazma bulunduğu sürece rijkard değil ferguson gelse fayda etmeyeceği takımdır.
taraftarları tarafından teknik direktörüne; "şunu yanlış yerde oynatıyor, bunu yanlış yerde oynatıyor" denildiğine şahit olduğumuz takım. bi dakka, bi bismillah! biz insanlara; "gerekirse bir sezon sabretmemiz bile gerekerecek" diyoruz. daha ilk resmi maçından sonra millet asıp kesmeye başlamış teknik direktörünü. ne biliyosun arda' nın yanlış yerde oynadığını? daha önce orada denendi de başarısız mı oldu? velev ki bir iki maç o bölgede başarısız olmuş olsun, hemen hüküm vermek mi gerekiR? rijkaard' ın hiç mi bildiği yoktur acaba? bırakın artık ehil ellere işleri.
yukarıdaki gibi bir kişi fazla oynarlarsa alamayacakları maç yoktur.

(bkz: #5649902)

düdüt: screen shotını aldım olm. yakarım canını.
koyun misali güdülmeye alışmışların, eleştiri, fikir nedir bilmezlerin de tuttukları takım. "arda turan'ın asıl mevkiisi sol kanattır" dersin. "sen rijkaard'tan daha iyi mi bileceksin?" derler.

-------------------- leo franco --------------------

ugur ucar - emre aşık -------- servet çetin - hakan balta

-------------------- mehmet topal ------------------
(tobias linderoth)

harry kewell -------- ayhan akman ------------ arda turan

-------------abdul kader keita --- milan baros-------------

bu kadronun güzel işler yapabileceğini anlamak için dahi olmak gerekmiyo.

(bkz: koyun)

edit: az önce kadroyu 12 kişilik yaptım. bazı aklı evveller de screen shot almışlar. cocuklara oyuncak cıktı. afacanlar sizi.
damdaki deli'yi keşfetmekten aciz bir teknik direktöre sahip kulüp.

bak rijkaard bu adamı al, koy tribüne defansı eleğe çevirmezse aha ben burdayım.
beni oynatmayan bir teknik direktöre sahip kulüp. *
yurtdışında dahi iyi bilinen, uefa kupasını alan ve türkiye'nin gururu olan takım.

(bkz: sarıyla kırmızıyla alnımızın akıyla)
leo franco'yu yanlış yerde oynatan bir teknik adama sahip kulüp.