bugün

1983 doğumlu brezilyalı orta saha bir çok takımı dolaştıktan sonra geçen sene almeria'da parlayıp bu sezon başında fiorentinaya transfer olmuştur çok güzel top dağıtımı yapmaktadır.
(bkz: Felipe Melo de Carvalho)
fiorentina ile olan sözlemesini 2013 e kadar uzatmıştır.
juventusa 20 milyon euro + marchionni karşılığında transfer olmuş brezilyalı sambacı.muhammed sissokko ve felipe melo orta sahası önlerinde diego ribas da cunha ile baya bi dirençli ve yaratıcı olacak.
bu yıla damgasını vuracak isimlerden. juventus'un yeni transferlerindendir.
italya'da neden altın bidon seçildiğini bu akşam oynanan livorno-juventus maçında tekrar kanıtlamış olan futbolcumsu. maç boyunca olumlu bir hareket yapamadığı gibi maç 1-1'e gelip juve'nin baskı kurduğu dakikalarda oyundan atılarak altın bidon ödülünü sonuna kadar hakettiğini göstermiştir. bu seneye damga vuramadığı gibi juventus'un çöküşünün başlıca nedenlerinden biri olmuştur...
juventus'a transfer olduğu günden bugüne gösterdiği performans tam anlamıyla hayal kırıklığıdır.
bidon transferidir kendileri. ben demiyorum italyanlar diyor.
hollanda maçında brezilyanın tam anlamıyla amuha koymuş geçirmiştir. (bkz: salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk)
tekliyerek ilerleyen dunga yı tökezleten adam.
kendi kalesine gol atıp kırmızı kart gören yetersiz futbolcu. bu akşam dayak yemesi muhtemeldir.
lanet olsundur. allah bunları top etsindir.
rakibine en ufak saygısı olmayan haysiyetsiz, şerefsiz, kalitesiz, karakterisz oyuncu müsveddesidir.

felipe mal(o)
brezilyalılar tarafından linç edilmesi an meselesi olan futbolcu , kasabımsı şey.
yaptığı hareketle, kameramana tüküren c.ronaldo kadar gözlerden düşen futbolcudur.
hollanda maçında intihar etmiş futbolcudur. ne gerek var arkadaş? sen ki brezilya'nın 11 kişisi arasındasın, azıcık saygılı olsana rakibine, halkına, hiç olmadı kendine.
italya'da yılın bidonu seçilmişti galiba.

(bkz: dostum bidon dedin ama bu düpedüz gerçekten bidon)

edit: dilimi eşşek arıları siksin, her gelen bidon böyle olsun.
gün itibariyle brezilya vatandaşlığından çıkarılsa gidecek ikinci bir memleketi vardır.

(bkz: hollanda)

maaş bile bağlarlar.
bugün, oynadığı hollanda maçında takımını yakan ve büyük olasılıkla brezilya mili formasını son kez giyen orta saha soyuncusu.
muhteşem bir performans göstermiştir 2 temmuz 2010 hollanda brezilya maçında. bir gol, bir asist ve bir kırmızı kart görerek hollandanın maçı almasını sağlamıştır.
bonservis bedelinde ciddi düşmeler görülebilecek olan brezilyalı futbolcu. geçirdiği başarısız sezonu saymazsak takımlarımıza büyük katkı sağlayabilecek bir futbolcudur.
bütün sezon boyunca yaptığı anlamsız hareketlerle güzelim juventus'un içine sıçtıktan sonra ne hikmetse brezilya milli takımının dünya kupası kadrosuna dahil olmuş, dunga'ya müstehak olan adam. çok mutluyum ki yüzümü kara çıkarmadı, ne kadar boş beleş bir futbolcu olduğunu dünya aleme gösterdi. halbuki floransa'dayken böyle miydin kuzum?
resmen brezilya'nın ağzına sıçmıştır.
şu sıralar ismi galatasarayla anılan futbolcu.