bugün

(bkz: rodrigo barbosa tabata)
Ekşide denk gelmemin ardından denediğim antrenman yöntemi. Kısaca dinlenme olmadan sınırları zorluyorsunuz. 5 dakika civarı sürüyor. 5 dakika'da toplam 50 saniye civarı dinleniyorsunuz. Mantık zorlamak yani. Etkili mi ? 1 haftadır yapıyorum. Etkili gibi.

20 şınav çekip 45 saniye dinlenmek yerine 45 şınav çekip 15 saniye dinleniyorsunuz. Ardından başka bir harekete geçiyorsunuz. Hiçbir alete de gerek yoktur. iyi terletiyor.
Artık 9 dakikalara çıktığım ( gerçi bu ara biraz form kaybettim) antrenmandır. Genelde 4x plank türevi, 4x Spiderman push up, 8x karın ve mekik şeklinde gidiyorum. Bazen bir yetmiyor günde ikinciyi 5 dakikalık yapıyorum. Kesinlikle etkili. Terlemeniz önemli. Terliyorsanız, t-shirt ıslanıyorsa oluyor demektir bu. Özellikle yarım mekik türevi 20 saniyelik yoğun antrenmanlardan sonra sonuç baklavalara ulaşmak olabilir.Tabi bu sporu genelde yapan insanlar için motivasyon, merdiven çıkma vb gibi olaylarda kesinlikle sizi iyi bir seviyeye götürüyor.

Yalnız bana bazen 5 6 litre su içtiriyor. Dediğim gibi bütün vücut sırılsıklam oluyorum. Önemli olan da bu.
demirören’in beşiktaş’a attığı en büyük kazık.
Yağ yaktıran bir antrenman.